افزایش آرامش و سلامت روانی برای کارآفرینان

به گزارش میهن دی ال، یکی از دغدغه های کار آفرینان در زندگی روزمره مسئله سلامت روان است، در این گزارش روش هایی معرفی می شود که می تواند به این موضوع کمک کند.

افزایش آرامش و سلامت روانی برای کارآفرینان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، سلامت روان کارآفرین ممکن است با شنیدن توصیه های اشتباه از آدم های اشتباه از بین برود و این آغاز فرسودگی است؛ بنابراین مهم است که به طور مداوم، به حفظ آن فکر کنید.

کارآفرینی، از دور پرزرق و برق به نظر می رسد. بسکمک از مردم جذب سبک زندگی و آزادی می شوند که تصویر برساخته شبکه های اجتماعی از زندگی کارآفرینانه است. اما مردم از یک نکته غافلند. تعداد کمی از کارآفرینان و به طور تقریبی، بیشتر آنان، به آن نقطه از پیروزیتی که می بینیم، نمی رسند، مگر با سال ها درگیری و چالش با دشواری های مختلف از جمله مسائل مالی. از آن گذشته، آنچه در شبکه های اجتماعی می بینیم، همیشه منعکس کننده زندگی واقعی یک فرد نیست.

کارآفرین بودن، به معنای بیدار شدن در یک جزیره دورافتاده، فرستادن چند ایمیل و سوار شدن به جت شخصی برای رفتن به ایتالیا نیست. یک کسب و کار، مثل آسیاب عمل می کند که سنگ زیرین در آن، همان کارآفرین است. این قاعده حتی برای کارآفرینان پیروزی که شرکت آن ها به ماشین پولسازی تبدیل شده هم، صادق است.

راه انداختن یک کسب وکار، ساده نیست. مطالعات نشان می دهد 72 درصد از کارآفرینان، درباره سلامت روان خود احساس نگرانی می کنند. افسردگی، اختلالات خلقی از جمله دوقطبی، مصرف مواد و اختلال در توجه و بیش فعالی از مسائل روانی است که بسکمک از کارآفرینان آن را تجربه کرده اند. کسب وکار های نوپا رشد نمی کنند و به مرحله درآمدزایی نمی رسند، مگر با تلاش شبانه روزی موسسان آن ها. موسسانی که برای ادامه جهت کار و زندگی به روان سالم نیاز دارند.

جاناتان بروکس، نویسنده و کارآفرین در سایت کارآفرین به چند نکته کاربردی برای سلامت روان کارآفرینان در سفر پرفراز ونشیب زندگی شان اشاره کرده است.

1. مراقب مسائل مالی باش

مثل دیگر بخش های زندگی، مسائل مالی، نخستین عامل استرس زا و دلیل اصلی اضطراب در کارآفرینان است. بعضی از مردم پس انداز همه عمرشان را برای راه اندازی استارتاپ سرمایه گذاری می کنند. استارتاپی که شکست می خورد و عاید آن ها هیچ است.

براساس گزارش سایت اسمال بیزنس جینیس، 39 درصد از موسسان کسب وکار های کوچک از سرمایه شخصی برای راه اندازی استفاده می کنند، روشی که برای تعدادی کمی از آن ها جواب می دهد، به همه توصیه نمی شود و می تواند فرد را در شرایط سختی قرار دهد. استارتاپ زدن به مقدار کافی استرس زا هست، چه برسد به اینکه همه پس انداز خود را در سبدی سرمایه گذاری کنیم که احتمال ریزش 90 درصدی آن وجود دارد.

این کار هوشمندانه نیست. کارآفرین باید مطمئن شود ضمانت مالی برای گذران زندگی، دست کم برای 6 ماه وجود دارد. اگر امکان دارد، یک شغل پاره وقت با ساعت های کاری منعطف پیدا کند. ایده دیگر این است که از یک منبع درآمد جداگانه مثل اجاره شرکت یا سود سرمایه گذاری های پیشین استفاده کند.

2. از واگذاری کار ها نترس

یکی از دلایلی که سطح استرس را برای کارآفرینان بالا می برد، انجام همه کار از طریق خودشان است. حتی زمانی که استارتاپ، به مرحله ای نرسیده که کارمند تمام وقت استخدام کند، منابع زیادی برای کمک به کسب وکار ها برای محول کردن وظایف وجود دارد.

محول کردن کار ها به دیگران بسیار مهم است چراکه فرسودگی در زمان ساختن یک کسب وکار، خیلی زود خودش را نشان می دهد. فرسودگی زمانی سرعت بیشتری می گیرد که کارآفرین به انجام همه کار ها از طریق خودش اصرار کند. یک راه خوب برای کاستن از استرس این است که کسب وکار را با کمک یک شریک راه اندازی کنید. به طور معمول هر کسی، در یک زمینه متخصص است. حضور افراد دیگر به عنوان شریک می تواند به پیشرفت کار کمک کند و سنگینی بار کار بر دوش یک نفر بکاهد.

3. با آدم های درست بگرد

زمانی که یک کارآفرین، کارش را آغاز می کند، باید دور خودش را با آدم های مثبت و اثرگذار پر کند. این نکته برای حفظ سلامت روان او بسیار مهم است. دوستان، خانواده و آشنایان کارآفرینان که به زندگی با درآمد تضمین شده و جهت مشخص باور دارند، درباره تصمیم کارآفرینان می پرسند. به طور معمول این افراد از سر دلسوزی و عشق، تصمیم های کارآفرینان را مورد تردید قرار می دهند، اما نکته مهم این است که آن ها کارآفرین نیستند.

اگر جهت کارآفرینی را آغاز می کنید، باید با کارآفرینان پیروز بیشتر معاشرت کنید. از آن ها درباره جهتی که طی کرده اند بپرسید و به توصیه هایشان گوش کنید. تلاش کنید شبکه ارتباطات را با حرفه ای ها در زمینه کسب وکار خود تقویت کنید.

سلامت روان کارآفرین ممکن است با شنیدن توصیه های اشتباه از آدم های اشتباه از بین برود و این آغاز فرسودگی است؛ بنابراین مهم است که به طور مداوم، به حفظ آن فکر کنید.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1199

به "افزایش آرامش و سلامت روانی برای کارآفرینان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آرامش و سلامت روانی برای کارآفرینان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید