بیشترین مسائل ناشی از اعتیاد در میان دانشجویان مربوط به منازل استیجاری است

به گزارش میهن دی ال، حمید یعقوبی در آئین رونمایی و ابلاغ خط مشی برنامه بدیع(دانشگاه عاری از دخانیات) در دانشگاه بجنورد اظهارکرد: در خوابگاه ها به دلیل اینکه می توان برنامه های مختلفی را اجرا کرد، اعتیاد در هر نوعی قابلیت کنترل دارد اما در منازل استیجاری و خانه مجردی ها این امکام وجود ندارد.

بیشترین مسائل ناشی از اعتیاد در میان دانشجویان مربوط به منازل استیجاری است

دکتر یعقوبی با بیان اینکه در دانشگاه ها آستانه تحمل پایین و حساسیت ها بالا است، افزود: در حال حاضر در دانشگاه ها معتاد کارتن خواب نداریم، بلکه برخی از دانشجویانی که تازه مصرف مواد مخدر را تجربه می کنند، دیده می شود.

وی ادامه داد: شیوع اعتیاد در بین دانشجویان در خانه های استیجاری و مجردی نسبت به دانشجویان مستقر در خوابگاه و بومی بیشتراست.

مدیرکل سابق دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم با اشاره به اجرای طرح های مختلفی در خصوص بررسی شرایط اعتیاد در میان دانشجویان، گفت: در یک بازه زمانی 10 ساله از سال 85 تا95 فرایند مصرف دخانیات افزایش یافته، اما هم اکنون با کاهش روبرو است، بر این اساس برای سومین سال طرح سیمای دانشجویی اجرا می شود.

وی ادامه داد: براساس تحقیقات مصرف مواد مخدر در بین مردان به زنان نسبت پنج به یک بود اما این شاخص در مصرف گل نسبت دو به یک است.

یعقوبی افزود : متاسفانه در دو سال گذشته فرایند استفاده از قرص ریتالین برای بیداری شب امتحان افزایش یافته که قطعا این قرص اعتیاد آور است.

مدیرکل سابق دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم با تاکید بر اینکه باید سطح دسترسی به مواد مخدر سخت شود، بیان کرد: باید میزان دسترسی به مواد مخدر در بین جوانان محدود شده تا افراد به راحتی به این مواد خانمان سوز دسترسی پیدا نکنند.

دکتر یعقوبی با بیان اینکه در سطح کشور 28 دانشگاه به منظور پیوستن به کمپین دانشگاه عاری از دخانیات اعلام آمادگی کردند، گفت: دانشگاه بجنورد به عنوان فعال ترین دانشگاه در این حوزه منسجم عمل کرده است.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 652

به "بیشترین مسائل ناشی از اعتیاد در میان دانشجویان مربوط به منازل استیجاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین مسائل ناشی از اعتیاد در میان دانشجویان مربوط به منازل استیجاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید