اعتراضات پورتلند در شب انتخابات

به گزارش میهن دی ال، پس از آنکه معترضان به تبعیض نژادی در ایالت اورگان پنجره های دفتر امنیت عمومی دانشگاه دولتی پورتلند و یکی از فروشگاه های استارباکس را شکسته و مایع آتش زا به داخل آنها پرتاب کردند، پلیس ایالت اورگان ظاهرا دست کم دو تن را در این رویداد بازداشت کرد.

اعتراضات پورتلند در شب انتخابات

فتر کلانتر شهرستان مولتنومه در توییتی گفت: افسران توانستند آتش را خیلی زود متوقف کنند.

پلیس این تجمع را غیرقانونی اعلام کردو به معترضان دستور داد تا متفرق شوند.

افسران گفتند، آنها نگران بودند که این راهپیمایی یک رویداد اقدام مستقیم باشد که در هفته های گذشته منجر به خرابکاری شده است.

اقدام عملی که با عبارات دیگری مانند اقدام مستقیم، دخالت عملی، دخالت مستقیم و عمل کردن هم شناخته می شود، هنگامی رخ می دهد که یک گروه به صورت عملی در برابر یک مشکل یا برای اعتراض به یک مسئله اجتماعی اقدامی مشخص و گروهی انجام می دهند. اقدام عملی می تواند به صورت مسالمت آمیز شامل تحصن، اعتصاب در محل کار و محاصره یا به صورت خشونت آمیز باشد که شامل خشونت سیاسی، خرابکاری، تخریب اموال یا ضرب و جرح می شود.

این گروه از معترضان راهپیمایی خود را از ساعت 21 دوشنبه شب از پارکی در نزدیکی دانشگاه دولتی پورتلند آغاز کرده و نام جیسون واشینگتن را فریاد می زدند؛ مردی که در سال 2018 میلادی به ضرب گلوله پلیس این مجموعه کشته شد.

افسران به معترضان که در حال راهپیمایی بودند، هشدار دادند که اگر دست به خرابکاری بزنند ممکن است بازداشت شوند، برایشان احضاریه صادر شود و یا هدف گاز اشک آور یا اصابت سلاح قرار گیرند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 601

به "اعتراضات پورتلند در شب انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات پورتلند در شب انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید