قطر: کرونا فرصتی برای حل بحران خلیج فارس است

به گزارش میهن دی ال، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر از عربستان و دیگر کشور های همراه آن در تحریم قطر خواست شیوع جهانی کرونا را فرصتی برای نزدیکی مطلوب به منظور حل بحران در روابطشان و کنترل این بیماری بدانند.

قطر: کرونا فرصتی برای حل بحران خلیج فارس است

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش ، لولوه راشد الخاطر، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر با اعلام این که به رغم شیوع دنیای ویروس کرونا هیچ نشانه ای از کوشش برای بهبود بحران روابط میان کشور های عربی حوزه خلیج فارس با قطر مشاهده نمی گردد از عربستان و دیگر کشور های همراه با آل سعود در تحریم قطر خواست بحران ها را فرصتی برای نزدیکی مطلوب به منظور حل بحران در روابطشان با دوحه قرار دهند تا کوشش کشور ها و به خصوص همسایگان قطر برای کنترل این بیماری همه گیر مضاعف گردد.

روابط سیاسی و مالی ریاض، ابوظبی، منامه و قاهره با دوحه از پانزدهم خرداد سال 96 قطع است و تحریم های آن ها علیه قطر همچنان ادامه دارد.

الخاطر درباره کوشش های قطر برای یاری به دیگر کشور ها در مقابله با کرونا گفت: خطوط هوایی قطر با انتقال اتباع کشور های مختلف یک نقش بین المللی را ایفا نموده است، زیرا در این مدت یک میلیون نفر را از جمله 100 هزار انگلیسی، 70 هزار فرانسوی، 45 هزار آلمانی و کارکنان سازمان ملل را از قطر انتقال داده است.

: تعداد مبتلایان به کرونا در دنیا از 2 میلیون نفر گذشت

وی اضافه کرد: شهروندان بسیاری از کشور ها با شیوع کرونا و تعلیق پرواز ها در دیگر کشور ها مانده اند و نتوانستند به کشور های خود بازگردند؛ اما دوحه یک پل هوایی برای انتقال تجهیزات پزشکی میان قطر و ایتالیا که شمار مبتلایانش بسیار زیاد بود، تشکیل داد.

او درباره یاری های کلی قطر به دیگر کشور های عربی هم گفت: دوحه به وسیله صندوق توسعه قطر به دنیا عرب 4 میلیارد دلار طی هفت سال گذشته یاری نموده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در قطر تا شامگاه دوشنبه به 3231 نفر رسیده است که از این میان 7 نفر فوت کردند و 334 نفر بهبود یافتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 173

به "قطر: کرونا فرصتی برای حل بحران خلیج فارس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطر: کرونا فرصتی برای حل بحران خلیج فارس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید