تور هند ارزان: حمایت ایران از موضع هند در نشست آب وهوای سازمان ملل

به گزارش میهن دی ال، هیئت ایران در نشست آب وهوای سازمان ملل در گلاسکو، حمایت خود از موضع هند درباره یارانه سوخت های فسیلی را گفت.

تور هند ارزان: حمایت ایران از موضع هند در نشست آب وهوای سازمان ملل

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ایران روز شنبه اعلام نمود که از لحن پیش نویس توافقنامه نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در گلاسکو درباره حذف تدریجی یارانه سوخت های فسیلی راضی نبوده و حمایت خود را از هند اعلام میکند.

هیئت ایران در نشست آب و هوای سازمان ملل در گلاسکو اعلام نمود: ما از پاراگراف 36 پیش نویس درباره حذف تدریجی یارانه های سوخت فسیلی راضی نیستیم. ما از هیئت هندی در ارتباط با سوخت های فسیلی حمایت می کنیم.

پیش از این، بوپندر یاداف وزیر محیط زیست وآب و هوای هند، درباره پیش نویس توافق نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل گفت که با لحن به کار گرفته شده درباره یارانه های سوخت های فسیلی موافق نبوده و این پیش نویس فاقد توازن است.

یاداف در انتقادی شدید از پیش نویس توافق نشست آب وهوای سازمان ملل گفت: کشورهای در حال توسعه حق استفاده از به جامانده بودجه دنیای به اصطلاح کربن را دارند.

منظور وزیر هندی از بودجه دنیای کربن، اندازه دی اکسید کربنی است که دنیا می تواند پیش از افزایش دمای هوای دنیا از آستانه 1.5 درصد استفاده کند، است.

وی در ادامه خطاب به رئیس انگلیسی نشست آب وهوای سازمان ملل گفت: آقای رئیس، از کوشش شما برای ایجاد اجماع قدردانی می کنیم. اگر چه، من نگران هستم که رسیدن به اجماع مبهم باشد.

این مقام هندی افزود: در چنین شرایطی، چگونه می توان انتظار داشت که کشورهای در حال توسعه بتوانند در خصوص حذف تدریجی یارانه های زغال سنگ و سوخت های فسیلی وعده هایی بدهند در حالی که کشورهای در حال توسعه هنوز باید برنامه های توسعه و ریشه کنی فقر خود را به پیش ببرند؟

روز آدینه نیز منابع نزدیک به مذاکرات اعلام نمودند که چین و عربستان سعودی نیز از جمله کشورهایی هستند که در پی جلوگیری از تصویب پیش نویس توافق نشست آب وهوای سازمان ملل در اسکاتلند هستند.

ناظران محیط زیست امیدوارند که کشورهای شرکت کننده در نشست آب وهوای سازمان ملل به یک برنامه عملی برای محدود کردن گرمایش زمین به کمتر از 1.5 درجه سانتیگراد دست یابند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1368

به "تور هند ارزان: حمایت ایران از موضع هند در نشست آب وهوای سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند ارزان: حمایت ایران از موضع هند در نشست آب وهوای سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید