جزئیات واریز وام یک میلیونی به حساب مشمولان

به گزارش میهن دی ال، حسین میرزایی در پاسخ به این سوال که آیا تسهیلات حمایتی کرونا کفاف احتیاج آسیب دیدگان را می دهد یا خیر؟ گفت: به هر ترتیب ارائه این تسهیلات حمایتی، تصمیمی است که گرفته شده و وزارت رفاه هم به جهت اینکه تجربه کار های ملی و گسترده ای را در سطح کشور دارد در این مورد ایفای نقش کرد.

جزئیات واریز وام یک میلیونی به حساب مشمولان

به گزارش ایسنا، سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت رفاه با اشاره به همکاری دیگر دستگاه ها در این زمینه بیان نمود: وزارت ارتباطات پیامک ها را ارسال کرد، سازمان هدفمندی، اطلاعات خانوار های یارانه بگیر را در اختیار قرار داد و نظام بانکی هم پرداخت ها را انجام می دهد، اما وزارت رفاه صرفاً هماهنگ نماینده بین دستگاه هاست تا کار به خوبی پیش رود.

وی همچنین در رابطه با افزایش این تسهیلات حمایتی گفت: چهار میلیون خانوار در کشور، مبلغ یک میلیون تومان را که می گیرند جدای از این، اگر دو و سه نفر باشند در نوبت بعدی 500 هزار تومان بیشتر برای آن ها واریز خواهد شد و اگر چهار نفر و بیشتر باشند یک میلیون مابه التفاوت برای آن ها واریز می گردد.

میرزایی با بیان اینکه زمان واریز این تسهیلات و گروه های شناسایی شده به زودی اعلام خواهد شد تأکید کرد: افراد برای پیامک کردن کد ملی سرپرست خانوار تا هفته آینده فرصت دارند و به هیچ وجه برای تهیه سیم کارت مراجعه حضوری ننمایند.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا مطرح کرد: تسهیلات گروه اول مشمولان که تا 31 فروردین پیامک ارسال کردند پنج شنبه و بعد از پالایش داده ها و پیامک های ارسالی واریز خواهد شد و گروهی که تا یکشنبه هفته بعد پیامک ارسال می نمایند نیز پنجشنبه همان هفته مبلغ خود را دریافت می نمایند.

میرزایی که در برنامه ای رادیویی صحبت می کرد، یادآور شد: طبق اعلام سازمان برنامه و هدفمندی یارانه ها، سه میلیون نفر تسهیلات یاری بلاعوض 200 تا 600 هزار تومانی دریافت می نمایند که البته این یاری بلاعوض ویژه کسانی است که از نظر شاخصه های مالی در شرایط بسیار ضعیفی قرار دارند. این افراد شناسایی و تسهیلات هم در دو مرحله به آن ها پرداخت شده و دو مرحله دیگر باقی مانده است.

17 میلیون خانوار در لیست وام یک میلیونی

تازه ترین اعلام سازمان برنامه و بودجه از این حکایت دارد که لیست متقاضیان ساعت 10 صبح امروز (چهارشنبه) به بانک مرکزی ارسال شد.

آنطور که سخنگوی سازمان برنامه و بودجه به ایسنا اعلام نموده است، این لیست حاوی اطلاعات حدود 17 میلیون و 153 هزار و 210 خانوار است که وام یک میلیونی برای آن ها واریز خواهد شد.

وی شرح داد که طبق توافق انجام شده قرار بود تا روز سه شنبه، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی فهرست متقاضیان را به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کند و بعد از آن این سازمان تا چهارشنبه شب لیست را بر اساس فرمت درخواستی بانک مرکزی آماده و در اختیار این بانک قرار دهد که تا پنج شنبه شب نیز وام پرداخت گردد. اما با تسریع در انجام فرایند پیش بینی شده، وزارت رفاه سریعتر لیست را در اختیار سازمان هدفمندی قرار داد و آن ها نیز تا صبح امروز لیست را آماده کردند که توانستیم ساعت 10 صبح در اختیار بانک مرکزی قرار دهیم.

این در حالی است که بانک مرکزی اخیرا بیان کرد که بعد از دریافت فهرست متقاضیان دریافت وام یک میلیونی تا 24 ساعت بعد به حسابشان واریز می گردد، از این روز احتمالا تا فردا وام یک میلیونی در حساب ها خواهد بود.

23 میلیون خانوار یارانه بگیر مشمول دریافت وام یک میلیونی می شوند که طبق فرایند تعریف شده از چهارشنبه (27 فروردین ماه) به وسیله وزارت ارتباطات پیامکی به سرپرستان خانوار هایی که یارانه دریافت می نمایند با سرشماره v.refah ارسال شد که متقاضیان می توانستند با پاسخ به آن تقاضای خود برای دریافت وام را ثبت نمایند؛ بعد از آن نیز تا حداکثر روز یکشنبه (31 فروردین ماه) فرصت داشتند که با ارسال پیامکی به شماره 6369 به وسیله تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است، شرایط دریافت وام را تائید نمایند.

اما با توجه به مشکلاتی که در خصوص سیم کارت سرپرستان خانوار وجود داشت، این روال برای همه خانوار ها در زمان معین شده طی نشد، از این رو اعلام شد که تا 18 اردیبهشت فرصت ثبت درخواست وجود دارد. از این رو فهرستی که در حال حاضر به بانک مرکزی ارائه شده است، شامل درخواست 23 میلیون خانوار نیست و حدود 17 میلیون و 150 هزار خانوار را در بر گرفته و مابقی نیز با ثبت درخواست احتمالا در لیستی دیگر مشمول دریافت وام خواهند شد.

وام یک میلیونی از محل منابع بانکی با کارمزد چهار درصد، اقساط 30 ماهه و هر ماه 35 هزار تومان است که به حساب یارانه افراد واریز و اقساط نیز از همین حساب کسر می گردد، این در حالی است که گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 290

به "جزئیات واریز وام یک میلیونی به حساب مشمولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واریز وام یک میلیونی به حساب مشمولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید