قیمت فروش نفت خام عربستان به آسیا تغییر می نماید

به گزارش میهن دی ال، قیمت فروش نفت خام عربستان سعودی به مشتریان آسیایی در ماه نوامبر اندکی تغییر می نماید.

قیمت فروش نفت خام عربستان به آسیا تغییر می نماید

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، یک نظرسنجی در روز سه شنبه (هشتم مهرماه) نشان داد که محتمل است عربستان همسو با شاخص های نفت خام خاورمیانه در ماه نوامبر تغییر چندانی در قیمت های رسمی فروش خود برای خریداران آسیایی ندهد.

براساس آنالیز های رویترز، هفت پالایشگر آسیایی انتظار دارند قیمت رسمی فروش شاخص نفت خام سبک عربستان در ماه نوامبر به طور میانگین نسبت به ماه گذشته تنها سه سنت افزایش یابد.

این آنالیز نشان داد که از هفت پاسخ دهنده پنج نفر انتظار دارند قیمت ها بدون تغییر باقی بماند یا کمی افزایش یابد، در حالی که دو نفر به جامانده انتظار دارند قیمت ها کاهش یابد. پیش بینی قیمت آنها از 20 تا 30 سنت افزایش برای هر بشکه تا 30 سنت کاهش برای هر بشکه متغیر بود.

برخی پاسخ دهندگان گفتند که قیمت نفت عربستان، مشابه افزایش ناچیز قیمت فیزیکی نفت دوبی در ماه سپتامبر نسبت به ماه اوت، تغییر چندانی نخواهد داشت. این نوع نفت یکی از دو معیار آرامکو برای مشخص قیمت هاست. معیار دیگر آرامکو که دی ام ئی عمان است، با کاهش بیشتری روبرو شد.

این منابع افزودند: ذخیره سازی هنگفت فرآورده ها در بازارهای کلیدی مانند چین و افزایش محدودیت های حمل ونقل اعمال شده در پی افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، به احتمال زیاد تقاضای سوخت را کاهش می دهد و حاشیه سود پالایشگاه ها را محدود می نماید.

یکی از پاسخ دهندگان گفت: حتی اگر آرامکو قیمت ها را کاهش دهد، برخی پالایشگاه ها به دلیل حاشیه سود ضعیف گازوئیل همچنان با ضرر به کار خود ادامه خواهند داد.

قیمت های رسمی فروش نفت خام عربستان سعودی به طور معمول حدود پنجم هر ماه میلادی منتشر می گردد و مشخص نماینده فرایند قیمت نفت ایران، کویت و عراق است و بر قیمت بیش از 12 میلیون بشکه در روز از نفت خام آسیا تأثیر می گذارد.

شرکت سعودی آرامکو، قیمت های نفت خام خود را براساس توصیه های مشتریان و پس از محاسبه تغییر در ارزش نفت خام خود در یک ماه گذشته و براساس بازده و قیمت محصول مشخص می نماید.

مقام های آرامکو درباره قیمت رسمی فروش ماهانه ریاض اظهارنظر نمی نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 535

به "قیمت فروش نفت خام عربستان به آسیا تغییر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت فروش نفت خام عربستان به آسیا تغییر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید