استخدام ربات در فروشگاه ژاپنی برای کنترل ماسک

به گزارش میهن دی ال، ربات موسوم به Robovie، رباتی هوشمند است که از لیزر برای اندازه گیری فاصله اجتماعی استفاده می نماید. این ربات، مودبانه از خریداران می خواهد که فاصله را رعایت نمایند و آن ها را هدایت می نماید.

استخدام ربات در فروشگاه ژاپنی برای کنترل ماسک

به گزارش سرویس آی تی فناوری یک فروشگاه در ژاپن برای اطمینان از ماسک زدن مشتریان، یک ربات را به خدمت گرفته است، زیرا این کشور برای موج سوم احتمالی عفونت ویروس کرونا آماده می گردد.

Robovie، توسعه یافته توسط موسسه تحقیقات پیشرفته ارتباطات بین المللی در کیوتو، قادر است مشتریانی را که ماسک ندارند، انتخاب کند و با ادب از آن ها بخواهد که ماسک بگذارند. همچنین وقتی در صف انتظار برای پرداخت نتوانند از نظر اجتماعی فاصله بگیرند، می تواند مداخله کند.

توسعه دهندگان Robovie، که پشتوانه انبوهی از نوآوری های رباتیک را در اختیار دارند، امیدوارند که این آزمایش ارتباط نزدیک بین خریداران و کارکنان را کاهش دهد و اضافه نمود که آن ها معتقدند بیشتر مردم با درخواست برای پوشاندن توسط یک روبات احساس خجالت کمتری می نمایند تا اینکه توسط یک انسان دیگر انجام گردد.Robovie مجهز به اطلاعات از قبل بارگیری شده در خصوص چیدمان فروشگاه است و از دوربین و سنسور ها برای مشاهده حرکت افراد و لیزر ها برای اندازه گیری فاصله بین آن ها استفاده می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 627

به "استخدام ربات در فروشگاه ژاپنی برای کنترل ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام ربات در فروشگاه ژاپنی برای کنترل ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید