هدف آل خلیفه از تبعیض مذهبی علیه شیعیان، انتقام گیری سیاسی است

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران، باقر درویش رئیس انجمن حقوق بشر بحرین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اللؤلؤة گفت: رژیم بحرین باید درخواست نهادهای مختلف سازمان ملل از جمله کمیساریای عالی حقوق بشر و دستگاه های دیپلماتیک مبنی بر آزادسازی زندانیان سیاسی را تا به امروز اجرا می کرد که نکرده است.

هدف آل خلیفه از تبعیض مذهبی علیه شیعیان، انتقام گیری سیاسی است

وی با اشاره به اینکه زندانیان سیاسی خطری برای امنیت عمومی بحرین ندارند، اضافه نمود: بعضی از کشورها حتی زندانیانی که با احکام جنایی محکوم شده اند و خطری برای امنیت عمومی کشورها ندارند را آزاد کرده اند. زندانیان سیاسی بحرین تنها از حق خود برای آزادی بیان و یا تشکیل تجمعات مسالمت آمیز استفاده کرده اند.

درویش اضافه نمود: هدف رژیم بحرین از ایجاد فشار به شیعیان در آستانه محرم و ممانعت از برگزاری مراسم عزاداری و دامن زدن به تبعیض مذهبی، انتقام گیری سیاسی است.

وی اعلام نمود: اقدامات ظالمانه رژیم بحرین که تعرض به آزادی عقیده محسوب می گردد تنها به ماه محرم محدود نمی گردد. در این راستا می توان به ممنوعیت های اقامه شعائر مذهبی و اقامه نماز جماعت در زندان ها نیز اشاره کرد.

گفتنی است آل خلیفه با وجود اعلام بازگشایی بدون مانع مراکز تجمع عمومی، تفریحی و سیاحتی در شرایط کنونی کرونایی، با برپایی مجالس مذهبی مخالفت کرده است. رژیم آل خلیفه در راستای سیاستهای تبعیض آمیز خود علیه شیعیان بحرین، هر سال با برپایی مراسم ماه محرم از سوی شهروندان مخالفت می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 473

به "هدف آل خلیفه از تبعیض مذهبی علیه شیعیان، انتقام گیری سیاسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف آل خلیفه از تبعیض مذهبی علیه شیعیان، انتقام گیری سیاسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید