ذوالفقارنسب: جوان شدن مربیان بسیار خوب اما تنها راه چاره فوتبال نیست ، تصمیمات خلق الساعه در فوتبال ایران عادی است!

به گزارش میهن دی ال، مربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: جوانگرایی در بین مربیان فوتبال ایران اتفاق بسیار خوبی است اما این راه تنها عامل پیشرفت فوتبال ما نیست.

ذوالفقارنسب: جوان شدن مربیان بسیار خوب اما تنها راه چاره فوتبال نیست ، تصمیمات خلق الساعه در فوتبال ایران عادی است!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران بیژن ذوالفقارنسب درباره استفاده بیشتر از مربیان جوان در بیستمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال با بیان این مطلب اضافه نمود: همان طور که در سایر حوزه ها همواره به تفکر و خون جدید نیازمندیم، در فوتبال نیز همین گونه است و باید از آن پیروی کنیم. البته باید عنوان کنم این موضوع به تنهایی کافی نیست. باید به جز جا به جایی نسلی در کادر فنی، در سایر حوزه های این رشته جذاب و دیدنی نیز تغییر و تحول اساسی تر صورت گیرد تا شاهد پیشرفت این ورزش در کشور باشم.

وی ادامه داد: از اینکه در لیگ بیستم تعداد مربیان جوان افزایش پیدا نموده، بسیار خشنود هستم و آن را به فال نیک می گیرم اما تاکید می کنم این کافی نیست.

این کارشناس فوتبال توضیح داد: در تازه ترین دور رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به خوبی از ظرفیت های جوانان ایرانی استفاده شد و نتیجه آن را دیدیم و پیروزی بدست آمده را جشن گرفتیم.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ادامه داد: بدون شک فوتبال ایران باید در آسیا از صندلی مستحکم تری برخوردار باشد و این مساله با استفاده از تمامی ظرفیت های منابع انسانی کار آزموده این رشته در داخل و خارج از کشور امکان پذیر خواهد بود.

ذوالفقارنسب گفت: متاسفانه امروزه از این فرصت ها به خوبی بهره نمی گیریم به عنوان نمونه باشگاه های داخلی از منابع درآمدی حاصل از فوتبال بهره مند نمی شوند؛ این درحالی است که سایرین به خوبی از این منابع به سودهای کلان دست یافته اند. فوتبال ما با فرایند کنونی در سال آینده با مسائل عدیده ای روبه رو خواهد شد که توصیف آن در یک خط نمی گنجد.

وی بار دیگر به موضوع استفاده از کادر فنی جوان در تیم های لیگ رجحان اشاره نمود و اضافه نمود: همان طور که بیان کردم این موضوع تصمیمی درست بود. اما متاسفانه پس از اینکه باشگاه ها با کادر فنی مورد علاقه خود به توافق رسیدند، فدراسیون فوتبال داشتن مدرک مربیگری A آسیا را برای مربیان در لیگ برتر لازم و ضروری دانست.

این کارشناس فوتبال بیان کرد: آیا مسوولان فدراسیون فوتبال متوجه عواقب این الزام در این شرایط هستند؟ چرا پیش از این مساله را عنوان نکردند تا باشگاه ها و مربیان دچار مسائل جدید نشوند؟

وی گفت: هرچند اجرای تصمیمات خلق الساعه در فوتبال ایران امری عادی است اما مسوولان فدراسیون نیز باید همگام با سایر بخش ها حرکت نموده و از صدور دستورات اینچنینیکه بدون سابقه هستند، پرهیز نمایند.

مربی اسبق تیم ملی تاکید نمود: البته من با داشتن مدرک معتبر حرفه ای در فوتبال مسئله ای ندارم و آن را لازم می دانم اما سوال این است که آیا فدراسیون فوتبال نمی توانست این الزام را حداقل یک سال زودتر به اطلاع باشگاه ها برساند.

ذوالفقارنسب اضافه نمود: بی شک گروهی از مربیان که در فصل جدید امکان ارائه مدرک لازم را ندارند از حضور در لیگ برتر محروم خواهند شد که اصلا به صلاح فوتبال ایران و این جوانان نیست.

وی ادامه داد: این مربیان سرمایه های واقعی فوتبال ایران هستند و نباید با یک تصمیم ناگهانی جهت زندگی شان تغییر کند یا بدون دلیل قانع نماینده از سوی مسوولان فدراسیون فوتبال یک فصل از زندگی و فوتبال دور بمانند؛ این موضوع یعنی بازگشت به اصل فوتبال.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 587

به "ذوالفقارنسب: جوان شدن مربیان بسیار خوب اما تنها راه چاره فوتبال نیست ، تصمیمات خلق الساعه در فوتبال ایران عادی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقارنسب: جوان شدن مربیان بسیار خوب اما تنها راه چاره فوتبال نیست ، تصمیمات خلق الساعه در فوتبال ایران عادی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید