اتحادیه اروپا ایمن ترین هوش مصنوعی دنیا را خواهد داشت؟ (تور اروپا ارزان)

به گزارش میهن دی ال، این روزها که تب و تاب توسعه هوش مصنوعی همه دنیا را در برگرفته است، اتحادیه اروپا ممیزی های سنگینی برای توسعه هوش مصنوعی قائل شده است. ممیزی هایی که نشان می دهد اتحادیه اروپا میخواهد رویکرد خود در حوزه هوش مصنوعی را از رقبای قدرتمندی مانند ایالات متحده و چین متمایز کند.

اتحادیه اروپا ایمن ترین هوش مصنوعی دنیا را خواهد داشت؟ (تور اروپا ارزان)

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بر اساس بعضی از آخرین اطلاعات موجود، سرمایه گذاری اروپا در حوزه هوش مصنوعی در سال 2016 حدود 3 تا 4 میلیارد دلار بود، این بودجه 8 تا 12 میلیارد دلار در آسیا و 15 تا 23 میلیارد دلار در آمریکای شمالی است. شاید این رقم این شائبه را ایجاد کند که اروپایی ها توجهی به هوش مصنوعی ندارند اما ماجرا کاملا برعکس است.

اتحادیه اروپا در حال حاضر به شدت در خصوص قابل اطمینان بودن و البته تحت کنترل بودن تکنولوژی حساس شده است. اتحادیه در پی ایجاد حقوق اساسی و قوانین اخلاقی در حوزه هوش مصنوعی است و امیدوار است شکاف مالی این حوزه را نیز حداقل تا یک دهه آینده پایان دهد.

به منظور راهنمایی جهت درست هوش مصنوعی، اتحادیه اروپا گروههای متخصص متعددی را تشکیل داده است. برای مثال گروه کارشناس ارشد هوش مصنوعی اتحادیه اروپا شامل 52 کارشناس مستقل به نمایندگی از دانشگاه ها، صنایع و جامعه مدنی است که اخیرا پیش نویس اولیه دستورالعمل های اخلاقی برای توسعه و استفاده از هوش مصنوعی (AI)را تدوین نموده اند.

افزون بر اینها در اتحادیه اروپا بعضی از نگرانی های بحرانی برجسته شده است. برای مثال شماره نخست لیست امنیت به شناسایی بدون رضایت مرتبط است. درواقه بر اساس این قانون ردیابی افراد باید بر اساس یک چارچوب تعیین باشد و دولت ها حق ندارند شهروندان را بی اجازه رصد نمایند.

این در حالی است که در بعضی کشورها مانند چین اوضاع به شکلی کاملا متضاد است، حتی در ایالات متحده نیز این سطح از قوانین وجود ندارد.

افزون بر این اتحادیه اروپا نگرانی هایی جدی در خصوص روبات های انسان نما و دستیارهای صوتی و هوشمند دارد که اطلاعات کاربران را به طور مستقیم تحت نظر دارند. درواقع گرچه قوانین فعالی اتحادیه اروپا فعلا در سطح پیشنویس است اما نشان می دهد دغدغه های مجلس اروپا برای احترام به حقوق شهروندان جدی است.

پس از دریافت بازخوردها و نظرات عمومی کارشناسان نسخه نهایی دستورالعمل ها را به کمیسیون در ماه مارس سال آینده ارائه می دهند.

منبع: انتخاب
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1484

به "اتحادیه اروپا ایمن ترین هوش مصنوعی دنیا را خواهد داشت؟ (تور اروپا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا ایمن ترین هوش مصنوعی دنیا را خواهد داشت؟ (تور اروپا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید