کشف هزاران سکه تاریخی در یک مزرعه ذرت

به گزارش میهن دی ال، مجموعه ای از سکه های نقره تاریخی به همراه قالب های نقره و حلقه های نادر طلا در یک مزرعه ذرت واقع در لهستان کشف شده است. این مجموعه آثار که حدودا 900 سال قدمت دارد در یک روستا کشف شده است.

کشف هزاران سکه تاریخی در یک مزرعه ذرت

باستان شناسان بیش از 6,600 سکه نقره را در کنار شمش های کوچک نقره درحالی که در سه کیسه کتان قرار داشتند کشف کرده اند. این کیسه کتان نیز در سبدی که در یک کوزه سرامیکی قرار داده شده بود کشف شده است.

بر روی یکی از حلقه های طلا به خط سیریلیک نوشته ای حکاکی شده است. کارشناسان معتقدند این حلقه طلا به یک شاهزاده تعلق داشته است.

اما کشف این مجموعه آثار با کمک یک کشیش میسر شده است.

آدام کدزیرسکی که یک باستان شناس در موسسه باستان شناسی آکادمی علوم لهستان است در نوامبر 2020 از روستا Słuszków بازدید کرد تا بتواند درباره مجموعه سکه های تاریخی که در سال 1935 در همین روستا کشف شده اطلاعات بیشتری به دست بیاورد.

هیچ اطلاعاتی در مورد محل دقیق کشف مجموعه سکه های سال 1935 که بزرگترین مجموعه سکه تاریخی کشف شده در لهستان محسوب می شود وجود ندارد.

این باستان شناس در دوران اقامتش در روستا از یک کشیش شنید شایعاتی درباره وجود یک مجموعه دیگر سکه های تاریخی در موقعیت مکانی دیگری وجود دارد.

در نهایت با استفاده از دستگاه فلزیاب و با کمک آتش نشان های داوطلب این مجموعه آثار تاریخی ارزشمند از اعماق یک مزرعه ذرت بیرون کشیده شد.

در سال های گذشته نیز کشاورزان کوزه ها و ظروف قرون وسطایی زیادی در این منطقه کشف کرده بودند.

لایوساینس نوشت، این مجموعه سکه ها دومین مجموعه سکه های کشف شده در این روستا محسوب می شود بنابراین باستان شناسان معتقدند این روستا احتمالا در گذشته نقش پررنگی داشته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 773

به "کشف هزاران سکه تاریخی در یک مزرعه ذرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف هزاران سکه تاریخی در یک مزرعه ذرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید