هزینه تست های کرونا، معضل جدید اردوهای ملی، در انتظار کمک مسئولان

به گزارش میهن دی ال، انجام تست های فراوان از سوی ملی پوشان رشته های مختلف به منظور شرکت در اردوهای ملی، هزینه زیادی را روی دوش فدراسیون ها گذاشته است.

هزینه تست های کرونا، معضل جدید اردوهای ملی، در انتظار کمک مسئولان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، نزدیک به 250 روز تا آغاز بازی های المپیک 2020 توکیو زمان باقی مانده است؛ رویدادی که ورزشکاران سراسر جهان تلاش می کنند در آن حضور داشته باشند و سهمی از مدال های توزیع شده در آن را به خود اختصاص بدهند و نام شان را جاودانه کنند. ملی پوشان رشته های مختلف کشورمان نیز با وجود مسائل زیادی که بر سر راه دارند، به دنبال افتخارآفرینی هستند و این در حالی است که باید تلاشی دوچندان نسبت به قبل داشته باشند تا رنگ موفقیت را ببینند.

شیوع ویروس کرونا طی ماه های اخیر باعث تعویق یک ساله المپیک شد و پیرو آن نیز همه اردوهای آماده سازی عقب افتاد، اما با نزدیک شدن به این بازی ها شاهد آغاز این اردوها هستیم که البته با مسائلی نیز همراه بوده است. در حال حاضر اردوی تیم هایی همچون کاراته، بسکتبال، تکواندو، قایقرانی، تیراندازی با کمان و ... آغاز شده که البته برگزاری این اردو تحت تدابیر شدید بهداشتی بوده است. همزمانی شدید دوره شیوع کرونا با اردوهای ملی، نگرانی زیادی را به وجود آورد و حتی صحبت هایی مبنی بر احتمال عدم برگزاری نیز مطرح بود، اما الزام به برگزاری آنها به منظور کسب آمادگی برای رویدادهای پیش رو باعث شد تا خطرات پیرامون شرایط ماه های اخیر به جان خریده شود و ملی پوشان وارد اردو شوند.

یکی از مسائلی که در آغاز اردوها مدنظر قرار می گیرد، دریافت تست کرونا از اعضای تیم ملی است تا اگر خدایی ناکرده فردی مبتلا به این ویروس بود، از حضورش جلوگیری شود؛ اتفاقی که نمونه اش شنبه شب رسانه ای شد و جواب تست 4 ملی پوش شمشیربازی مثبت بود تا اردوی این تیم تشکیل نشود.

برگزاری اردوهای رشته های مختلف در مقاطع زمانی نیازمند دریافت تست کرونا در چندین نوبت است. در این شرایط هزینه نسبتاً بالای تست خون و همچنین PCR، باعث شده بار اضافه ای بر روی دوش فدراسیون های المپیکی سنگینی کند؛ باری که در صورت عدم حمایت لازم از سوی مسئولان، سنگینی اش بیشتر هم خواهد شد و شاید لطمان جبران ناپذیری را نیز وارد کند.

در حال حاضر مسئولیت پرداخت مبلغ تست های مختلف ملی پوشان بر عهده فدراسیون ها است. با توجه به شرایط مالی این فدراسیون ها و اینکه قرار است اردوهای ملی تداوم داشته باشد، بالطبع فدراسیون ها تا جایی که بتوانند مبلغ مورد نظر را پرداخت خواهند کرد و اینجاست که نقش حمایت مسئولان رده بالای ورزش نمایان خواهد شد.

در صورتی که فدراسیون ها قادر به تامین مالی برای انجام این تست ها نباشند، قطعاً از تعداد تست ها کم می شود و شاید این موضوع باعث شیوع احتمالی کرونا در اردوها شود؛ اتفاقی که هیچ مسئول و ورزشکاری نمی خواهد با آن روبرو شود. قطعاً در این نقطه است که مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی می توانند به خوبی نقش حمایتی شان را ایفا کنند. تأمین بخشی از هزینه انجام تست های کرونا نه تنها بار مالی را از دوش فدراسیون ها کم می کند، بلکه از فشار روانی نیز می کاهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 625

به "هزینه تست های کرونا، معضل جدید اردوهای ملی، در انتظار کمک مسئولان" امتیاز دهید

910 کاربر به "هزینه تست های کرونا، معضل جدید اردوهای ملی، در انتظار کمک مسئولان" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه تست های کرونا، معضل جدید اردوهای ملی، در انتظار کمک مسئولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید