11 دلیل برای راندن موتورسیکلت به جای خودرو

وبسایت چرخان: اگرچه میلیون ها دلیل برای اینکه با یک موتورسیکلت رانندگی نکنیم وجود دارند، اما بدون شک دلایلی نیز هستند که می توانند ما را تشویق به راندن این وسایل دوچرخ نمایند. پس با ما باشید تا به شما عزیزان، 11 دلیل برای راندن این وسایل نقلیه پرکاربرد و جذاب را بیان کنیم.

11 دلیل برای راندن موتورسیکلت به جای خودرو

اثر پای سبک موتور ها

موتورسیکلت ها، وزن بسیار کمتری حتی نسبت به سبک ترین خودرو های سواری موجود در جهان رادارند. این بدان معناست که به صورت قابل توجهی، تخریب کمتری بر جاده ها و زیرساخت ها به دلیل وزن کمتر وارد نموده و حتی از مصرف سوخت کمتری نیز نسبت به ماشین ها برخوردار هستند. حتی این وسایل دوچرخ، جای پارک بسیار کمتری طلب می نمایند و برای فراوری آن ها نیز، مواد خام بسیار کمتری نسبت به فراوری یک خودرو، مورداستفاده قرار می گیرد.

چرخ کمتر، خرج کمتر!

موتورسیکلت ها، چه در ایران و چه در کل جهان، ازنظر قیمت تمام شده برای مشتری، درمجموع، ارزان تر از خودرو های هستند. پول سالیانه بیمه، تعمیرات ماهانه، سوخت و در هر زمینه دیگری که به فکرتان برسد، خرج کمتری نسبت به رقبای چهارچرخ خود، دارند. پس بدون هیچ استثنائی، درمجموع، خرج موتور ها برای شما از ماشین بسیار کمتر است.

لذت زندگی را افزایش خواهد داد

درست برخلاف وسایل نقلیه چهارچرخ، هر موتورسیکلتی این قابلیت را دارد که با درگیر کردن تمامی حواس راننده خود و با به اشتراک گذاشتن کامل جاده با راننده، حس لذت و سرزندگی خاصی را به سرنشین یا سرنشینان خود می دهد. حتی می توان با دوستان خود، برنامه یک سفر جذاب موتوری را چید و از جاده و منظره لذت کاملی را ببریم.

یک ورزش خوب

اگرچه خود موتورسیکلت، به تن هایی می تواند سهم بزرگی از راندن را بر عهده بگیرد، اما دراین بین نمی توان از رانندگی کاملاً فعال (در خودرو این گونه نیست) راننده برای راندن آن را نادیده گرفت. جابجا کردن دائم موتور در جهت های به خصوص شلوغ و طرز قرارگیری درست بدن پشت موتور و خستگی کمتر ناشی از آن، خود یک تمرین و ورزش مناسب به شما می رود.

عبور از ترافیک

اگرچه این مورد در همه جا صادق نیست، اما هر چه که باشد، عرض این وسیله از خودرو ها بسیار کوچک تر بوده و می توان با آن، از بین خودرو هایی که پشت هم در ترافیک های شلوغ شهر های بزرگ ایستاده اند، عبور کرد. حتی در برخی از شهرها، جهت های مخصوص عبور موتورسیکلت وجود دارد که می تواند لذت عبور از ترافیک را برای راننده خود به ارمغان آورد.

جامعه محبت آمیز

اگرچه این مورد کمی کلیشه ای است، اما یک حقیقت واقعاً درست به حساب می آید. درواقع در سراسر جهان، این گونه گروه های کوچک و بزرگ وجود دارند که هم تجربیات خود را با یکدیگر در میان می گذارند و هم به کسب تجربیات جدید می پردازند. افراد خوب و خون گرمی که با سلایق متفاوت، دور یکدیگر جمع شده و جامعه کوچکی را تشکیل داده اند.

جدا شدن از جهانی پراسترس مجازی

در جهانی امروزه، تعداد بسیار زیادی از ما، به صورت دائم به موبایل های هوشمندمان متصل هستیم. درواقع طبق تحقیقی در سال 2017، هر فردی به طور میانگین، روزانه 80 بار موبایل خود را آنالیز می نماید. حالا می توان باراندن یک جهت هرچند کوتاه با موتور، از جهانی موبایل های هوشمند و فضای شلوغ مجازی جداشده و کمی برای خودمان باشیم. هوایی به سرمان بخورد و کمی از دل نگرانی هایمان را از خاطر ببریم.

تعمیرات مکانیکی بیشتری را یاد می گیرید

درواقع ازآنجایی که سیستم فنی موتورسیکلت ها، از پیچیدگی کمتری نسبت به خودرو ها برخوردار است، هرکسی که مدت زمان زیادی صاحب یکی موتور بوده باشد می داند که رابطه فنی بین موتورسوار و موتور، خیلی پررنگ تر از راننده و ماشین است. درواقع یک موتورسوار سعی می نماید اصول تعمیرات موتور خود را فراگرفته و به صورت فعال، وسیله دوچرخ خود را آنالیز و تعمیر کند.

تجربه یک ابرخودرو باقیمت بسیار پایین تر

در بازار های جهانی و در جهانی خودروها، اگر کسی خواستار یک ابرخودرویی با سرعت نهایی بالاتر از 320 کیلومتر بر ساعت و یا شتاب صفرتا صد زیر 3 ثانیه باشد، باید بسته به برند موردنظرش، حسابی خرج کند؛ اما می توان با صرف هزینه کمتر، حتی موتورسیکلت اسپرت دست دومی گیر آورد که همان شتاب و سرعت یک خودرو را داشته باشد و بتوان از این نظر تأمین شد.

لباس های مخصوص موتورسواری

درواقع امروزه، مجموعه لباس های مخصوص موتورسواری، از پیراهن و شلوار و کلاه گرفته تا دوربین هایی که روی کلاه نصب شده و تجربه رانندگی را ضبط می نمایند، بسیار متنوع شده اند. چیزی که در رانندگی با خودرو نمی توان مانند آن را یافت. کافی است بر اساس قیمت و سلیقه تان، هر یک از آن ها را انتخاب نموده و لذت رانندگی را برای خودتان چند برابر کنید.

بهترین زمان برای آغاز

درواقع، برای سال ها، در کشور های مختلف جهان، موتور های با حجم سیلندر پایین، از تنوع چندانی برخوردار نبودند؛ اما امروزه این موتور های کم حجم و با طراحی فوق العاده جذاب خود، با برند های متفاوت، به بازار های مختلف جهان راه پیدانموده اند. درست است که در ایران، تنوع موتور مانند بقیه نقاط جهان نبوده و ازنظر قیمتی نیز برچسب های معقولی برای قیمت ها وجود ندارد، اما بازهم می توانید حتی موتور هایی دست دوم را برای آغازی خاطره انگیز از این تجربه جذاب موتوری، در زندگی تان داشته باشید.

منبع: برترین ها
انتشار: بروزرسانی: 10 مرداد 1398 شناسه مطلب: 17

به "11 دلیل برای راندن موتورسیکلت به جای خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 دلیل برای راندن موتورسیکلت به جای خودرو"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید