مشمولان غیرمستقیم چه زمانی می توانند تمام سهام خود را بفروشند؟

به گزارش میهن دی ال، مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: تا پایان سال تمام شرکت های استانی باید بورسی شوند و تمام کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند تا پایان سال می توانند نسبت به فروش تمام سهام خود اقدام نمایند.

مشمولان غیرمستقیم چه زمانی می توانند تمام سهام خود را بفروشند؟

به گزارش ایلنا، سید محمدجواد فرهانیان، درباره امکان فروش 30 درصد دوم سهام عدالت گفت: معامله 60 درصد از سهام عدالت هفته جاری شروع شده و تمام کسانی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند می توانند نسبت به معامله سهام به وسیله کارگزاری ها و یا بانک خود اقدام نمایند. آن هایی که پیش از این برای 30 درصد سفارش گذاری نموده اند می توانند برای معامله 30 درصد بعدی هم سفارش گذاری را انجام دهند.

وی با بیان اینکه مشمولان سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند در حال حاضر این امکان را ندارند که با تغییر روش به مستقیم، بتوانند نسبت به معامله 60 درصد از سهام عدالت اقدام نمایند، تاکید نمود: افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند به محض اینکه سهام شرکت استانی آن ها وارد بورس گردد امکان فروش سهام شرکت سرمایه گذاری مربوطه را خواهند داشت و در این روش اتفاقا دیگر محدودیتی برای میزان فروش هم وجود ندارد.

فرهانیان با بیان اینکه دو روز گذشته اولین شرکت استانی (شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی) وارد بازار سرمایه شد، گفت: تا خاتمه سال تمام شرکت های استانی باید بورسی شوند و تمام کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند تا خاتمه سال می توانند نسبت به فروش تمام سهام خود اقدام نمایند.

وی درباره امکان سفارش گذاری 30 درصد دوم برای افرادی که هنوز پول حاصل از فروش 30 درصد اول را دریافت ننموده اند و نقص اطلاعات دارند، تاکید نمود: مشکل این است که این افراد بعد از سفارش گذاری دوم ممکن است در همین دور باطل قرار بگیرند و دیرتر پول خود را دریافت نمایند.

فرهانیان ادامه داد: پیشنهاد من به تمام افرادی که این تجربه را داشتند این است که هر چه سریع تر هم نسبت به اصلاح اطلاعات خود در سایت سهام عدالت و سازمان خصوصی سازی اقدام نمایند و هم اینکه سجامی شوند. اگر سجامی شوند این مسائل رفع خواهد شد و به سادگی با مراجعه به یک کارگزاری می توانند سهام خود را به فروش برسانند یا سفارش خود را به کارگزاری دهند تا کارگزاری به اجرا برساند.

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه برای مرحله اول 30 درصد فروش سهام عدالت 5 هزار و 600 میلیارد تومان سفارش گذاری شده است اضافه کرد: متاسفانه عدد عدم پرداخت پول را در اختیار نداریم و این اطلاعات در اختیار بانک ها است.

وی تاکید نمود: هر کسی که مسئله ای در بازار داشته باشد با مراجعه به شورای حل اختلاف کانون کارگزاران و یا شکایت نتواند به حقوق خود برسد، می تواند در هیات داوری که مربوط به سازمان بورس است، احقاق حق کند.

فرهانیان همچنین درباره اینکه سقف اقساط وام سهام عدالت برای دارندگان سهام 532 هزار تومانی و یک میلیون تومانی چقدر است، گفت: 50 درصد ارزش روز سهام عدالت به متقاضیان تسهیلات داده می گردد که بابت آن سهام عدالت افراد به وثیقه گذاشته خواهد شد. بازپرداخت این اقساط سه ساله است و میزان پرداخت اقساط ماهیانه هم، براساس تعیین خود بانک ها خواهد بود. هر بانکی در این باره اختیار دارد، اما موضوع مهم این است که متقاضیان کارت تسهیلات سهام عدالت باید به بانکی مراجعه نمایند که شماره شبای آن را وارد سیستم سهام عدالت نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 466

به "مشمولان غیرمستقیم چه زمانی می توانند تمام سهام خود را بفروشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشمولان غیرمستقیم چه زمانی می توانند تمام سهام خود را بفروشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید