اصابت ترکش های نفرت کاخ سفید از چین به صدای آمریکا

به گزارش میهن دی ال، ظاهرا برخی سیاستمداران آمریکایی آنقدر مضطرب شده اند که برای فرار از مسئولیت انفعال در مبارزه با ویروس کرونا و فرافکنی علیه چین به این حد از دیوانگی رسیده اند که حتی حامیان و متحدان خود را سرکوب می کنند.

اصابت ترکش های نفرت کاخ سفید از چین به صدای آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، دولت آمریکا به مقامات مرکز کنترل و پیشگیری امراض این کشور دستور داده هرگونه درخواست مصاحبه از جانب هرفرد مرتبط با صدا آمریکا را نپذیرند و رد کنند.

متعاقب آن رئیس و معاون رئیس صدای آمریکا به نشانه اعتراض استعفای خود را اعلام کرده و گفتند مقامات بالا حق جایگزین کردن ما را دارند.

واقعیت این است که افکار عمومی این اقدام کاخ سفید را انتقام جویی دیگری از صدای آمریکا یعنی رسانه ای که بودجه اش را دولت تامین می کند، ارزیابی کرد آن هم پس از آنکه دولت آمریکا در ماه آوریل علنا صدای آمریکا را به اتهام تبلیغات برای چین شدیدا مورد سرزنش قرار داد.

ظاهرا برخی سیاستمداران آمریکایی آنقدر مضطرب شده اند که برای فرار از مسئولیت انفعال در مبارزه با ویروس کرونا و فرافکنی علیه چین به این حد از دیوانگی رسیده اند که حتی حامیان و متحدان خود را سرکوب می کنند.

سابقه گزارش های پیشین صدای آمریکا نشان می دهد به عنوان رسانه ای که دولت آمریکا رسما بودجه آن را تامین می کند در سیاه نمایی علیه چین، کارنامه درخشانی از خود ارائه داده بود اما چرا در زمینه بحران کرونا کاخ سفید را اینگونه خشمگین کرد؟

علت این عصبانیت کاخ سفید گزارشی از صدای آمریکا در اوایل ماه آوریل بود که در آن اقدامات قرنطینه شهر ووهان چین الگویی مثبتی برای پیشگیری و کنترل موثر از اپیدمی کرونا عنوان شد.

مقامات کاخ سفید از این موضوع بسیار عصبانی شدند و تاکید کردند صدای آمریکا که با استفاده از پول مالیات دهندگان آمریکایی اداره می شود چرا باید به تبلیغات برای چین بپردازد؟

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در نشستی خبری گزارش مذکور را انزجار آور خواند.

شنیدن واقعیت از بلندگوی صدای آمریکا باعث خشم و عصبانیت کاخ سفید شد به گونه ای که نه تنها به بودجه ای که به این رسانه می دهند اشاره کرد بلکه با سرکوب آن باعث شد همه مردم جهان بار دیگر معیارهای دوگانه آمریکا در پرداختن به آزادی بیان را مشاهده کنند.

نگاهی به گزارش های اخیر رسانه های آمریکا و واکنش سیاستمداران این کشور نشان می دهد این نخستین بار نیست که کاخ سفید چنین واکنشی نشان می دهد. در بحران اپیدمی کرونا انتقاد شدید دولت آمریکا از رسانه های داخلی این کشور بسیار مشاهد شد. در واقع هر جا شبکه های NBC و CNN، روزنامه نیویورک تایمز و یا فاکس نیوز که شبکه مورد علاقه و حامی ترامپ گزارشی مثبت از مبارزه چین با ویروس کرونا منتشر می کردند با حملات شدید سران کاخ سفید روبرو می شدند.

سرکوب رسانه های آمریکا به اینجا ختم نشده و کاخ سفید تلاش کرد به وسیله فرمان اجرایی که ترامپ آن را امضا کرد حق سانسور محتوای شبکه های اجتماعی را به دست آورد و با این اعمال محدودیت یک ابزار سیاسی برای خود فراهم کند.

به همین دلیل اخیرا توئیتر از بسته بیش از 170 هزار حساب به اصطلاح مرتبط با دولت چین خبر داد و مدعی شد این حساب ها در راستای منافع ژئوپلتیک چین مطلب منتشر می کردند.

متأسفانه این سیاستمداران آمریکایی در جایی اشتباه قدرت خود را به رخ کشیدند. آنها با تمام نیرو به دنبال منافع سیاسی خود هستند اما از این واقعیت غافلند که در مبارزه با اپیدمی کرونا فقط زمان باارزش از دست دادند!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 371

به "اصابت ترکش های نفرت کاخ سفید از چین به صدای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصابت ترکش های نفرت کاخ سفید از چین به صدای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید