طارمی روی جلد دو روزنامه پرتغالی ، مهاجم ایران علیه آمار کلاسیکو

به گزارش میهن دی ال، در یکی از حساسترین بازی های لیگ پرتغال، تیم فوتبال پورتو بامداد فردا به مصاف بنفیکا می رود و مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو یکی از سوژه های اصلی این مسابقه است.

طارمی روی جلد دو روزنامه پرتغالی ، مهاجم ایران علیه آمار کلاسیکو

به گزارش خبرنگاران از مهر، در یکی از حساس ترین بازی های لیگ پرتغال که به کلاسیکو معروف است، تیم های پورتو و بنفیکا از ساعت 00:30 بامداد فردا شنبه به مصاف هم می فرایند.

در کنار تمام حساسیت های تاریخی این مسابقه، تقابل دو تیم برای فوتبالدوستان ایرانی و رسانه های پرتغال جذابیت های دیگری هم دارد از جمله حضور مهدی طارمی مهاجم ایرانی در خط حمله پورتو.

طارمی و پاسخ منفی به بنفیکا

مهدی طارمی فصل گذشته عملکرد بسیار چشمگیری در تیم فوتبال ریوآوه پرتغال داشت و توانست در اولین فصل حضورش در لیگ این کشور، 18 گل به ثمر برساند. همین مسئله باعث شد تا تیم های بزرگ پرتغال برای جذب مهاجم ایرانی دست به کار شوند از جمله پورتو و بنفیکا.

بنفیکا برای جذب طارمی پافشاری می کرد اما همزمان با مطرح شدن نام ادینسون کاوانی مهاجم اروگوئه ای برای تیم بنفیکا، در نهایت طارمی به پیشنهاد این تیم پاسخ منفی داد و راهی پورتو شد.

همین پاسخ منفی و تقابل طارمی با تیمی که مشتری جدی خریدش بود می تواند انگیزه های مهاجم ایران را برای درخشش بیشتر کند.

آمار فوق العاده طارمی در پورتو

مهدی در هفته های ابتدایی حضورش در تیم پورتو کم به کار گرفته می شد و اغلب به عنوان بازیکن تعویضی در دقایق پایانی به میدان می رفت.

این مهاجم ایرانی به تدریج با اثبات توانایی های خود و نشان دادن شَم بالای گلزنی، به ترکیب اصلی راه یافت و به عنوان مهاجم اصلی پورتو وارد زمین شد.

طارمی تا به امروز در تیم پورتوی پرتغال در مجموع 22 بازی انجام داده است معادل 1056 دقیقه. حاصل این بازی ها 10 گل برای طارمی بوده که آمار قابل توجهی در غول پرتغالی محسوب می شود.

روزنامه Ojogo: طارمی با گل می کُشد

در آستانه بازی حساس پورتو با بنفیکا، روزنامه اوجوگو عکس و تیتر اصلی خود را به دو بازیکن اختصاص داده است؛ طارمی از پورتو و داروین مهاجم اروگوئه ای از بنفیکا.

این روزنامه برای طارمی تیتر زده است: ایرانی (طارمی) با گل هایش می کشد.

این روزنامه پرتغالی همچنین گفت با مثبت شدن تست کرونا اوتایوو بازیکن پورتو، سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو پسرش فرانسیسکو را از تیم دوم پورتو برای این بازی دعوت کرده است.

Abola خوشبین به بهبود میانگین گلزنی با طارمی و داروین

abola دیگر روزنامه پرتغالی هم با قرار دادن عکس طارمی و داروین مهاجم اروگوئه ای بنفیکا روی جلد اصلی خود تیتر زد: طارمی و داروین؛ گل های کلاسیکو کاهش داشته است.

این روزنامه گزارش داد در 172 تقابل پورتو و بنفیکا میانگین 3.03 گل ثبت شده است. از سال 2000، میانگین 2.31 گل در تقابل دو تیم رقم خورده است.

در 10 بازی آخر هم میانگین به 2.0 کاهش یافته است. به نظر می رسد اشاره این روزنامه به خوشبینی پرگل شدن بازی با حضور دو مهاجم گلزن است؛ یکی از ایران و دیگری از اروگوئه.

طبق اعلام abola، تست کرونا 6 عضو تیم بنفیکا هم در آستانه این مسابقه حساس مثبت شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 738

به "طارمی روی جلد دو روزنامه پرتغالی ، مهاجم ایران علیه آمار کلاسیکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طارمی روی جلد دو روزنامه پرتغالی ، مهاجم ایران علیه آمار کلاسیکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید