سیاوش یزدانی به استقلال بر می شود؟

به گزارش میهن دی ال، سیاوش یزدانی مدافع 30 ساله باشگاه استقلال و تیم ملی فوتبال ایران در 3 ماه گذشته دور از میادین فوتبال بوده است؛ دلیل این مسئله هم سرباز شدن یزدانی بوده که این اتفاق باعث شد تا مدافع بلندقامت استقلال از جمع شاگردان فرهاد مجیدی جدا گردد و حتی توافقاتی را هم با باشگاه ملوان داشت، اما از زمان پیوستن به ملوان هیچگاه در لیست این تیم قرار نگرفته است.

سیاوش یزدانی به استقلال بر می شود؟

یزدانی در دوره حضورش در انزلی سعی کرد تا دوره آموزشی خود را بگذراند و امیدوار بود تا با قبولی در آزمون دکتری بتواند از قانون ایست خدمت سربازی استفاده کند و مجدداً به جمع آبی پوشان استقلال بازگردد.

با توجه به مقطع تحصیلی یزدانی، در صورت پذیرش در آزمون دکتری استفاده از قانون ایست سربازی برای این مدافع بلندقامت میسر بود و به همین دلیل سیاوش یزدانی در کوشش بود تا بتواند در آزمون مقطع دکتری پذیرفته گردد.

در اعلام نتایج اولیه سیاوش یزدانی مجاز به انتخاب رشته شد و ساعتی پیش نتایج انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری اعلام شد که مدافع استقلال توانست با موفقیت این مرحله را هم پشت سر بگذارد و در دانشگاهی غیردولتی پذیرفته شده است.

اما قبولی انتخاب رشته یزدانی او را به استفاده از قانون ایست سربازی نزدیک نموده و هنوز نتیجه نهایی معین نیست؛ چرا که او بعد از پذیرش در آزمون دکتری و معین شدن دانشگاه محل تحصیلش، حالا بایستی در مصاحبه آزمون دکتری شرکت کند و قبولی در این مصاحبه، گام آخر او برای بازگشت به استقلال خواهد بود.

یزدانی در صورت پذیرش در مصاحبه، رسماً دانشجوی مقطع دکتری خواهد شد و می تواند روال اداری لازم جهت دریافت معافیت تحصیلی و استفاده از قانون ایست سربازی را سپری کند.

فریبرز محمودزاده مسئول کمیته جابجایی سازمان لیگ درباره شرایط یزدانی شرح داده بود که در صورت پذیرفته شدن سیاوش یزدانی در آزمون دکتری و استفاده او از قانون ایست سربازی و صدور معافیت تحصیلی، مدافع استقلال قادر خواهد بود که همراه شاگردان فرهاد مجیدی باشد.

با این وصف، سیاوش یزدانی با گذراندن فرایند اداری لازم جهت پذیرفته شدن در مقطع دکتری می تواند به باشگاه استقلال بازگردد؛ او چندی پیش مذاکراتی را با مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال برای تمدید قراردادش داشت و حالا در صورت نهایی شدن فرایند بازگشتش به استقلال، یزدانی احتمالاً به مدت دو فصل قرارداد خود را با آبی پوشان تمدید می نماید.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1384

به "سیاوش یزدانی به استقلال بر می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاوش یزدانی به استقلال بر می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید