افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده پلکانی نیست

به گزارش میهن دی ال، یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 در مجلس گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال آینده پلکانی نیست و به حقوق همه افراد 20 درصد اضافه خواهد شد.

افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده پلکانی نیست

غلامعلی کوهساری در گفتگو با ایسنا، درباره مهم ترین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1402، گفت: حذف بند ج تبصره 8 لایحه بودجه 1402 یکی از مصوبات خوب کمیسیون تلفیق بودجه است؛ با این بند از لایحه بودجه، قیمت کود، بذر و نهاده های کشاورزی در سال آینده چند برابر می شد، ولی با بررسی هایی که کمیسیون تلفیق انجام داد و مشورتی که با کارشناسان در این حوزه داشت، با این مصوبه کمیسیون تلفیق جلوی این کار گرفته شد.

ساز وکار تخصیص قیر رایگان در سال 1402 همانند سال جاری است

وی در ادامه اظهار کرد: یکی دیگر از مصوبات مهم کمیسیون تلفیق به قیر رایگان باز می شود. تحویل قیر رایگان به دستگاه های مربوطه موضوع مهمی است. دقیقا مصوبه سال گذشته کمیسیون با همان قیمت در خصوص قیر در بودجه 1402 تکرار شده است.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 مجلس شورای اسلامی، شرح داد: یکی دیگر از مصوبات خوب کمیسیون تلفیق علاوه بر واردات خودرو این است که به وزارت راه و شهرسازی و سازمان حمل و نقل جاده ای اجازه دادیم که ماشین آلات زیر پنج سال ساخت را وارد کند بدون پرداخت عوارض گمرکی. این مصوبه باتوجه به مشکلاتی که در حوزه راهداری داریم در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

دولت افزایش حقوق ها را در سال آینده پلکانی پیش بینی کرده بود اما...

وی در ادامه تاکید کرد: در خصوص حقوق کارکنان دولت حداقل حقوق 7 میلیون و 920 هزارتومان در نظر گرفته شد، اما دولت افزایش حقوق را به صورت پلکانی پیش بینی کرده بود یعنی افرادی که سابقه کم تری دارند افزایش حقوق بیشتری داشتند و افرادی که سابقه بیشتری داشتند افزایش حقوق آن ها کم تر بود با این روند افراد با سابقه کم تر مورد توجه قرار می گرفتند. این سبب می شدد انگیزه از افراد با سابقه گرفته شود به همین دلیل کمیسیون تلفیق افزایش حقوق سال آینده را 20 درصد برای همه در نظر گرفت و دیگر پلکانی نیست.

کوهساری گفت: در خصوص بازنشستگان نیز اینگونه است. اگرچه ما معتقد هستیم که افزایش 20 درصدی حقوق جوابگوی نیاز کارمندان و بازنشستگان نیست، اما افزایش حقوق نیز یک سری تبعات مالی دیگر برجای می گذارد که مجدد آثار آن به مردم باز می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اسفند 1401 بروزرسانی: 5 اسفند 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1518

به "افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده پلکانی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده پلکانی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید