خبرنگاران 16 طرح گردشگری در خلخال در حال اجراست

به گزارش میهن دی ال، اردبیل - خبرنگاران - مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: هم اکنون 16 طرح عظیم سرمایه گذاری در بخش گردشگری این شهرستان در حال انجام است و با برنامه ریزی اجرا شده هشت طرح تا سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

خبرنگاران 16 طرح گردشگری در خلخال در حال اجراست

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران ،نادر فلاحی روز دوشنبه در بازدید از طرح های گردشگری منطقه ازناو خلخال اضافه نمود: عملیات اجرایی بعضی از این طرح ها از چند سال پیش شروع شده اما با تاخیر روبرو بود که با پیگیری های اجرا شده امسال زمینه برای بهره برداری آن ها فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی عظیمترین پل معلق دنیا در منطقه ازناو خلخال شتاب گرفته است، گفت: طرح های گردشگری عظیم و مهمی در منطقه نمونه گردشگری ازناو در حال انجام بوده که با بهره برداری از آنها شاهد تحول مهم در توسعه صنعت گردشگری این منطقه خواهیم شد.

وی از پروژه های احداث هتل پنج ستاره، مجموعه گردشگری پل معلق، طرح بوم گردی قصرهای چوبی در ازناو، مجموعه رفاهی،گردشگری و هتل سه ستاره رغائب در منطقه مجره ، میهمان پذیر منطقه نمونه گردشگری الماس ،مجموعه بوم گردی و گردشگری بام خلخال، هتل آپارتمان روستای شال در بخش شاهرود، هتل روستای هدف گردشگری گیلوان در ابتدای جاده شاهرود به ماسال، مجموعه گردشگری و آبزی پروری رنگین کمان اندبیل و چند طرح تاثیرگذار در توسعه صنعت گردشگری را از جمله طرح های در دست اجرای این شهرستان برشمرد.

فلاحی اظهارداشت: شهرستان خلخال با برخورداری از سه منطقه نمونه گردشگری ازناو و الماس در بخش مرکزی و منطقه نمونه امامزاده عبدالله کلور در بخش شاهرود و داشتن پنج روستای هدف گردشگری از قطب های عظیم گردشگری این استان است و با افتتاح طرح های گردشگری ضمن افزایش حضور مسافران و گردشگران ،50 درصد ظرفیت اقامت و زمان ماندگاری مسافر افزایش می یابد.

وی گفت: هم اکنون ایجاد 12 روستای هدف گردشگری جدید در خلخال در حال مطالعه بوده و با توجه به ظرفیت مناسب روستاهای منطقه برای اجرای طرح های بوم گردی تا به امروز 40 پروانه راه اندازی این طرح ها صادر شده است.

او با بیان اینکه با واگذاری امور منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال در جوار روستای عظیم گردشگری خوجین به سرمایه گذار بخش خصوصی، این منطقه پس از سال ها انتظار مردم دارای متولی می گردد، اضافه نمود: پس از واگذاری منطقه همه کارهای مربوط به کاربری های گردشگری ،مالی ،ارائه خدمت گردشگری و نحوه سرمایه گذاری های مالی از سوی سرمایه گذار متولی این تفرجگاه تعیین می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل همچنین تشریح کرد: با عملیاتی شدن طرح جامع منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال پس از 15 سال اجرای طرح های سرمایه گذاری گردشگری در این منطقه شتاب می گیرد.

فلاحی اضافه نمود: طرح جامع گردشگری منطقه نمونه گردشگری ازناو بخشی از بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل بوده و هم اکنون تدوین آن به سرانجام رسیده و پس از طرح در جلسه شورای برنامه ریزی استان قابلیت اجرایی پیدا می نماید.

به گفته وی، در طرح ساماندهی تفرجگاه ازناو مسائلی از جمله مشکل روشنایی معابر ،تاسیسات برق رسانی به تفرجگاه و همچنین تامین برق، احداث سرویس های بهداشتی مناسب و پارکینگ خودرو آنالیز شده و نسبت به رفع شدن این مسائل اقدام خواهد شد.

او از تخصیص 50 میلیارد ریال اعتبار در امسال برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در تفرجگاه ها و مناطق نمونه گردشگری این شهرستان اطلاع داد و اظهارداشت: توسعه صنعت گردشگری به عنوان اولویت اول و محور توسعه خلخال در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه بهره برداری از 6 طرح تاسیسات گردشگری در هفته دولت در استان اردبیل شروع می گردد، بیان نمود: علاوه بر طرح های آماده برای افتتاح در مناطق مختلف استان در حال حاضر 10 پروژه در حوزه های سه گانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با پیشرفت بالای 95 درصد در حال انجام بوده و مراحل سرانجامی عملیات عمرانی را سپری می نمایند.

او اظهارداشت: با توجه به اینکه اغلب این پروژه ها مرتبط با اقتصاد مقاومتی است، با تکمیل آن ها زمینه برای افتتاح و بهره برداری از این طرح ها در هفته های آینده همزمان با سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان وزیر تعیین در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان اردبیل، فراهم خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 488

به "خبرنگاران 16 طرح گردشگری در خلخال در حال اجراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 16 طرح گردشگری در خلخال در حال اجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید