قانون عجیب جذب مربی و بازیکن خارجی لغو شد

به گزارش میهن دی ال، فدراسیون فوتبال ایران در قانونی عجیب که با هجمه زیادی هم همراه بود، قانون منع بکارگیری بازیکنان و اعضای فنی خارجی را در لیگ برتر وضع نموده بود. این قانون اکنون با اعلام منصور قنبرزاده برای فصل آینده با شروطی برداشته خواهد شد.

قانون عجیب جذب مربی و بازیکن خارجی لغو شد

دبیرکل فدراسیون فوتبال در شرح این اقدام فدراسیون فوتبال گفت: هیات رئیسه سازمان لیگ با حضور جناب آقای عزیزی خادم ریاست مجمع فدراسیون و سازمان لیگ تشکیل جلسه داد. در این نشست ما مصوبات بسیار مهمی را داشتیم که از فصل آینده لیگ برتر می تواند تاثیرگذاری بسیار زیادی در فوتبال ایران داشته باشد. اولین موضوع استفاده از بازیکنان و مربیان خارجی بود که موارد مختلف مربوط به آن مورد بحث کارشناسی نهاده شد. طبق دستور آقای عزیزی خادم مقرر شد شاخص و معیارهایی قابل توجه برای جذب مربی و بازیکن خارجی معین گردد. این کار به وسیله یک گروه کارشناسی انجام و موارد قانونی تدوین خواهد شد و پس از نهایی شدن دستورالعمل های لازم موارد به تصویب هیات رئیسه خواهد رسید و در فوتبال ایران اجرا خواهد شد.

وی در شرح این موضوع که شاخص ها به شکلی تعریف خواهد شد، گفت: شاید برای خیلی ها این سوال به وجود بیاید که شاخص های مورد نظر مدیریت فوتبال ایران برای صدور مجوز حضور خارجی ها در فوتبال کشور چه خواهد بود. سرپرست دبیرکلی در این رابطه پاسخ می دهد: درباره مباحث اقتصادی قطعا باید تضامینی اخذ و صندوقی درست گردد که شاهد باز شدن پرونده حقوقی نو در فیفا علیه فوتبال ایران نباشیم. یعنی ساز و کار بسیار محکمی برای تسویه حساب اقتصادی قراردادها در نظر گرفته می گردد. در بخش فنی اما کوشش این خواهد بود که به عبارت عامیانه از ورود بازیکن بنجل به فوتبال کشور جلوگیری گردد. به همین علت معیارهایی معین خواهد شد که مربی و بازیکنان با کیفیتی که سطح شان از فوتبال ایران بالاتر باشد وارد باشگاه های ما شوند. این موارد بر اساس استانداردهای کیفی تدوین خواهد شد و ما با معین قوانین شفاف و فیلترگذاری، با وسواس خاصی اجازه حضور مربی و بازیکن خارجی در فوتبال کشور را خواهیم داد و دیگر نمی گذاریم اتفاقات گذشته تکرار گردد.

در این رابطه یک اتفاق مهم دیگر هم اتفاق افتاده که سرپرست دبیرکلی فدراسیون درباره اش می گوید: طبق مصوبه رسمی و تصمیم اتخاذ شده، باشگاهی که بخواهد از بازیکن و مربی خارجی استفاده کند، باید ده درصد از حق الزحمه مندرج در قرارداد بازیکن را در صندوقی بگذارد که زیر نظر فدراسیون برای آموزشگاه های فوتبال و استعدادیابی با اولویت منطقه ها کم برخوردار هزینه گردد. پس 10 درصد کل هزینه ها برای جذب بازیکن و مربی خارجی باید صرف تیم های پایه، آموزشگاه و آموزش در فوتبال گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1028

به "قانون عجیب جذب مربی و بازیکن خارجی لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون عجیب جذب مربی و بازیکن خارجی لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید