لزوم تسریع در واکسیناسیون سنین 50 تا60 سال

به گزارش میهن دی ال، تهران (پانا) - فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، استمرار و تسریع در فرایند واکسیناسیون را نیازمند لجستیک پایدار دانست و تامین منابع لازم برای این مهم را با هدف قطع زنجیره کرونا خواستار شد.

لزوم تسریع در واکسیناسیون سنین 50 تا60 سال

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که امروز چهارشنبه 16 تیرماه برگزار گشت، آخرین شرایط کرونایی تهران، انجام تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس دلتای هندی و فرایند ساخت و واردات واکسن های کووید 19 را تشریح کرد.

وی با اشاره به این که بدون تردید پیک پنجم کرونا در تهران شکل گرفته اظهار کرد: شواهد گواه این موضوع است که خیز پنجم کرونا با سویه دلتای هندی در حال شکل گیری است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهرانبا بیان این که تعداد مراجعان سرپایی با علامت های مشکوک و یا قطعی ابتلا به کرونا در سه هفته اخیر 24 درصد رشد داشته از رشد شاخص های 15,4 دهم درصدی بسستری شدگان کرونایی در تهران خبر داد.

وی نسبت به افزایش موارد بستری و پر شدن تخت های اختصاص یافته به مبتلایان به کرونا در تهران هشدار داد و گفت: امروز تنها در استان تهران 5 هزار و 600 بیمار مبتلا به کرونا در بخش های بستری تحت درمان هستند و این درحالیست که موارد ترخیص با تعداد بستری شدگان در توازن منفی است.

تغییر در الگوی سنی مبتلایان، مراجعان و بستری شدگان مبتلا به کرونا یکی دیگر از مواردی بود که دکتر زالی به آن پرداخت و تسریع در فرایند واکسیناسیون گروه سنی 50 تا 60 ساله را خواستار شد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش شاخص عدد مولد پایه کرونا اظهار داشت: عدد مولد پایه بر اساس شرایط چرخش ویروس و سرایت پذیری محاسبه می شود، چنانچه این شاخص بالاتر از عدد یک باشد نشان دهنده وخامت شرایط اپیدمی است، شاخص عدد مولد پایه در تهران 1,3 دهم است.

وی کاهش تردد غیرضروری، رعایت بییشتر پروتکل و اعمال محدودیت های کرونایی را خواستار شد و تاکید کرد: متاسفانه به دلیل چرخش گونه های جهش یافته کرونا و عدم رعایت شیوه نامه ها الگوی مراجعان خانوادگی است و تنها در بازه زمانی سه تا چهار روزه علایم ریوی تشدید می شود.

زالی، آماده سازی و افزایش کلینیک های سرپایی و تسریع فرایند کمیته های ترخیص را مورد توجه قرار داد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان این که همچنان بیشترین نقض پروتکل های بهداشتی به ترتیب در نانوایی ها، سوپرمارکت ها و رستوران هاست، خواستار نظارت بیشتر بر عملکرد و اعمال قوانین سفت و سخت تر با هدف رعایت بیشتر شیوه نامه ها در این مراکز شد.

وی با بیان این که استان تهران پیشتاز واکسیناسیون کووید 19 در کشور است، نام کرد: آمار پوشش واکسیناسیون در تهران از میانگین جمعیت کشوری بالاتر است و این درحالیست که 77 مرکز تجمیعی واکسن مراحل تلقیح واکسن را در دستور کاردارند.

زالی استمرار و تسریع در فرایند واکسیناسیون را نیازمند لجستیک پایدار دانست و تامین منابع لازم برای این مهم را با هدف قطع زنجیره کرونا خواستار شد.

در جلسه امروز ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران که با حضور مسوولان و نمایندگان دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در تهران، نمایندگان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، تامین اجتماعی و شورای شهر برگزار گشت مواردی همچون راه اندازی کلینیک های سرپایی، تامین کافی تست های تشخیصی، تسریع در فرایند واکسیناسیون و تولید واکسن های داخلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1042

به "لزوم تسریع در واکسیناسیون سنین 50 تا60 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تسریع در واکسیناسیون سنین 50 تا60 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید