عینک آفتابی اصل این شکلیه

به گزارش میهن دی ال، زندگی امروز /کم کم به فصول گرم و پر تابش سال نزدیک می شویم و استفاده از عینک های آفتابی یک امر بدیهی است که جدای از اینکه به زیبایی و ظاهر شما یاری می نماید وظیفه مهم تری بر دوش این عینک های آفتابی نهاده شده است که آن ها محافظت از چشم شما در برابر اشعه های مضرخورشید است. اما اگر شما در خرید این عینک ها دقت نکنید نتنها از چشم خود محافظت نکرده اید بلکه با خرید عینک آفتابی بی کیفیت به چشمان خود هم آسیب خواهید رساند.

عینک آفتابی اصل این شکلیه

به گزارش زندگی امروز به نقل از وب سایت هاو کن یو،همانطور که می دانید برند های معروفی سازنده عینک های آفتابی هستند که از سمت دیگر، کپی ها و محصولات تقلبی آن ها هم به وفور یافت می گردد. در هاو کن یو هم به نحوه شناخت عینک با کیفیت به صورت عمومی و معمول می پردازیم و هم نحوه تشخیص یک برند معروف سازنده عینک آفتابی از نوع تقلبی اش را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

1- عینک با یو وی UV بالاتر انتخاب کنید

اشعه ماوراء بنفش که برای چشم مضر است و از جانب خورشید ساطع می گردد دارای 2 طیف است که با نام های UVB و UVA می باشند که اشعه یو وی بی از لایه های جوی عبور و می تواند به پوست و چشم آسیب برساند. اگر تماس چشم با این اشعه مداوم باشد می تواند باعث مسائل عدیدی برای چشم شما و گاها صدمات جبران نا پذیری گردد. وظیفه عینک های آفتابی جذب این اشعه مضر و محافظت از چشمان شماست که هر چقدر عدسی عینک اندازه بالا تری اشعه را جذب کند با کیفیت تر است. اندازه قابل قبول برای یک عینک، یو وی بالای 95درصد است و کمتر از آن برای یک عینک آفتابی قابل قبول نیست. پس بر اساس علامت و عددی که بر روی عینک زده می گردد باید عینک آفتابی در یک عدد ایده ال 98 درصد از اشعه یو وی بی را جذب کنید. این عدد را معمولا بر روی فریم و یا قاب یا لیبل عینک می بایست پیدا کنید.

2- به لیبل یا کارت عینک دقت کنید

همراه عینک های آفتابی یک کارت یا لیبل و با بر چسبی ارائه میگردد که اطلاعات مهمی بر روی آن نوشته می گردد که این اطلاعات شامل اندازه و یا درصد جذب یو وی ، درصد خش پذیری عدسی، و .. است که یک عینک خوب نتنها می بایست این اطلاعات را همراه خود داشته باشد بلکه به طور مثال در مقابل خش مقاوم و جذب یو وی بالا داشته باشد. عدم ارائه این اطلاعات همراه عینک سندی بر عدم اصالت و کیفیت عینک است.

3- فریم پلاستیکی را با دقت آنالیز کنید

وجود فریم پلاستیکی به هیچ اسم دلیلی بر بی اصالتی یا اوریجینال نبودن یک عینک نیست و بسیاری از عینک های با کیفیت با فریم پلاستیکی عرضه می شوند اما نه هر پلاستیکی. سازندگان معروف، عینک های آفتابی را با برترین کیفیت و ظرافت عرضه می نمایند که شما با نگاه و لمس کردن این فریم می بایست این کیفیت و ظرافت را کشف کنید. وجود هر گونه موج، نقطه یا جوش، خط و خش، وجود مواد اضافه یا خط قالب و هر چیزی که عدم کیفیت متریال یا مواد به کار رفته در ساخت فریم را اثبات کند مهر تاییدی بر بی کیفیتی عینک است. پس به راحتی با یک آنالیز ساده فریم می توانید عینک با کیفیت را تشخیص دهید.

4- عینک را کمی بازی دهید

عینک را بسته و از ناحیه دسته ها در دست بگیرید و آغاز به چرخاندن کنید و سپس با دقت و به آرامی چند سانتی متر بالا و پایین پرت کنید، وجود هر گونه لقی و عدم انسجام و یا سر و صدا غیر طبیعی خود دلیلی بر پایین بودن کیفیت است. عینک های با کیفیت و اریجینال منسجم هستند و ساختار نسبتا محکمی دارند.

5- آنالیز لنز و عدسی عینک

عینک های با کیفیت هم با عدسی پلاستیکی و هم با عدسی شیشه ای ارائه می شوند، با اینکه عدسی شیشه ای نشان از کیفیت بیشتر است ولی عدسی با کیفیت پلاستیکی هم اگر مرغوب باشد دقیقا همان وظایف عدسی شیشه ای را انجام می دهد. پس عدسی پلاستیکی ربطی به بی کیفیتی با فیک بودن عینک ندارد. با این حال شما با چند ضربه ناخن و آنالیز شفافیت می توانید به شیشه ای بودن لنز پی ببرید و شیشه ای بودن خود نشانی از کیفیت بالاست با این حال اگر هم لنز پلاستیکی بود به شفافیت و با کیفیت بودن جنس دقت کنید.

6- تست حرکت

بعضی از عینک فروشی ها برای آنالیز کیفیت لنز تستی انجام می دهند و آن هم نگاه به لنز و تکان دادن عینک در مقابل یک صفحه طرح دار است. وقتی شما عینک را در مقابل صفحه طرح دار تکان می دهید نباید اشکال به هم ریخته و کج و ماوج شوند.

7- تست امواج کنترل

شما بعلاوه برای آنالیز عینک با کیفیت می توانید یک ریموت یا کنترل تلویزیون را پشت عینک بگیرید و سپس از کنترل بهره ببرید. اگر کنترل از پشت عینک عمل نکرد این خود نشانی از با کیفیت بودن لنز و عینک است.

8- مارک و لیبل گوشه لنز

بسیاری از سازندگان معروف عینک های آفتابی از جمله Ray Ban از یک بر چسب یا لیبل کوچک در گوشه لنز استفاده می نمایند. این بر چسب خود یاری بزرگی برای تشخیص اصل بودن این برند است. این بر چسب ها می بایست دارای نوشته واضح و نازک باشند و البته بر چسب بسیار پایدار باشد و به راحتی جدا نگردد ضمن اینکه این برچسب ها در مقابل خط و خش ها هم مقاوم هستند.

9- نشان های خاص و مخفی

عینک های معروف از جمله Ray Ban که ذکر کردیم دارای یک نشان تقریبا مخفی هستند که یک علامت از دو حرف اول برند بر روی دو قطعه ای که بر روی بینی قرار می گیرند وجود دارد. این نشان به راحتی قابل مشاهده نیست و شما می بایست با نور بیشتر و کمی دقت آن ها را پیدا کنید. اما عدم وجود این مورد در عینک های Ray Ban نشانی بر تقلبی بودن آن هاست.

10- سایر موارد

علاوه بر مواردی که ذکر کردیم نکات دیگری از جمله نوشته شدن مدل بر روی دسته از سمت داخل، کیف ودستمال با کیفیت، دفرچه کوچک همراه و … هستند که همگی می توانند به شما برای پیدا کردن عینک با کیفیت یاری نمایند.

11- ترفند

یک ترفند هم در کانال معرفی و ارائه کردیم که برای ثابت کردن و جلوگیری از شل شدن و احیانا افتادن پیچ است که شما می توانید از برق ناخن برای ثابت کردن این پیچ ها بهره ببرید.

12- نکته ها

برای خرید عینک به چشم پزشک و یا عینک فروشی معتبر مراجعه کنید.

عینک مناسب شرایط خود تهیه کنید چرا که هر رنگ و نوع عینک مناسب شرایط خاص است به طور مثال عینک هایی یا رنگ زرد برای هوای مه آلود و البته سرعت چه وسیله و چه ورزش، رنگ دودی و خاکستری برای رانندگی و مصارف عمومی، و رنگ قهوه ای هم مصارف عمومی و….

خرید عینک با کیفیت یک ضرورت است و می بایست از چشم خود محافظت کنید.

معمولا عینک های تقلبی چینی و عینک های با کیفیت ساخت ایتالیا هستند.

راه تشخیص درجه جذب یو وی تنها استفاده از دستگاه یو وی متر است که در عینک فروشی های معتبر به راحتی یافت می گردد.

عینک می بایست یه صورت کامل چشم شما را پوشش دهد.

منبع: زندگی روز
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1080

به "عینک آفتابی اصل این شکلیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینک آفتابی اصل این شکلیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید