عینک مانع از انتقال کرونا می گردد؟!

به گزارش میهن دی ال، این نشان می دهد کسانی که از عینک استفاده می نمایند ممکن است تا حدی در برابر انتقال کووید-19 محافظت شوند و حتی ممکن است 5 برابر کمتر از کسانی که از عینک استفاده نمی نمایند، در معرض خطر آلودگی باشند.

عینک مانع از انتقال کرونا می گردد؟!

یک مطالعه که در چین اجرا شده است، ادعا می نماید که زدن عینک در برابر انتقال بیماری کووید-19 از افراد محافظت می نماید. همانطور که بسیاری از استفاده نمایندگان از عینک گواهی می دهند، بیماری کرونا یک چالش بسیار خاص برای آن ها با خود به همراه آورده است و آن، بخار دریافت عینک ها هنگام استفاده از ماسک و تنفس درون آن است.

اما یک مطالعه جدید که توسط محققان چینی اجرا شده است، نشان می دهد که استفاده از عینک به رغم سختی هایی که دارد در این ایام می تواند یک مزیت عظیم نسبت به دیگران باشد، چرا که عینک می تواند از افراد در مقابل انتقال کووید-19 محافظت کند!

این مطالعه می گوید که استفاده از عینک برای بیش از 8 ساعت در روز ممکن است به محافظت در برابر انتقال سندرم تنفسی حاد کرونا ویروس 2 (SARS-CoV-2) یاری کند.

این مطالعه که در مجله JAMA Ophthalmology منتشر شده است، تحلیلی از اینکه آیا بین استفاده از عینک و خطر ابتلا به کووید-19 ارتباطی وجود دارد، ارائه داده است.

کروناویروس جدید با نام علمی SARS-CoV-2 ویروس بسیار مسری و عفونی است که عامل بیماری کووید-19 شناخته می گردد و معین شده است که به وسیله قطرات تنفسی که به بینی، دهان و چشم می رسند، منتقل می گردد.

در چین بیش از 80 درصد از مردم مبتلا به نزدیک بینی هستند که یک اختلال بینایی است و به عنوان کوته بینی نیز شناخته می گردد. این بیماری موجب تار دیدن اشیای دور می گردد و به طور معمول با زدن یک عینک طبی اصلاح می گردد.

از طرفی از زمان ظهور کووید-19 در چین، مشاهده شده است که تعداد بیماران کرونایی که در بیمارستان بستری شده اند، در مقایسه با سایر کشور ها بسیار کمتر است که یکی از دلایل آن می تواند به دلیل استفاده جمعیت کثیری از مردم چین از عینک باشد.

این مطالعه در مجموع 276 بیمار مبتلا به کووید-19 را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است که همه آن ها از 27 ژانویه تا 13 مارس 2020 در بیمارستان سوئیژو زنگدو چین بستری شده اند. در این تحقیق میانگین سنی شرکت نمایندگان 51 سال بود که حدود 56 درصد آن ها مرد بودند. تقریباً 5 درصد بیماران در این مطالعه به نسخه شدیدی از کووید-19 مبتلا بودند.

محققان افرادی را که بیش از 8 ساعت در روز عینک می زدند، به عنوان استفاده نمایندگان عادی در نظر دریافتد که به طور معمول عینک خود را در فضای باز و در موقعیت های اجتماعی روی چشم دارند. مشاهدات محققان نشان داد که در سوئیژوی چین، نسبت جمعیتی که نزدیک بینی دارند و از عینک استفاده می نمایند (31.5 درصد) بسیار بیشتر از بیماران بستری شده بر اثر ابتلا به کووید-19 است که نزدیک بینی دارند (5.8٪).

این نشان می دهد کسانی که از عینک استفاده می نمایند ممکن است تا حدی در برابر انتقال کووید-19 محافظت شوند و حتی ممکن است 5 برابر کمتر از کسانی که از عینک استفاده نمی نمایند، در معرض خطر آلودگی باشند.

محققان به این واقعیت اشاره می نمایند که شواهد نشان می دهد افرادی که عینک نمی زنند در هر ساعت حدود ده بار چشم های خود را لمس می نمایند؛ بنابراین استفاده از عینک ممکن است افراد را از لمس چشمانشان دور کند و این امر منجر به کاهش احتمال انتقال ویروس به وسیله چشم می گردد.

البته که رعایت توصیه های معمول که شامل شستن مرتب دست ها، زدن ماسک و لمس نکردن سایر قسمت های صورت است، هنوز برای همه افراد بسیار حیاتی است.

منبع: فرادید
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 533

به "عینک مانع از انتقال کرونا می گردد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینک مانع از انتقال کرونا می گردد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید