ایجاد چهار راستا ویژه برای تشرف پیاده زائران به حرم رضوی

به گزارش میهن دی ال، ایسنا/ براساس سخنان سرپرست شهرداری منطقه ثامن مشهد، ایجاد چهار جهت ویژه برای تشرف پیاده زائران به حرم رضوی صورت می گیرد.

ایجاد چهار راستا ویژه برای تشرف پیاده زائران به حرم رضوی

داستان چیست؟

فرهاد حجازی با حضور در مرکز 137 شهرداری و پاسخ گویی به تماس های مردمی اظهار کرد: در راستای اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر، 4 خیابان شعاعی موجود به 8 خیابان تبدیل شده و شارستان رضوی نیز از پیشرفت 75 درصدی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه بهسازی و بازسازی پیاده روها، پرتکرارترین درخواست شهروندان از منطقه ثامن در تماس با 137 بوده، ادامه داد: همزمان با اجرای شارستان رضوی، پیاده روسازی آن نیز انجام شده و از پیشرفت بیش از 80 درصدی برخوردار است. همچنین پیاده روسازی در خیابان های خزعلی، بهجت و هاتف نیز در حال انجام است و فقط بهسازی پیاده روهای محدوده باغ نادری باقی مانده است.

حجازی گفت: پروژه کنار گذر بازار رضا نیز از پیشرفت 75 درصدی برخوردار بوده و در تلاش هستیم تا این پروژه را پایان سال جاری به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان این مطلب که 17 میلیارد تومان بودجه برای بهسازی و بازسازی پیاده روهای منطقه ثامن در سال 99 اختصاص داده شده، اضافه کرد: در طرح جدید شورای عالی معماری و شهرسازی برای بافت پیرامون حرم مطهر، بر ایجاد جهتهای تشرف زائران به صورت پیاده به حرم مطهر تاکید شده است، لذا ما نیز ایجاد چهار جهت پیاده برای تشرف به حرم را در دستور کار قرار داده ایم.

سرپرست شهرداری منطقه ثامن اضافه کرد: کوچه مخابرات، کوچه حوض امیر، کوچه شهید سالاری مقدم و کوچه عیدگاه برای ایجاد جهت ویژه تشرف پیاده با کف و بدنه سازی ویژه در نظر گرفته شده که این چهار جهت در 6 ماهه نخست سال 1400 احداث و در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

احمد رمضانی فرخد، سرپرست اداره ارتباطات مردمی شهرداری مشهد در حاشیه این نشست اظهار کرد: در 9 ماهه اول سال جاری، 1440 درخواست مردمی در حوزه منطقه ثامن به مرکز 137 اعلام شده که خوشبختانه 81 درصد این درخواست ها به همت کارکنان منطقه ثامن انجام شد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 770

به "ایجاد چهار راستا ویژه برای تشرف پیاده زائران به حرم رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد چهار راستا ویژه برای تشرف پیاده زائران به حرم رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید