حزب افراطی آلمان خروج از اتحادیه اروپا را از برنامه های مهم انتخاباتی خود بیان کرد

به گزارش میهن دی ال، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان روز گذشته خروج این کشور از اتحادیه اروپا را به عنوان برنامه مهم خود در مبارزات انتخاباتی اظهار داشت.

حزب افراطی آلمان خروج از اتحادیه اروپا را از برنامه های مهم انتخاباتی خود بیان کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از دی پرسه آلمان، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان روز گذشته بعد از بحث های طولانی مدت برنامه های خود برای انتخابات ریاست جمهوری در 26 سپتامبر را به اتفاق آراء تصمیم گیری کرد.

حزب افراطی آلمان با درخواست خروج این کشور از اتحادیه اروپا وارد مبارزات انتخاباتی می گردد، اما هنوز هیچ نامزد اصلی را برای این انتخابات معرفی ننموده است.

در تصمیم گیری به اتفاق آراء نمایندگان این حزب آمده است: ما خروج آلمان از اتحادیه اروپا و تاسیس یک تشکل مالی جدید اروپایی را ضروی می دانیم. این حزب البته اجرای چنین طرحی را با برگزاری یک همه پرسی در این باره امکان پذیر می داند.

الکساندر گراف لامبسدورف، معاون حزب لیبرال دموکرات آلمان این طرح را خاتمه اتحادیه اروپا و بازار داخلی که مهم ترین بازار صادراتی آلمان است دانسته و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان را به ملی گرایی متهم کرد.

حزب افراطی آلمان همچنین بر این عقیده است که مهاجرت باید به شدت محدود گردد. به اعتقاد این حزب ژاپن در این راستا باید به عنوان نمونه ای برای کشور آلمان باشد.

این حزب همچنین خواهان امتناع از هر گونه پیوستن پناهندگان به خانواده های خود شد.

احزاب آلمانی کم کم خود را برای مبارزات انتخاباتی آماده می نمایند.

سران احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان هم روز گذشته رسما برای نامزدی برای صدر اعظمی آینده آلمان اعلام آمادگی کردند تا به این ترتیب جنگ علنی قدرت برای تصاحب این مقام شروع گردد.

مسئله نامزدی برای صدر اعظمی آینده آلمان از اتحادیه متحد مسیحی به جنگ قدرت علنی بین آرمین لاشت، رئیس حزب دموکرات مسیحی و مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی منجر شده است. هر دو در یک جلسه غیر علنی مقامات فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی از آمادگی خود برای این منظور خبر دادند.

لاشت در برابر خبرنگاران گفت: ما می خواهیم در یک رویکرد خوب با همکاری دو حزب به سرعت راه حلی را پیدا کنیم. دنیا انتظار یک آلمان پایدار را از ما دارد.

مارکوس زودر هم در برلین گفت: اگر حزب دموکرات مسیحی آماده باشد از من (به عنوان نامزد صدر اعظمی) حمایت کند، من برای این منظور آماده ام. اگر حزب دموکرات مسیحی این را نخواهد یک همکاری بدون کینه همچنان بین طرفین باقی خواهد ماند.

اولاف شولتس که در حال حاضر وزیر دارایی آلمان و معاون مرکل است، از سوی حزب سوسیال دموکرات با گرایش چپ میانه به عنوان نامزد پُست صدراعظمی این کشور معرفی شده است.

نتایج نظر سنجی ها حاکی از آن است که بسیاری از شهروندان تمایل دارند مارکوس زودر به عنوان صدر اعظم آینده آلمان انتخاب گردد.

انتخابات سراسری آلمان در پاییز آینده برگزار خواهد شد و با اعلام کناره گیری مرکل، این کشور باید شاهد شروع دوره ای جدید باشد.

مرکل اعلام نموده که در دور بعد نامزد صدر اعظمی آلمان نخواهد شد و بعد از چهار دور تکیه زدن بر کرسی قدرت می خواهد این سمت را تحویل شخص دیگری بدهد.

مرکل از سال 2005 به این سو، چهار دوره پیاپی صدراعظم آلمان و بیش از هر سیاستمدار دیگری در این سمت بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 890

به "حزب افراطی آلمان خروج از اتحادیه اروپا را از برنامه های مهم انتخاباتی خود بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب افراطی آلمان خروج از اتحادیه اروپا را از برنامه های مهم انتخاباتی خود بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید