مسائل پزشکی در پرواز چیست؟

به گزارش میهن دی ال، مریض شدن در پرواز

تا به حال زمانی که سوار بر هواپیما شده اید به این فکر نموده اید که ممکن است مریض شوید؟ یا این که ممکن است که چه مریضی هایی در پرواز گریبانگیر شما ممکن است بشوند؟ اصلا چرا در هنگام پرواز ممکن است که با مسائل پزشکی و مریضی روبرو شویم؟… . در این زمینه سوالات بسیار و البته پاسخ های بسیار نیز وجود دارد. در ادامه با ما در خبرنگاران همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر علل و دلایل مریض شدن در پرواز و را های مقابله و درمان ان را مورد آنالیز قرار دهیم.

مسائل پزشکی در پرواز چیست؟

اگر تجربه سفر داشته باشید و کمی هم ترس از ارتفاع، بی شک تا به حال به این مسئله زیاد فکر نموده اید که دفعه بعدی که سوار بر هواپیما شدید، چطور باید از مسائل پزشکی اورژانسی در پرواز جلوگیری کنید. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که در سال چند بار مسافرت هوایی می فرایند و یا حتی کارهایشان با مسافرت هوایی عجین بی شک به شما توصیه می نماییم که این مطلب را تا سرانجام مورد مطالعه قرار دهید. درابتدا این را بدانید که اگر مسئله ای برایتان پیش آمد، حتما در اولین فرصت با مهماندارن پرواز در میان بگذارید زیرا آنا در این زمینه آموزش های کافی را دیده اند و توانند در بیشتر شراط به شما یاری نمایند.

اولین نکته ای که برای آنالیز مسئله مریض شدن در پرواز باید در نظر بگیرید این است که از موارد اورژانسی پرهیز کنید و اگر مشکل سلامتی دارید، ابتدا از شرکت هواپیمایی که با آن پرواز می کنید، برای این پرواز اجازه بگیرید. در بیشتر موارد شرکت های هواپیمایی از مسافرینی که دارای بیماری و شرایط خاص هستند گواهی پزشکی دریافت می نمایند.

اگر به سایت این شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید و شرایط سفر را در قسمت بیماری ها مطالعه فرمایید خواهید دید که این گواهی برای افرادی با شرایطی که در ادامه می گوییم، الزامی است: افرادی که بیماری جدی داشته اند یا مورد جراحی قرار گرفته اند- مسافرینی که شرایط پزشکی بی ثباتی دارند- مسافرینی که برای نفس کشیدن، احتیاج به اکسیژن اضافی دارند- مسافرینی که در طول پرواز، احتیاج به تجهیزات پزشکی دارند- مسافرینتی که برای درمان پزشکی مسافرت می نمایند- خانم هایی که دوران حاملگی سختی دارند. این افراد باید حتما با ایرلاین مورد خود را در میان بگذارند تا برترین جایگاه پرواز به آن ها برای جلوگیری از مریض شدن در پرواز تعلق بگیرد.

برای این کار هم حتما باید گواهی کتبی پرزشک معالج شما ضمیمه پفراینده پروازتان بگردد. مورد بعدی این است که اصلا چگونه در پرواز ممکن است فوریت های پزشکی اتفاق بیفتد؟ باید این را در نظر بگیرید که با این که فوریت های پزشکی ممکن است هر جا و هرزمان اتفاق بیفتد و حتما هم شرکت های هواپیمایی در این مورد بحث ما برای این شرایط تمهیدات مخصوص و ویژه اندیشیده اند اما بودن در هواپیما ممکن است مشکل را بیشتر از شرایط عادی و یا هر مکان دیگری بغرنج نماید.

برای مثال تصور کنید که: مسافری شوار هواپیما گردد که مسائل تنفسی دارد این را هم می دانید که مسائل تنفسی از جمله مسائل رایج در پرواز است. تنظیمات هواپیما این گونه است که سطح اکسیژنی که در هواپیما وجود دارد برای مسافرین به گونه ای استاندارد در هواپیما ترکیب شده است که برای افراد سالم مناسب است اما به طور مثال در نظر بگیرید که مسافری مشکل قلبی و یا هر بیماری دیگری که با سطح اکسیژن مرتبط است دارد و سوار هواپیما می گردد، همین می تواند یکی از عوامل مریض شدن در پرواز باشد.

یکی دیگر از مواردی که موجب مریض شدن در پرواز می گردد، لخته شدن خون در پاها است. به طور مثال توجه کنید که شما در یک پرواز طولانی هستید و اگر بخواهیم یک استدلال منطقی انجام دهیم، شما برای یک زمان طولانی در هواپیما نشسته اید و پاهایتان حرکت نمی نمایند و در نتیجه، جریان خون به خوبی در بدن اتفاق نمی افتد.

همین مساله به تنهایی می تواند باعث لخته شدن خون در پاها گردد و یا حداقل احتمال آن را افزایش دهد. باز هم لازم به تذکر است که برای افرادی که سابقه لخته شدن خون دارند، این یک مسئله بسیار جدی است. به این نکته توجه کنید که اگر شرایطی دارید که امکان دارد در هنگام پرواز در حالت مریضی و اورژانسی قرار بگیرید، موارد زیر را حتما رعایت کنید و آن ها را به همراه داشته باشید:

- تمامی داروهای خود را بردارید و اطمینان حاصل کنید که تمامی داروهای لازم را برده اید. داروها را می توانید در کیفی که به پرواز می برید، قرار دهید. حتما با ایرلاینتان داروهایتان را هماهنگ کنید و نامه پزشک داشته باشید تا با ماموران پرواز و قوانین فرودگاه و ایرلاین به مشکل برنخورید.

- حتما مطمئن شوید که وسایل پزشکی مورد احتیاج با شرایطتان را قبل از رفتن به فرودگاه با خود به همراه برده اید.

- اگر ممکن است درخواست اکسیژن داشته باشید، با شرکت هواپیمایی خود قبل از رفتن هماهنگ نمایید تا مخزن اکسیژن را در دسترس شما قرار دهند.

- برای پرواز نوعی از جوراب های فشرده وجود دارند که از لخته شدن خون در پاها جلوگیری می نمایند. پیشنهاد می کنیم از این جوراب های فشرده مخصوص بپوشید.

- در هنگام پرواز می توانید بلند شده و راه بروید. این حرکت به عدم لخته شدن خون شما یاری می کند.

به نکته مهمی می رسیم، اگر در پرواز با مسئله مریض شدن در پرواز روبرو شدید، چه باید بکنید؟ بی شک ،اگر در پرواز متوجه علائم بیماری شدید، حتما سرپرست و خدمه پرواز را در جریان قرار دهید. این نکته را به یاد داشته باشید که نوع تجهیزات پزشکی موجود در هواپیمایی که شما به عنوان یک مسافر سوار بر ان هستید، بسته به نوع هواپیما و این که پرواز چقدر طولانی است و حتی شرکت هواپیمایی، فرق دارد. به همین دلیل است که تاکید می کنیم که حتما با ایرلاینی که با ان قصد سفر رادارید کاملا حتی کمترین مسائل سلامتی خود را در میان بگذارید.

منبع: الی گشت
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1290

به "مسائل پزشکی در پرواز چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل پزشکی در پرواز چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید