72000 خانوار مددجو فاقد سرویس بهداشتی و حمام مناسب

به گزارش میهن دی ال، تهران (پانا)-کمیته امداد و بانک قرض الحسنه مهر ایران برای اختصاص 100 میلیارد تومان تسهیلات ویژه بهسازی مسکن مددجویان، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

72000 خانوار مددجو فاقد سرویس بهداشتی و حمام مناسب

سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران که به منظور تامین یاری هزینه تجهیز مسکن مددجویان انجام شد، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران تا به امروز به وسیله هم افزایی با کمیته امداد در موضوع توانمندسازی، تامین جهیزیه و اشتغال مددجویان گام های مثبتی برداشته است.

وی با بیان اینکه بانک مهر بانک صد در صد قرض الحسنه است، ادامه داد: این بانک در 2 سال گذشته در حوزه توانمندسازی مددجویان 2500 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در اختیار خانواده های تحت حمایت قرار داده است.

بختیاری تاکید نمود: با همکاری بانک ها و دیگر نهادها، در سال 1400 بیش از 200 هزار خانواده تحت حمایت به وسیله اجرای طرح های اشتغال، به خودکفایی رسیده و از حمایت امداد خارج می شوند.

رئیس کمیته امداد مسکن را از ابعاد مهم توانمندسازی دانست و گفت: بیش از 40 هزار خانواده احتیاجمند فاقد نعمت گاز شناسایی شده اند که در صورت انجام لوله کشی، از این نعمت برخوردار می شوند.

وی افزود: همچنین 34 هزار خانواده تحت حمایت فاقد حمام مناسب و 38 هزار خانوار به سرویس بهداشتی استاندارد دسترسی ندارند.

بختیاری با بیان اینکه ارائه این خدمات احتیاجمند بیش از 700 میلیارد تومان اعتبار است، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران 100 میلیارد تومان از این مبلغ را به صورت ارائه تسهیلات به مددجویان تقبل نموده است.

وی با بیان اینکه 30 میلیارد تومان نیز از سوی سازمان اقتصاد اسلامی تعهد شده است، اضافه نمود: نیمی از اعتبار مورد احتیاج نیز به وسیله هماهنگی با استانداری های سراسر کشور تامین شده است.

بختیاری با اشاره به تفاهم نامه این نهاد با بانک پارسیان برای تامین بخش دیگری از هزینه های اجرای طرح، اظهار کرد: امیدواریم با همکاری خیران و دیگر بانک ها، عملیات اجرایی طرح هرچه زودتر به سرانجام برسد.

رئیس کمیته امداد اظهار امیدواری کرد که اجرای این خدمات با همکاری دیگر دستگاه ها، به عنوان یک الگوی پیروز در کشور ثبت گردد.

مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز در این مراسم همکاری با کمیته امداد را در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی این بانک توصیف کرد و گفت: پوشش این بانک برای ارائه خدمت به مددجویان یک افتخار عظیم و مایه برکت در بانک قرض الحسنه مهر ایران است.

وی با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد کمترین معوقات بانکی را دارند، اضافه نمود: مددجویان امداد خوش حساب ترین مشتریان بانک هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، اکبری تاکید نمود: این بانک 100 میلیارد تومان تسهیلات برای بهینه سازی و بهسازی مسکن مددجویان اختصاص داده است که در قالب وام های 30 میلیون ریالی به حدود 33 هزار خانواده با ضمانت کمیته امداد تعلق می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 765

به "72000 خانوار مددجو فاقد سرویس بهداشتی و حمام مناسب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "72000 خانوار مددجو فاقد سرویس بهداشتی و حمام مناسب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید