یک استایل کاری مناسب و شیک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

به گزارش میهن دی ال، بیشتر از یک سال است که دنیا درگیر پاندمی کروناست و در این مدت بسیاری از شرکت ها و مشاغل به صورت دورکار فعالیت می نمایند. با این حال افراد زیادی هم هستند که مثل سابق ساعت کاریشان را به صورت حضوری در محیط شرکت ها و اداره ها می گذرانند و مشغول کارند. بیشترین زمان این افراد شاغل در طول روز، صرف کار و فعایت روزانه می گردد. بنابراین استایل کاری نقش مهمی در آرامش و ایجاد حس مثبت در فرد خواهد داشت. انتخاب استایل کاری مناسب از دغدغه های زنان و مردانی است که به زیبایی ظاهر خود در همه محیط ها اهمیت بسیاری می دهند. در واقع برای آنکه همواره خوشتیپ به نظر برسیم، احتیاج است که علاوه بر مهمانی ها و جلسه های رسمی، به پوشش محیط کار نیز اهمیت دهیم. با مجله خبرنگاران همراه شوید تا برایتان از نکات انتخاب استایل کاری مناسب بگوییم. در این مطلب می خواهیم بدانیم که برای خوش لباس بودن و آرامش داشتن در محیط کاری باید چه بپوشیم.

یک استایل کاری مناسب و شیک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی های استایل کاری مناسب

  • هماهنگ با قواعد تعیین شده در محیط کار
  • راحت و در عین حال متناسب با محیط ادرای
  • استفاده از رنگ های خنثی برای ادارات دولتی
  • انتخاب استایل کژوال در دایره قواعد محیط کاری

استایل کاری، برند حرفه ای

بسیاری از اداره های دولتی و شرکت های عظیم خصوصی، به پوشش لباس رسمی و یک دست اهمیت بالایی می دهند و پایبندی به استایل باکلاس و شیک، اولین احتیاج کار در چنین فضایی است. اما در مقابل در بسیاری از شرکت ها و فضاهای استارتاپی، مدیران هوادار استایل کژوال هستند و کارمندان خود را به پوشیدن لباسی راحت تشویق می نمایند. آنچه که در انتخاب لباس استایل کاری مهم است، توانایی ارائه یک تصویر خوب و حرفه ای از برند است. در واقع لباس کارمندان یک برند، هویت آن برند هستند.

دقت کنید که مدیران چه می پوشند

از قلم نیاندازید که امروزه قانون یک دست و تعریف شده ای برای استایل کاری در دنیا وجود ندارد و هر آنچه که گفته می گردد، حدی نسبی دارد و با توجه به قواعد شرکت می تواند متغیر باشد. در عین حال که تصویر ذهنی بیشتر افراد از استایل مناسب همایش های کاری، پوشیدن کت شلوار رسمی مردانه یا یک استایل شیک و ساده زنانه است. استیو جابز، خلاق ترین طراح گجت در دروان معاصر، همواره با شلوار جین در همایش های رسمی به روی سن می رفت! این مثال ثابت می نماید که تا چه اندازه پوشش مدیران یک مجموعه، می توانند راهنمای شما در انتخاب استایل کاری باشند.

مدل پوشش در محیط کار اول از همه به نوع فضای کاری بستگی دارد. وقتی برای اولین بار به یک محیط کاری جدید می روید، از نوع پوشش مدیران و کارمندان درجه اول در چارت سازمانی، به راحتی می توانید به استایل کاری مرسوم در این فضا پی ببرید. برای مثال در شرکتی که مدیران و کارمندان درجه یک آن هر روز صبح با کت و شلوار رسمی مردانه و کراوات به سرکار می آیند، شما نمی توانید با تی شرت، شلوار جین گشاد و کفش کتانی در این محیط حس خوبی داشته باشید. در چنین شرایطی بیشترین انتخاب شما برای داشتن یک استایل کژوال، ترکیب پیراهن مردانه خوش رنگ با شلوار کتان یا جین راسته و یک کفش چرم راحت می تواند باشد. این قواعد برای استایل زنانه هم وجود دارد و در همان روز اول با کمی دقت به پوشش زنان فضای کاری جدید، متوجه استایل کاری زنانه مرسوم در محیط خواهید شد.

انتخاب استایل کاری زنانه

همانطور که گفتیم، برای انتخاب بهترین استایل کاری اول از همه باید به نوع محیط کاری و پوشش مدیران مجموعه دقت کنید و این قاعده برای زنان و مردان یکسان است. محیط های جوان و استارتاپی، هوادار استایل کژوال هستند، اما اداره های عظیم معمولا پایبند به سبک کلاسیک و رسمی هستند. نکته مهم این است که استایل کاری باید موفقیت حرفه ای شما را نشان دهد و در نظر همه مورد احترام باشد. در واقع باید لباسی انتخاب کنید که فارغ از جنسیت، به شما در معرفی توانایی ها و حرفه ای که بلد هستید، یاری کند.

رسمی یا کژوال؟

انتخاب بین پوشش زنانه رسمی یا استایل کژوال به تعداد ارباب رجوعی که در طول روز با آن ها سرکار دارید، بسیار بستگی دارد. به عنوان مثال اگر در یک فروشگاه کار می کنید یا مربی و معلم هستید، به خاطر حجم بالای فعالیت روزانه و ارتباط مداوم با دیگران، باید لباسی راحت و در عین حال شیک بپوشید. اما اگر شما در طول روز پشت میز و درون دفترتان نشسته اید و تنها در زمان جلسه، میزتان را ترک می کنید، علاوه بر یک دست مانتو و شلوار شیک، می توانید سراغ یک کت و دامن زیبا و رسمی با رنگ های تیره و خنثی بروید. اگر در محل کار شما مدیران و کارمندان عالی رتبه، هوادار تیپ رسمی هستند، بهتر است شما نیز از قواعد این نوع پوشش پیروی کنید. از قلم نیاندازید که استایل الگانت و پوشش پر زرق و برق برای محیط کاری چندان جالب نیست و سبک های کلاسیک و در عین حال شیک تعریف بهتری از شما رائه خواهند داد.

نقش رنگ در انتخاب استایل

ترکیبی خوش رنگ از مانتو و شلوار، متناسب با فضای کاری انتخاب کنید. اگر در محل کار شما، مدیران هوادار رنگ های شاد و پر انرژی هستند، شما نیز برای ارتباط بهتر با دیگران، از این سلیقه پیروی کنید. اما اگر رنگ های رسمی و تیره در الویت هستند، پیشنهاد ما به شما در انتخاب مانتو و شلوار، استفاده از رنگ های خنثی است. در چنین شرایطی، بنابه سلیقه و با توجه به فصل می توانید از رنگ های خنثی سرد همچون خاکستری، نقره، سفید و شیری یا از رنگ های خنثی گرم همچون قهوه ای طلایی، بژ، برنز و مشکی بهره ببرید.

به فرم بدن دقت کنید

بدن شما راهنمای خوبی برایتان است. کوتاهی و بلندی قد، چاق و لاغری بدن و رنگ پوست، شما را در انتخاب استایل کاری مناسب هدایت می نمایند. برای مثال اگر قد کوتاهی دارید، بهتر است از مانتوهای بلند بهره ببرید و سراغ مانتوهای کتی نروید. پوشیدن کفش هایی با پاشنه های متوسط، استایل شما را فوق العاده خواهد نمود. البته پاشنه های کفش هرگز نباید بیش از حد بلند باشند و راحتی شما را در زمان انجام فعالیت روزانه مختل کند. برای بدن های چاق و گوشتی، رنگ های تیره و مانتوهای اورسایز بهترین انتخاب هستند. اگر رنگ پوست شما تیره است، بهتر است از روسری های رنگ روشن یا خنثی سرد بهره ببرید و این رنگ ها باید ترکیب مناسبی با رنگ مانتو داشته باشند.

یک نکته در گوشی به خانم ها

هر سال لباس هایتان را از کمد بیرون بیاورید، از نو مرتب کنید و آن هایی را که نمی پوشید، حذف کنید. بیشتر خانم ها در کمد، لباس هایی دارند که تنها یکی دو بار پوشیده اند و دیگر مطابق سلیقه آن ها نیست، اما به خاطر پولی که برای آن ها پرداخت نموده اند، هنوز درون کمدشان جا خوش نموده اند. ما از شما می خواهیم کمی شجاع باشید و این لباس ها را برای همواره از کمد خارج کنید و به دیگران بدهید. از قلم نیاندازید که داشتن چند دست لباس شیک و دوست داشتنی بهتر از یک کمد در حال انفجار و پُر از چیزهایی است که دیگر نمی پوشید.

انتخاب استایل کاری مردانه

اولین تصویری که از استایل کاری مردانه در محیط های اداری به ذهن می رسد، کت و شلوار رسمی است. اما دوران پوشیدن کت و شلوار به عنوان استایل کاری تمام شده است و این سبک لباس پوشیدن دیگر همه گیر نیست. در واقع سبک استایل کاری مردانه نسبت به دو دهه پیش تغییر بسیاری نموده است و امروزه خلاقیت جایگزین قواعد یک دستی پوشش حرفه ای مردان شده است.

رسمی یا کژوال؟

کت و شلوار و کراوات با وجود آنکه شما را خوشتیپ معرفی می نمایند، اما استایل راحتی به خصوص در فصول گرم نیست. مزیت بالای کت و شلوار این است که انتخاب لباس را برای شما راحت می نماید و در تمام روزهای سال می دانید که باید چه لباسی با چه ترکیب رنگی بپوشید. امروزه بسیاری از شرکت های حرفه ای و معتبر ترجیح می دهند که به جای قوانین یک دستی پوشش، دست کارمندان را در انتخاب استایل کاری باز بگذارند تا عنصر خلاقیت در وجود آن ها زنده بماند.

البته هنوز بسیاری از اداره ها و شرکت ها پوشش رسمی و به خصوص کت و شلوار را برای معرفی حرفه ای برند خود در مقابل مشتریان و شرکای تجاری در الویت می دانند. به هر حال اولویت شما هم در انتخاب استایل کاری باید با قواعد محیط کار هماهنگ باشد، اما می توانید سلیقه شخصی خودتان را چاشنی این قواعد کنید. در چنین شرایطی اگر اهل کت و شلوار نیستید و برعکس قواعد محیط کارتان به سبک کژوال علاقه دارید، می توانید تیپ ساده و شیکی از شلوار کتان و پیراهن مردانه در سرکار داشته باشید.

راحت بپوشید

در دو حالت رسمی یا کژوال سعی کنید تا جایی که قوانین به شما اجازه می دهد، راحت ترین پوشش را برای خودتان انتخاب کنید تا در هنگام انجام کار کمتر خسته شوید. یک توصیه برای کت شلوارپوش ها این است که برای راحتی بیشتر، سراغ پارچه های مرغوب بروید و اگر بدنی فیت ندارید، به جای سازش با سایزهای ناهنماهنگ در فروشگاه ها، بهتر است از خیاط یاری بگیرید تا لباس مناسب بدن شما را بدوزد.

کفش و ساعت رمز خوش استایلی آقایان

یکی از نکاتی که آقایان باید در انتخاب استایل کاری همچون سایر استایل ها به آن توجه نمایند، استفاده از کفش مرغوب با ظاهری شیک است. کفش نقش مهمی در ظاهر آقایان دارد، بنابراین باید به زیبایی و تمیزی آن بسیار دقت کنید. در عین حال باید به راحتی آن در هنگام خرید توجه کنید تا در تمام طول روز احساس خوشایندی داشته باشید. رنگ کفش برای آقایان در ست رسمی باید با رنگ کت و شلوار و در ست کژوال با سبک و رنگ شلوار و پیراهن یا تی شرت و پلوشرت هماهنگ باشد. همچنین رنگ کفش باید با کمربند و کیف تناسب داشته باشد.

ساعت از اکسسوری های مؤثر در خوش تیپ به نظر رسیدن آقایان است. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای خرید ساعت، وسواس بیشتری داشته باشید. با وجود زیبایی بند فلزی و جلوه بیشتر آن، ما در استایل کاری به شما استفاده از ساعت های بندچرمی را پیشنهاد می کنیم. هماهنگی کفش، کمربند، کیف و بند چرمی ساعت، ظاهری شیک برای آقایان خلق می نماید.

در آخر

از قلم نیاندازید، آنچه می پوشیم به دنیا اطرافمان می گوید که ما که هستیم و چه افکاری در سر داریم. آنچه ما برای استایل خود انتخاب می کنیم، بیانگر این است که چقدر به خودمان اهمیت می دهیم و تا چه اندازه در محیط کار حرفه ای هستیم. در انتخاب استایل کاری باید به راحتی و شیک پوشی به یک اندازه توجه کنید تا در محیط کار حس خوبی داشته باشید. امیدواریم که این مطلب در انتخاب استایل کاری به شما یاری نموده باشد.

منابع: huffpost و themodestman

منبع: دیجی استایل
انتشار: 13 خرداد 1400 بروزرسانی: 13 خرداد 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 943

به "یک استایل کاری مناسب و شیک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک استایل کاری مناسب و شیک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید