یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مکزیک در خطر قرار گرفته است

به گزارش میهن دی ال، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مکزیک در خطر قرار گرفته است.

یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مکزیک در خطر قرار گرفته است

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در آن سوی ساختمان های هرمی شکل منطقه ای که زمانی به عنوان بزرگترین شهر قاره آمریکا شناخته می شد، یک پروژه ساخت و ساز غیرقانونی نگرانی هایی از ایجاد صدمات غیرقابل جبران به بقایای معابد و سایر بناهای تاریخی تئوتیئواکان بوجود آورده است.

مالک این بخش از زمین که ساخت و ساز در آن اکیدا ممنوع اعلام شده، در دو ماه اخیر دستورات قانونی موسسه آثار باستانی مکزیک برای متوقف کردن ساخت و ساز را نادیده گرفته و موجب ایجاد انتقاد نسبت به ناتوانی در محافظت از تئوتیئواکان شده است.

مدیر منطقه باستان شناسی تئوتیئواکان معتقد است با توجه به عدم موفقیت پلیس در وارد شدن به این مسئله میتوان نتیجه گرفت مالک این زمین از مصونیت کامل برخوردار است.

پیشتر موسسه ملی تاریخ و انسان شناسی مکزیک شکایتی علیه مالک این زمین به جرم صدمه زدن به میراث تاریخی تنظیم نموده بود. اما این موسسه شواهدی از ادامه ساخت و ساز در این مکان با حضور 60 کارگر را منتشر کرد.

تئوتیئواکان که در 50 کیلومتری شمال شرقی مکزیکو سیتی نهاده شده است، زمانی محل سکونت دست کم 100 هزار نفر بوده است. معماری و هنر بکار رفته در ساخت این شهر از دلایل شهرت آن بشمار می رود. تئوتیئواکان در سال 1987 توسط یونسکو در فهرست میراث جهانی نهاده شد.

به گفته مدیر منطقه باستان شناسی تئوتیئواکان، مسئولان سالها برای موقف کردن ساخت و سازهای غیرقانونی که اغلب در طول شب و آخر هفته ها انجام می شوند، مبارزه و کوشش نموده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1003

به "یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مکزیک در خطر قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مکزیک در خطر قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید