ورود به جامعه 100 میلیونی و سرمایه گذاری گسترده در کسب و کارها

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، یازدهمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول صبح امروز پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه با حضور 90.9 درصدی سهامداران در سالن اجتماعات برج ستاره ونک تهران برگزار و گزارش های هیأت مدیره، حسابرس و بازرس قانونی درخصوص عملکرد سال اقتصادی منتهی به 1399/12/30 استماع و درباره سود تقسیمی تصمیم گیری شد.

ورود به جامعه 100 میلیونی و سرمایه گذاری گسترده در کسب و کارها

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و سفر بیشتر بدانید.

در این مراسم مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول با ارائه گزارش عملکردی از فعالیت های سال گذشته شرکت ارتباطات سیار ایران، ضمن ابراز خشنودی از کسب رتبه یک در بهره وری کل عوامل و بازده فروش در گروه ارتباطات مخابرات در بیست و سومین رتبه بندی شرکت های برتر ایران اظهار کرد: همراه اول همچنین توانست تندیس های جایزه ملی تعالی سازمانی و جایزه ملی مدیریت اقتصادی را در سال گذشته کسب کند.

وی به اهم اقدامات انجام شده اپراتور اول تلفن همراه در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره نمود و گفت: مدیریت بالانس ترافیک برای ارائه بهترین تجربه به مشتری در ایام کرونا و برقراری قرنطینه و ارائه خدمت به ستاد ملی کرونا با سرشماره 4030 بخشی از اقدامات بود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین از رشد چندین برابری و بعضا تا 10 برابری استفاده از برنامه های کابردی داخلی اطلاع داد و گفت: ایجاد زیرساخت های لازم برای ارائه سرویس به تقاضای بیش از دو برابری از سمت مشتریان و ایجاد بستر امن برای سازمان ها، موسسات، دانشگاه ها برای برگزاری جلسات و کلاس های مجازی بخشی از کارهایی بود که در این دوران صورت گرفت.

توسعه پلتفرم شاد، بزرگترین اقدام سال گذشته همراه اول

اخوان بهابادی توسعه پلتفرم آموزشی شاد با همکاری وزارت آموزش و پرورش که توانسته فعالیت های آموزشی را برای 147 هزار مدرسه فراهم کند را از بزرگترین اقدامات سال گذشته همراه اول مطرح نمود که به یاری امر آموزش در دوران کرونا آمد و اظهار کرد: توفیق داریم حضور بیش از 750 هزار معلم، 147 هزار مدرسه، بیش از 13 میلیون دانش آموز احراز هویت شده و بیش از 124 هزار مدیر را در این پلتفرم داشته باشیم؛ همچنین امکان فعالیت همزمان 2.7 میلیون نفر روی این پلتفرم فراهم است و بیش از 13 میلیون کاربر فعال هفتگی و بیش از 10 میلیون کاربر فعال روزانه روی این بستر قرار دارند.

وی درباره دستاوردهای توسعه بازار، فروش و خدمات مشتریان در سال 1399 نیز مطرح نمود: برای نخستین بار پیروز شدیم حضور 100 میلیون مشترک را در شبکه همراه اول داشته باشیم که نسبت سیم کارت های اعتباری به سیم کارت های دائمی حدود 80 به 20 درصد است. این در حالی ست که سال گذشته جذب بیش از 10.5 میلیون مشترک اعتباری هم داشتیم.

رشد سهم بازار سیم کارت های فعال همراه اول در سال 1399

اخوان بهابادی سهم بازار سیم کارت های فعال همراه اول براساس گزارش فصل چهارم 1399 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را 53.6 درصد مطرح نمود و از رشد 0.5 درصدی به نسبت دوره مشابه سال 1398 اطلاع داد و گفت: براساس این گزارش، تعداد کل مصرف کنندگان دیتای سه ماهه 42 میلیون بوده که 31.3 میلیون مصرف کننده دیتای LTE بودند.

ثبت رکوردهای جدید در همراه من با 26.7 میلیون مشترک منحصر به فرد

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران به تحلیل شرایط و صندلی اپلیکیشن همراه من نیز پرداخت و در این باره یادآور شد: همراه من 26.7 میلیون مشترک منحصر به فرد دارد که این تعداد مشترک گویای رشد 36 درصدی به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل از 1399 است؛ این اپلیکیشن 123 میلیون تراکنش در ماه را به ثبت رسانیده و متوسط زمان استفاده از این اپ نیز 120 ثانیه بوده که رشد 151 درصدی را نشان می دهد.

وی اضافه نمود: تعداد مشترکان روزانه همراه من نیز یک میلیون و 657 هزار و مشترکان ماهانه آن نیز 8 میلیون و 770 هزار است که در هر دو شاخص به ترتیب 74 و 51 درصد رشد را شاهد هستیم.

استقبال مشترکان همراه اول از همراه یار با ثبت رضایت 96 درصدی

اخوان بهابادی در قرائت گزارش عملکردی همراه اول در سال گذشته از سرویس همراه یار که ارائه دهنده سرویس در محل به مشترکان اپراتور اول است نیز غافل نشد و اظهار کرد: متوسط خدمت در ماه این سرویس که اکنون برای 16 مرکز استان فعال است، 16 هزار و متوسط زمان خدمت رسانی 89 دقیقه است؛ این سرویس توانسته رضایت 96 درصدی را حاصل کند.

مدیرعامل همراه اول به تحلیل شرایط مراکز تماس که از قضا سال گذشته با رشد بسیاری روبرو شد، پرداخت و گفت: متوسط تماس ماهانه بیش از 16 میلیون و متوسط ماهانه پاسخ کارشناسان حدود 3.7 میلیون بوده است.

پاسخگویی به بیش از 90 درصد شکایات سامانه 195 در کمتر از 3 روز

وی همچنین از پاسخگویی به بیش از 80 درصدی شکایات مشترکان در کمتر از 3 روز کاری اطلاع داد و گفت: پاسخگویی به بیش از 90 درصد شکایات سامانه 195 در کمتر از 3 روز کاری انجام می گردد.

اخوان بهابادی خاطر نشان کرد: همچنین کاهش 21 درصدی محدودیت قطع یکطرفه نسبت به مدت مشابه سال 1398 را داشتیم و تعداد مشترکان بدون بدهی پیشین در سال 1399 نیز به نسبت 1398 با رشد 15 درصدی روبرو شده است.

توضیح گزارش دستاوردهای توسعه شبکه با پرچمداری 5G

مدیرعامل همراه اول همچنین به تشریح دستاوردهای توسعه شبکه پرداخت و بحث خود را با پرچم داری 5G به این شکل پیش برد که توانستیم بالاترین رکورد سرعت روی شبکه 5G را در حضور اصحاب رسانه با سرعت 3.6 گیگابیت بر ثانیه ثبت کنیم.

وی توضیح داد: توانستیم 10601 تکنولوژی نسل های 3، 4 و 4.5 را راه اندازی کنیم و پوشش صد درصدی شهرهای کشور در نسل های سوم و چهارم را برقرار کنیم.

اخوان بهابادی اضافه نمود: اکنون 28 هزار سایت لوکیشن، بیش از 24 هزار سایت تکنولوژی 3G و حدود 28 هزار سایت تکنولوژی 4G در کشور داریم.

ثبت رکورد ترافیک دیتای روزانه همراه اول

مدیرعامل همراه اول مصرف کل دیتا در سال 1399 را 3841 پتابایت مطرح نمود و از رشد 80 درصدی به نسبت دوره مشابه سال 1398 خبر و ادامه داد: رکورد ترافیک دیتای روزانه با احتساب ترافیک TDD، 15 پتابایت و رکورد ترافیک دیتای روزانه فقط مرتبط با شبکه همراه اول 13.8 پتابایت بوده است.

تشریح فعالیت های دیتاسنتری همراه اول در کشور

وی در بخش دیگری از ارائه گزارش خود به افتتاح بزرگترین مرکز داده غرب و شمالغرب کشور در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات اشاره و اظهار کرد: اهداف ما از این راه اندازی فراهم کردن زیرساخت برای میزبانی از محتوای داخلی در راستای برنامه های شبکه ملی اطلاعات و ارائه سرویس های دیجیتال، کاهش زمان تأخیر دسترسی به شبکه و توسعه ظرفیت Core شبکه موبایل در شمالغرب و غرب کشور بر بستر Cloud بود.

اخوان بهابادی خاطر نشان کرد: این دیتاسنتر با سرمایه گذاری 350 میلیارد تومانی و اتکا به دانش فنی بومی و استعدادهای داخلی و پیمانکاران بومی استان آذربایجان شرقی توسعه یافت که شامل 350 رک، 1500 سرور فیزیکی و 16 هزار سرور مجازی است.

وی درباره سایر دستاوردهای حوزه فنی و توسعه شبکه نیز گفت: تست سرویس های AR/VR و گیمینگ روی شبکه 5G در اسفند 1399، افزایش 10 درصدی تعداد مشترک فعال همزمان همراه اول و همچنین راه اندازی چهار دیتاسنتر ملی در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان و مشهد با ظرفیت 550 رک بخش دیگری از خدمات در این بخش است.

ایجاد مرکز تحقیق و توسعه در راستای حمایت از فراوریات داخلی

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین از راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در راستای بومی سازی کارکردهای اصلی فناوری برای روبروه با عدم قطعیت های محیطی اطلاع داد و درباره اهداف این تصمیم اعلام کرد: شناسایی احتیاجمندی های سخت افزاری و نرم افزاری گروه همراه اول، حمایت از فراوریکنندگان داخلی و شرکت های نوپا، طراحی توسعه و بومی سازی سامانه های سخت افزاری و نرم افزاری متناسب با احتیاج در سطح ملی و اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد فرآیندهای اکتساب فناوری با پیاده سازی فرآیند از ایده تا پیاده سازی، پژوهش اکتساب و انتقال فناوری های اولویت دار به وسیله پایلوت های فناوری و همچنین ارائه سرویس های نوآورانه و ایجاد کسب و کار دیجیتال مبتنی بر پلتفرم های نوین بخشی از این اهداف بود.

وی ادامه داد: پروژه های مرکز تحقیق و توسعه نیز شامل حوزه های راهکارهای دیجیتال و هوشمندسازی، شبکه های نوین، آزمایشگاهی تحقیق و توسعه همراه اول و اعطای گرنت پژوهشی در حوزه های تخصصی می گردد.

مدیرعامل همراه اول یکی از اتفاقات بزرگی که توسط مرکز تحقیق و توسعه همراه اول رقم خورد را انعقاد قرارداد بومی سازی و فراوری داخلی با شرکت های مختلف داخلی در حوزه های آنتن، لینک و روتر بومی به ارزش 1200 میلیارد تومان مطرح نمود که نهایتا منجر به تقدیر ویژه سندیکای صنعت مخابرات از همراه اول شد.

ادامه فرایند سودآوری و درآمدزایی همراه اول در سال 1399

اخوان بهابادی در ادامه قرائت گزارش خود برای سهامداران همراه اول به بخش دستاوردهای اقتصادی رسید و اظهار کرد: درآمد عملیاتی با رشد 35 درصدی به 23 هزار و 433 میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: فرایند رشد سود خالص شرکت اصلی هم به این شکل بوده که با رشد 20 درصدی به 4 هزار و 335 میلیارد تومان در سال گذشته رسیده و نهایتا هم سود هر سهم به 2258 ریال رسیده است.

سهم 56 درصدی دیتا از مجموع درآمدهای همراه اول

اخوان بهابادی همچنین از فرایند رشد درآمد خدمات داده به میزان 13 هزار و 120 میلیارد تومان در سال 1399 اطلاع داد که مجموع سهم آن از درآمد عملیاتی شرکت 56 درصد می گردد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین از بهبود فرایند وصول قبوض و مطالبات از مشترکان دائمی اطلاع داد و گفت: سهم مبالغ وصولی از قابل پرداخت صورتحساب مشترکان دائمی همراه اول به 97.55 درصد رسیده است.

اقدامات گسترده همراه اول در زمینه سرمایه گذاری در استارتاپ ها

وی در بخش پایانی ارائه خود به صندلی راهبرد پنج ساله همراه اول که در سه سطح کسب و کارهای اصلی، نزدیک به کسب و کار اصلی و فراتر از کسب و کار اصلی پیگیری می گردد، پرداخت و توضیح داد: در بخش کسب و کار اصلی شرکت به دنبال فراهم ساختن بهترین تجربه تلکام برای همه مشترکان، در بخش نزدیک به کسب و کار اصلی دنبال ارائه خدمات مدیریت شده ICT به شرکت ها در ایران و در لایه آخر نیز سرمایه گذاری در شرکت های خدمات دیجیتال و تبدیل شدن به یک بازیگر مهم VC و سرمایه گذاری در استارتاپ ها را پیگیری می کنیم.

اخوان بهابادی به عنوان نمونه به اقدامات شرکت حرکت اول در لایه سوم این راهبرد اشاره نمود و گفت: این شرکت تا به امروز 205 کسب و کار را به منظور سرمایه گذاری آنالیز و 77 درصد مشارکت در حوزه سرمایه گذاری در استارتاپ های مراحل میانی و رشد داشته که مجموعا مشارکت حدود 40 درصدی در حوزه سرمایه گذاری کل اکوسیستم استارتاپی کشور می گردد.

لازم به ذکر است، در این مراسم که با تأکید بیشتر بر بعد آنلاین برگزار گردید، پس از سخنان رئیس مجمع، مدیرعامل و استماع گزارش حسابرس و نظرات سهامداران؛ درباره معین سود تقسیمی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد.

در این جلسه با نظرخواهی از سهامداران و استماع سخنان هیأت رئیسه، با توزیع سود 2080 ریالی بابت هر سهم موافقت و مقرر شد سود سهامداران به وسیله سامانه سجام ظرف حداکثر یک ماه واریز گردد.

همچنین در این جلسه درباره میزان پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد. بر این اساس مقرر شد پاداش اعضای حقوقی هیأت مدیره بدون تغییر و همچون سال گذشته باشد که به گفته رئیس مجمع، طبق هماهنگی با اعضای حقوقی هیأت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران، این پاداش جهت یاری به بیماران کرونایی، در مناطق محروم هزینه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 983

به "ورود به جامعه 100 میلیونی و سرمایه گذاری گسترده در کسب و کارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود به جامعه 100 میلیونی و سرمایه گذاری گسترده در کسب و کارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید