7 مورد عادی که نمی دانستید باعث مسدود شدن منافذ پوست می شوند

به گزارش میهن دی ال، روزیاتو/جوش یکی از شایع ترین مسائل پوستی است که اغلب مردم در مقطعی از زندگی شان به آن دچار شده اند و درمان آن هم کار ساده ای نیست. عوامل زیادی هست که می تواند باعث جوش زدن گردد و برخی از آن ها در عادی ترین و پیش پا افتاده ترین امور روزمره ما هستند.

7 مورد عادی که نمی دانستید باعث مسدود شدن منافذ پوست می شوند

در ادامه درباره چیزهای روزمره ای صحبت خواهیم کرد که می توانند باعث این مشکل پوستی شوند.

1- لیس زدن سگ ها

دهان سگ ها مملوء از باکتری است و شاید ابراز محبت سگ خانگی تان در نگاه اول بی ضرر به نظر برسد، اما اگر از قبل جوش زده باشید، بزاق سگ تان ممکن است آن را تشدید کند.

2- بوسه

وقتی کسی شما را می بوسد، بینی او ممکن است با پوست تان تماس پیدا کند. ترکیب چربی و سایش ممکن است باعث جوش زدن گردد. علاوه بر این، اگر آن شخص ریش یا سبیل هم داشته باشد، موهای صورتش می تواند پوست را خراش دهد و همین امر باعث تحریک شدن پوست و گاهی جوش زدن می گردد.

3- تلفن همراه

شاید بیراه نباشد اگر بگوییم امروزه و در این دوره دیگر نمی گردد زندگی بدون تلفن همراه را تصور کرد، اما حقیقت آن است که باکتری های روی این وسیله از باکتری های روی کاسه توالت بیشتر است. هر بار که پوست مان با تلفن همراه مان تماس پیدا می نماید، آن را در معرض همه آن باکتری ها قرار می دهیم و این مسأله می تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست و جوش گردد.

4- خمیردندان

گرچه خیلی ها برای از بین بردن جوش های خود از خمیر دندان استفاده می نمایند اما کارشناسان این روش را توصیه نمی نمایند. اغلب انواع خمیردندان حاوی مواد خاصی مانند سدیم لوریل سولفات هستند که می تواند پوست را تحریک و آن را بیشتر مستعد جوش کند. علاوه بر این، اگر دور دهان و چانه تان جوش می زند، باید ببینید از چه نوع خمیردندانی استفاده می کنید.

5- نرم نماینده موی سر

اگر متوجه شده اید در نزدیکی خط پیشانی و روی پیشانی یا پشت تان جوش می زند ممکن است علت آن نرم نماینده موی سرتان باشد. بهتر است همواره مواد تشکیل دهنده محصولاتی بهداشتی تان را به دقت آنالیز کنید چون بسیاری از آن ها ممکن است باعث مسدود شدن منافذ پوست شوند. یک راه چاره مفید این است که صورت و بدن تان را بعد از آب کشیدن نرم نماینده موهایتان بشویید.

6- کمبود خواب

خواب برای بدن فرصتی است تا خود را دوباره احیا کند. تحقیقات نشان داده کمبود خواب باعث مسائل زیادی از جمله اضطراب می گردد. این مسأله منجر به التهاب پوست و افزایش فراوری چربی می گردد، امری که می تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست و جوش زدن گردد.

7- شوینده های لباس

برخی از مواد تشکیل دهنده شوینده های لباس می توانند برای پوست بیش از حد قوی باشند و باعث واکنش نشان دادن آن شوند، چون مقداری از شوینده روی پارچه باقی می ماند. مثلاً وقتی لباس هایتان را می پوشید یا وقتی که صورت تان را با حوله خشک می کنید. اگر اخیراً شوینده لباس هایتان را تغییر داده و متوجه چند جوش جدید روی صورت و/ یا بدن تان هم شده اید، ممکن است علتش همین باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 932

به "7 مورد عادی که نمی دانستید باعث مسدود شدن منافذ پوست می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 مورد عادی که نمی دانستید باعث مسدود شدن منافذ پوست می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید