انتشار فهرست اموال مازاد دولت برای فروش

به گزارش میهن دی ال، خاتمه پس از واکنش های فراوان به مصوبه مولد سازی، ظهر امروز وزیر اقتصاد از راه اندازی سامانه هیات مولد سازی برای شفاف شدن تصمیمات این هیات اطلاع داد.

انتشار فهرست اموال مازاد دولت برای فروش

در این سامانه چند لیست از اموال دولتی که که به عنوان مازاد شناسایی شده و قابلیت فروش یا تهاتر دارند، منتشر شد که حاوی نکات مهمی است.

قابل ذکر است که همچنان اطلاعاتی در مورد نحوه قیمت گذاری این اموال در دسترس قرار نگرفته است.

در بخش اول این مطلب به آنالیز اموال وزارت جهادکشاورزی که مشمول مصوبه مولد سازی شده اند، پرداخته ایم.در متن مصوبه هیات عالی مولد سازی آمده است که این اموال مشروط بر احراز مالکیت و مازاد بودن آنها به وسیله وزارت امور مالی و دارایی و تأیید وزارت راه و شهرسازی از منظر عدم تداخل با قانون جهش فراوری مسکن مازاد تشخیص داده شده است.

زمین 5.5 میلیون متری وزارت کشاورزی در راه فروش!

یکی از مهم ترین اموالی که در این لیست ها منتشر شده است، دارایی های ستاد وزارت جهاد کشاورزی شامل باغات و زمین های وسیع چندصد هزار متری و چند میلیون متر مربعی است. در این بین زمینی در استان فارس با مساحت 5.5 میلیون متر مربع به عنوان یکی از وسیع ترین مورد در بین این املاک دیده می گردد.

ساختمان سازمان دامپزشکی کشور هم مازاد شناخته شد!

در لیست اموال قابل فروش یا تهاتر سازمان دامپزشکی، ساختمان این سازمان مشمول مصوبه مولد سازی شده است.

انبارهای سازمان تعاونی روستایی و سازمان چای در راه فروش

بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت هیات عالی مولد سازی 30 ملک سازمان تعاونی روستایی برای فروش و تهاتر، مازاد تشخیص داده شده است.

بعلاوه لیست اموال مازاد سازمان چای کشور به توضیح زیر اعلام شده است:

در لیست اموال ستاد سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری نیز، انباری واقع در محله نارمک تهران و 26 ملک مسکونی در شهرستان چالوس استان مازندران دیده می گردد.

لیست اموال مازاد سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی نیز مشتمل بر 18 ملک با کاربری باغ، مسکونی، کشاورزی و … است که اغلب مربوط به استان های ایلام، هرمزگان، همدان، البرز، مازندران و آذربایجان شرقی است. قابل فروش دانستن اموال یک سازمان پژوهشی از عجیب ترین نکات مربوط به عملکرد هیات عالی مولد سازی است.

لیست اموال قابل تهاتر یا فروش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی که به علت مسائل تایپی متعدد و بعضا اطلاعات ناقص، ظاهرا با عجله تدوین شده است؛ نیز حاوی نکات مهمی است.

از نهالستان 270 هزار متری قصرشیرین تا چند باغ در ارومیه، البرز و … که متراژ آنها قید نشده، در این لیست دیده می گردد.

اسامی اموال قابل فروش یا تهاتر سازمان شیلات نیز به این توضیح اعلام شده است:

در این لیست بعلاوه لیست بیش از 300 ملک تحت عنوان املاک مازاد استانی قید شده است.

در لیست املاک مازاد استانی، نهالستان 119 هزار متری در طارم، مرکز پرورش ماهی 1.5 میلیون متری در اردبیل، زمین گاوداری 235 هزار متری در زاهدان، ایستگاه 1.2 میلیون متری کرسگان اصفهان، مجتمع انبارهای چمالان خراسان رضوی با عرصه 60 هزار متر مربعی، زمین کشاورزی 2 میلیون متر مربعی چگنی استان لرستان، زمین قنات حسین بای خراسان رضوی با عرصه 1.4 میلیون متر مربعی، زمین زراعی 103 هزار متر مربعی خراسان رضوی، پنبه جوق زنجان با عرصه 194 هزار متر مربعی، ایستگاه امور دام کردستان با عرصه 98 هزار متر مربعی، مجتمع پرورش ماهی 252 هزار متر مربعی گردیگلان کردستان، چندین واحد مسکونی و دهه ها قطعه زمین دیده می گردد.

در این بین یک ملک با عنوان موقوفه مسکونی امام حسن(ع) در استان کردستان با عرصه 14 هزار متر مربعی هم دیده می گردد که این سوال را در فکر متبادر می نماید: آیا پای اموال وقفی به مصوبه مولد سازی باز شده است؟

جدول کامل املاک مازاد استانی را در ادامه از نظر می گذرانید.

منبع: فرارو
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1514

به "انتشار فهرست اموال مازاد دولت برای فروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فهرست اموال مازاد دولت برای فروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید