پابند الکترونیکی جایگزین حبس می شود

به گزارش میهن دی ال، خبرنگاران : رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی کشور گفت: یکی از برنامه های محوری برای گذراندن حبس جایگزین بر اساس مقررات، استفاده از پابند الکترونیکی است .

پابند الکترونیکی جایگزین حبس می شود

به گزارش به نقل از ایرنا، محمدمهدی حاج محمدی سه شنبه شب در آیین افتتاح ساختمان پابند الکترونیکی زندانیان یزد اضافه نمود: استفاده از این فناوری نوین در سطح کشور موجب کاهش جمعیت کیفری و کمک به خانواده زندانیان و جزو اهداف و اقدام محوری است .

وی ادامه داد: حبس افراد تحت نظارت الکترونیکی موسوم به پابند، بخش مهمی از سند تحول فناورانه سازمان زندان ها و اقدامات تامینی است که تا به امروز در سطح کشور اقدامات خوب و موثری صورت گرفته و این فرایند بر اساس وظایف با قوت پیگیری می شود.

این مسوول گفت: در اجرای این طرح محوری و پیش بینی های صورت گرفته از سال آینده بخش عمده ای از زندانی های کشور باقی مانده محکومیت خود را با استفاده از پابند الکترونیکی در کنار خانواده می گذارنند و نقش مهمی در کاهش جمعیت کیفری دارد.

حاج محمدی شرح داد: زیرساخت های لازم و مناسب اجرای این طرح در استان ها با وجود برخی محدودیت های مالی انجام گرفته که امیدواریم با تحقق آن به مرور شاهد انجام سند تحول فناورانه در این سازمان و زیرمجموعه مرتبط در سطح کشور باشیم.

هم اکنون در استان یزد سه زندان شامل زندان مرکزی و شماره 2 در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد.

همچنین 2 بازداشتگاه در شهرستان های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیر بومی هستند، در ارتباط با مواد مخد است.

استان یزد، یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 24 شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 901

به "پابند الکترونیکی جایگزین حبس می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پابند الکترونیکی جایگزین حبس می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید