آموزش رانندگی به ماهی قرمز

به گزارش میهن دی ال، تهران (پانا) - گروهی از محققان در مطالعه اخیرشان توانستند به چند ماهی قرمز آموزش دهند که چگونه با حرکت در یک راستا خاص یک آکواریوم رباتیک را روی زمین حرکت دهند.

آموزش رانندگی به ماهی قرمز

به گزارش ایسنا، در یکی از عجیب ترین آزمایش های علمی که تا به امروز اجرا شده است، محققان به چند ماهی قرمز آموزش دادند تا یک مخزن رباتیک را در اطراف یک اتاق حرکت دهند.

دانشمندان طی این مطالعه آزمایش مذکور را با کمک یک مخزن پر از آب، یک دوربین و یک کامپیوتر که در بالای مجموعه ای از چرخ ها تعبیه شده بود، انجام دادند.

در آزمایشات، محققان با کمک دوربین و کامپیوتر تعبیه شده توانستند موقعیت ماهی را در زمان حال تشخیص دهند و موتورهای وسیله مذکور را برای حرکت وسیله در همان جهت فعال کنند.

6 ماهی قرمز با موفقیت برای استفاده از این وسیله عجیب آموزش دیدند و توانستند راه خود را در اتاق کوچک به سمت جایزه که غذایشان بود، بیابند.

به گفته محققان، نتایج نشان می دهد که ماهی ها می توانند مهارت های ناوبری خود را با یک محیط زمینی کاملا متفاوت نیز تنظیم کنند.

محققان این مطالعه قصد داشتند دریابند اگر یک موجود را از محیط اصلی خود جدا کنند و آن را در یک محیط متفاوتی قرار دهند و برخی وظایف را نیز برای او معین کنند، چه اتفاقی رخ خواهد داد.

آنها در آزمایشات خود از 6 ماهی قرمز استفاده کردند و آنها را در یک مخزن آب و در وسط میدان آزمایش قرار دادند. محققان ادعا کردند که ماهی می تواند بر چالش دستکاری محیطی غلبه کند. یافته ها نشان می دهد که اگر آنها به نحوی شرایط خود را برای زندگی خارج از آب وفق دهند، می توانند راه خود را به سمت غذا بیابند تا شرایط بقای خود را فراهم کنند. البته ناگفته نماند که ماهی ها به طور کلی و به طور طبیعی برای کاوش در محیط های خشکی تکامل نیافته اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1301

به "آموزش رانندگی به ماهی قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش رانندگی به ماهی قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید