استفاده از مواد مخدر توهم زا عامل سرقت تلفن همراه

به گزارش میهن دی ال، کارآگاه نثاری از دستگیری 2 مرد و یک زن دزد تلفن همراه اطلاع داد و گفت: متهمان به بهانه کار ساختمانی گوشی همراه مال باخته را سرقت و علت سرقت را مصرف مواد مخدر توهم زا اعلام کردند.

استفاده از مواد مخدر توهم زا عامل سرقت تلفن همراه

به گزارش گروه اجتماعی میهن دی ال، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری با اعلام این خبر اظهار کرد: هفدهم شهریورماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 127 نارمک اعلام داشت گوشی موبایلش توسط یک خانم و دو مرد سرقت شده است. پس از ثبت شکایت اولیه پرونده تشکیل شده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی برای رسیدگی تخصصی ارجاع و تیمی از مأموران مبارزه با سرقت های خاص این پایگاه مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: شاکی با حضور در پایگاه چهارم گفت، شغلم کارگر ساختمانی و نظافت منزل است. ساعت 1500 پانزدهم شهریور ماه در حالی که در چهار راه دردشت برای کار در منزل ایستاده بودم دو آقا و یک خانم با یک دستگاه پ ژو نقره ای رنگ به من مراجعه و ادعا کردند که برای نظافت ساختمانی احتیاج به کارگر دارند که سوار خودروی آنان شده و به آدرس میدان 52 نارمک رفتیم. درب یکی از ساختمان ها را زده و زمانی که من از خودرو به سمت حمله ور شده و گوشی تلفنم به ارزش حدود 50 میلیون ریال را سرقت و به سرعت سوار بر خودرویشان شدند و از محل گریختند.

نثاری اضافه نمود: با توجه به اظهارت شاکی اکیپی از کارآگاهان به آدرس های اعلامی واقع در چهارراه دردشت و میدان 52 نارمک اعزام و با آنالیز و تحقیقات میدانی پیروز به شناسایی شماره انتظامی خودرو شدند.

این مقام پلیسی، ابراز داشت: با آنالیز بیشتر کارآگاهان دریافتند خودرو متعلق به نام خانمی به نام مریم 23 ساله و ساکن اسلامشهر می باشد و تصاویر به دست آمده از مریم به شاکی نشان داده شد و شاکی مریم را به عنوان یکی از دزدان گوشی اش معرفی کرد.

وی اضافه نمود: با توجه به شک کارآگاهان به نقش مریم در سرقت گوشی مال باخته، منزل اولین متهم پرونده در اسلامشهر شناسایی و با اخذ نیابت قضائی و مریم را در منزلش دستگیر و گوشی سرقتی نیز از آن محل کشف شد.

نثاری در ادامه بیان داشت: متهم پس از انتقال به پایگاه گفت گوشی را به صورت دست دوم به مبلغ 25 میلیون ریال خریداری و مبلغ آن را نقدا پرداخت نموده و قادر به معرفی فروشنده نمی باشد.

وی با بیان اینکه مریم به عنوان یکی از دزدان مورد شناسایی نهاده شده بود، در تحقیقات تخصصی به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: با دو نفر به نام های مسعود 27 ساله و کامران 31 ساله سرقت را انجام داده است.

رئیس پایگاه چهارم با اشاره به اینکه شناسایی مخفیگاه دیگر متهمان در دستور کار نهاده شد، اضافه نمود: با آنالیز سوابق مسعود تعیین شد وی سابقه دار بود و پیش تر با همین عنوان مجرمانه دستگیر شده است.

وی توضیح داد: در گام بعدی تحقیقات پلیسی مخفیگاه هر دو متهم در اکباتان شناسایی و با دستور قضائی هر دو دزد دستگیر شدند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت در خاتمه خاطر نشان کرد: ضمن اعتراف صریح متهمان به جرم ارتکابی علت و انگیزه سرقت را استفاده مواد مخدر از نوع توهم زا اعلام کردند و پرونده به دادسرا ارسال و متهمان با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 87

به "استفاده از مواد مخدر توهم زا عامل سرقت تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از مواد مخدر توهم زا عامل سرقت تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید