رنگ سفید و استفاده از آن در طراحی دکوراسیون خانه های مدرن و مینیمال

به گزارش میهن دی ال، زمانی که صحبت استفاده از رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی به میان می آید، نمایی زیبا، شیک و لوکس در ذهن تداعی می گردد. استفاده از طیف های مختلف رنگ سفید در انواع سبک های طراحی از مدرن گرفته تا مینیمال کاربرد داشته و دست شما را در زمان طراحی باز نگه می دارد.

رنگ سفید و استفاده از آن در طراحی دکوراسیون خانه های مدرن و مینیمال

آن چه که در هنگام استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی باید به یاد داشته باشید، جلوگیری از ایجاد یکنواختی و توجه به ایجاد عمق در فضای اتاق می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی علاقمند هستید و به دنبال ایده های تزئینی در اتاق سفید هستید، با ما همراه باشید.

ایده های طراحی خانه ای به رنگ سفید

 • استفاده از بافت های مختلف

استفاده از انواع بافت ها در طراحی داخلی اتاقی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. چرا که استفاده از بافت های مختلف از ایجاد یکنواختی ناشی از استفاده رنگ سفید جلوگیری نموده و به فضای اتاق عمق می بخشد.

استفاده از یک فرش مناسب می تواند در این جهت به شما یاری کند. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید، استفاده از یک روتختی که در آن از گل های برجسته استفاده شده است، می باشد. این کار نیز باعث ایجاد عمق در فضای اتاق می گردد.

 • استفاده از لوسترهای آویز

در انتخاب لوسترهایی که در چنین اتاقی استفاده می نمایید، خلاقیت داشته باشید. این کار باعث ایجاد جذابیت دیداری در اتاق می گردد. استفاده از یک لوستر آویز زیبا یکی از ساده ترین ایده های تزئینی در اتاقی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، می باشد.

استفاده از انواع لوستری که نور مناسبی داشته باشد، باعث می گردد فضای اتاق عظیم تر از آن چه که هست به چشم آید. هم چنین باعث ایجاد کنتراست در کنار رنگ سفید نیز خواهد شد.

 • استفاده از کتاب های رنگی

یکی از ایده های تزئینی اتاقی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، ساخت شلف های دیواری در آن و استفاده از آن برای قرار دادن کتاب می باشد. رنگ های مختلف جلد کتاب ها باعث القای رنگ به فضای اتاق می گردد. این کار باعث ایجاد کنتراست در کنار رنگ سفید می گردد.

 • استفاده از یک جزیره عظیم در آشپزخانه

بسیاری از افراد در استفاده از یک جزیره در ابعاد عظیم دچار تردید هستند. چرا که بر این باورند استفاده از چنین جزیره ای باعث کوچک تر نشان دادن فضای آشپزخانه می گردد. اگر در طراحی آشپزخانه از رنگ سفید استفاده نموده اید و فضای آشپزخانه امکان استفاده از یک جزیره عظیم را به شما می دهد، پیشنهاد ما استفاده از نمونه ای از آن ها که در ساختشان از گرانیت استفاده شده است، می باشد. این کار باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی در آشپزخانه می گردد.

 • استفاده از رنگ سیاه برای رنگ آمیزی سقف

رنگ های سیاه و سفید همواره به عنوان رنگ های مکمل یکدیگر شناخته می شوند. استفاده از رنگ سیاه برای رنگ آمیزی سقف اتاقی که در طراحی آن از رنگ سفید استفاده شده است، نمای زیبا و متفاوتی ایجاد می نماید. در کنار انجام این کار می توانید از الگوهای سیاه و سفید نیز استفاده نمایید. به کارگیری المان چوبی تیره رنگ نیز در جهت تکمیل این ایده کاربرد دارد.

 • استفاده از ایده های مینیمال

یکی از ایده هایی که می توانید در طراحی اتاق سفید رنگ استفاده نمایید، به کارگیری ایده های مینیمال می باشد. برای مثال این امکان وجود دارد که از مبلمانی که از طراحی ساده ای برخوردار است، استفاده نمایید. این کار به عظیم تر نشان دادن فضای اتاق نیز یاری می نماید.

 • استفاده از گیاهان

از دیگر ایده هایی که می توان در اتاقی به رنگ سفید استفاده کرد، به کارگیری گل و گیاه طبیعی می باشد. این کار باعث ایجاد فضای سرزنده و نشاط آوری شده و همچنین با القای رنگ به محیط از یکنواختی جلوگیری می نماید. استفاده از المان های طبیعی به عنوان وسایل دکوراتیو در خانه بدون شک نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

 • استفاده از کاشی با رنگ غالب

استفاده از رنگ سفید در طراحی حمام یکی از پرطرفدارترین ایده های طراحی داخلی می باشد. از آن جایی که برای انتخاب سینک روشویی، وان و المان هایی این چنین از رنگ سفید استفاده می گردد، بهتر است در کنار آن از کاشی های سیاه رنگ یا هر رنگ دیگری که در نظر دارید، استفاده نمایید.

یکی از راهکارهایی که می توان از آن در طراحی حمام های سفید رنگ استفاده کرد، استفاده از کاشی های رنگی می باشد. استفاده از کاشی های سیاه رنگ در کنار کاشی های سفید رنگ از جمله راهکارهایی است که می توان مورد استفاده قرار داد.

 • طراحی دیوار

از دیگر راهکارهایی که می توان در اتاقی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است به کار برد، استفاده از یک تابلو هنری برای تزئین دیوار می باشد. استفاده از تابلویی که در آن از رنگ های مختلف استفاده شده است، باعث در هم شکستگی یکنواختی موجود در فضای اتاق شده و جلوه خاصی به اتاق می بخشد. این کار باعث القای عمق و رنگ به فضای اتاق نیز می گردد.

طراحی حمام با استفاده از رنگ سفید

اگر به دنبال ایجاد تغییر در طراحی حمام هستید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ سفید می باشد. در ادامه به بیان ایده هایی در جهت چگونگی استفاده از این رنگ می پردازیم.

 • استفاده از رنگ مرمر سفید

مرمر سفید از جمله سنگ های طبیعی و بسیار زیبایی می باشد که استفاده از آن در طراحی داخلی نمای بسیار زیبایی ایجاد می نماید. یکی از قسمت هایی که می توان از سنگ مرمر در طراحی آن استفاده کرد، حمام می باشد.

همان طور که می دانید سنگ مرمر سفید خالص نیست و بافت هایی سیاه رنگ نیز در آن وجود دارد که همین امر بر زیبایی این سنگ می افزاید. برای استفاده از این سنگ در طراحی حمام می توان از فضای پشت سینک روشویی یا وان حمام به این منظور استفاده کرد.

 • طراحی حمام به سبک کلاسیک

رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که در طراحی کلاسیک می توان از آن استفاده کرد. برای طراحی حمام به سبک کلاسیک می توان از رنگ سفید و المان های چوبی در کنار یکدیگر استفاده کرد. به این منظور بهتر است از چوب های رنگ روشن استفاده نمایید.

رنگ سفید نیز مانند سایر رنگ ها طیف های مختلفی دارد.به همین خاطر این امکان برای شما وجود دارد که طیف مناسب این رنگ را انتخاب نمایید. هم چنین در صورتی که تمایل به استفاده از این رنگ به تنهایی ندارید، می توانید از ترکیب رنگ های خاکستری و بژ در حمام استفاده نمایید. این ترکیب رنگ برای طراحی حمام به سبک کلاسیک بسیار کاربردی می باشد.

 • طراحی حمام مدرن

برای بهره مندی از حمامی امروزی به فکر استفاده از یک وان در حمام باشید. استفاده از وان نه تنها می تواند به ایجاد آرامش یاری کند، بلکه بر زیبایی حمام نیز تاثیر می گذارد. استفاده از وسایل مدرن برای داشتن حمامی این چنین لازم و اساسی می باشد. در طراحی چنین فضایی می توانید از سنگ مرمر به عنوان کفپوش نیز استفاده نمایید.

 • طراحی فضای اسپا

هیچ چیز بهتر است طراحی فضای اسپا در حمام، در هنگام بازسازی و طراحی حمام نیست. استفاده از طیف های مختلف رنگ سفید در طراحی چنین فضایی بسیار کارامد می باشد. چرا که این رنگ باعث ایجاد آرامش می گردد. طراحی فضای اسپا در حمام باید از سادگی برخوردار باشد.

استفاده از یک نورپردازی مناسب نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. استفاده از دیمرها برای طراحی اسپا انتخاب مناسبی می باشد. استفاده از پرده در این طراحی را از قلم نیاندازید. نصب یک آینه عظیم در نقطه ای مناسب نیز نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید.

 • طراحی مینیمالیست

استفاده از رنگ سفید در طراحی مینیمالیست بسیار کاربرد دارد. در طراحی حمام به سبک مینیمالیست علاوه بر استفاده از رنگ سفید، باید به یک طراحی بسیار ساده نیز فکر کنید. در کنار استفاده از این رنگ می توانید از کابین دوش شیشه ای نیز برای این طراحی استفاده نمایید.این کار به طور قطع نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت.

 • طراحی حمام به سبک خانه ساحلی

استفاده از رنگ سفید در طراحی چنین فضایی صندلی ویژه ای دارد. تنها باید به یاد داشته باشید که در کنار این رنگ بهتر است از المان های چوبی تیره رنگ نیز استفاده نمایید. چرا که این کار باعث ایجاد کنتراست شده و در زیبایی طراحی نقش بی بدیلی دارد.

در صورت امکان، برای ایجاد تاثیرگذاری بیشتر بهتر است برای سقف نیز از چوب استفاده نمایید. استفاده از رنگ آبی در این طراحی نیز می تواند تاثیر قبل توجهی در زیبایی حمام داشته باشد.

 • ترکیب رنگ سفید با رنگ های دیگر

اگر به دنبال ترکیب رنگی مناسب برای استفاده در حمام هستید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ آبی می باشد. رنگ آبی هر آن چیزی است که برای ایجاد فضایی سرزنده در عین حال آرام بخش در حمام به آن احتیاج است. استفاده از الگوهای آبی و سفید نیز از ایده های کاربردی و مناسب در طراحی حمام می باشد.

 • استفاده از اشکال مختلف

استفاده از استنسیل های مختلف در طراحی حمامی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است نیز می تواند ایده خوبی در جهت القای رنگ به فضای حمام باشد. برای این کار می توانید از اشکال مختلف و مورد علاقه خود استفاده نمایید. استفاده از استنسیل هایی به شکل گل و دایره می توانند انتخاب های مناسبی باشند.

 • اجرای نورپردازی مناسب

اگر از نورپردازی مناسبی در حمام استفاده گردد و فضای حمام به اندازه کافی روشن باشد فضای آرام بخشی در اختیار خواهید داشت.

 • بازسازی فضای حمام

استفاده از کاشی های موزاییکی برای القای رنگ و بهره گیری از الگوهای مختلف انتخاب مناسبی می باشد. استفاده از این کاشی ها برای دیوار پشت دوش انتخاب های مناسبی هستند. برای انجام این کار می توانید از کاشی های سفید رنگ نیز استفاده نمایید. استفاده از رنگ سفید برای طراحی حمام به سبک مدرن بسیار کاربردی می باشد.

نکات پایانی

رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که بسیاری از افراد به استفاده آن در طراحی داخلی علاقمند هستند. استفاده از این رنگ در فضاهای کوچک باعث می گردد فضای اتاق عظیم تر از آن چه که هست نمایش داده گردد. هم چنین باعث می گردد، فضای اتاق روشن به نظر آید. از این رو استفاده از آن در اتاق هایی که از نور طبیعی کافی نیز برخوردار نیستند، نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

همان طور که گفته شد در استفاده از این رنگ باید به یاد داشته باشید که از ایجاد یکنواختی جلوگیری به عمل آورید. آن چه که در این جا به آن اشاره شد، ایده های تزئینی برای استفاده در مکانی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، می باشد. این امکان وجود دارد که با توجه به سلیقه و خلاقیت فردی نسبت به اجرای ایده دلخواه در طراحی داخلی اقدام نمایید.

گالری عکس های طراحی دکوراسیون داخلی سفید

منبع: ساختمانچی
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 973

به "رنگ سفید و استفاده از آن در طراحی دکوراسیون خانه های مدرن و مینیمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ سفید و استفاده از آن در طراحی دکوراسیون خانه های مدرن و مینیمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید