عراق، دستگیری یکی از خطرناک ترین عاملان جنایت اسپایکر، ورود یک ستون نظامی ارتش آمریکا از کویت

به گزارش میهن دی ال، ورود یک ستون نظامی ارتش تروریستی آمریکا از کویت به عراق، گرفتار شدن تروریست داعشی در تور حشد شعبی و دستگیری یکی از خطرناک ترین تروریست های شرکت کننده در جنایت اسپایکراز جمله خبرهای امنیتی عراق است.

عراق، دستگیری یکی از خطرناک ترین عاملان جنایت اسپایکر، ورود یک ستون نظامی ارتش آمریکا از کویت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از خطرناک ترین تروریست های شرکت نماینده در جنایت هولناک اسپایکر در استان صلاح الدین دستگیر شد.

یحیی رسول سخنگوی مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز یکشنبه خبر دستگیری یکی از خطرناک ترین تروریستهای شرکت نماینده در جنایت اسپایکر در استان صلاح الدین را گفت.

بر اساس گزارش پایگاه خبری الاخباریه، یحیی رسول در این بیانیه گفت بر اساس دستور مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح، نیروهای شجاع یگاه مبارزه با تروریسم به عملیات ویژه خود برای پیگرد عناصر شکست خورده(تروریستهای داعشی) در مناطق مختلف ادامه می دهند.

وی اضافه نمود نیروهای یگان مبارزه با تروریسم به وسیله پیگیری میدانی و تلاشهای مستمر از چند ماه پیش توانستند یک جنایتکار به نام ن.ط را دستگیر نمایند که یکی از خطرناک ترین تروریستهایی است که در جنایت اسپایکر شرکت نموده بود، عملیات دستگیری این تروریست در استان صلاح الدین صورت گرفت.

یحیی رسول ادامه داد نیروهای یگان مبارزه با تروریسم همچنین توانستند دو تروریست را در استانهای نینوا و صلاح الدین دستگیر نمایند.

ورود یک ستون نظامی ارتش تروریستی آمریکا از کویت به عراق

منابع امنیتی عراقی از ورود یک ستون از خودروهای نظامیان تروریست آمریکایی از کویت به خاک عراق خبر دادند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری المعلومه، یک منبع امنیتی امروز یکشنبه گفت یک ستون نظامی شامل خودروها و تجهیزات آمریکایی از کویت وارد پایگاه هوایی عین الاسد در غرب استان الانبار عراق شد.

این منبع در مصاحبه با المعلومه گفت یک ستون عظیم از خودروهای نظامی آمریکا به پایگاه هوایی عین الاسد در ناحیه البغدادی در شهرستان هیت در غرب استان الانبار حرکت کردند، این خودروهای نظامی از کشور کویت و به وسیله استان بصره وارد شده است.

این منبع اضافه نمود عملیات ورود این ستون نظامی به خاک عراق با پرواز هواپیماهای جنگی آمریکا در آسمان مناطقی که این خودروها در حال حرکت بودند، همراه بوده است.

این منبع گفت شرکتهای امنیتی آمریکایی ماموریت ارسال این تجهیزات را برعهده دارند، در حالی که عملیات انتقال نظامیان آمریکایی به وسیله هواپیماهای جنگی به پایگاه هوایی عین الاسد و از آنجا به مناطق حضور نظامیان آمریکایی انجام می گردد.

گرفتار شدن تروریست داعشی در تور حشد شعبی

خبر دیگر اینکه نیروهای حشد شعبی توانستند یک تروریست جنایتکار داعشی را در ناحیه الصقلاویه در استان الانبار دستگیر نمایند.

در بیانیه واحد اطلاع رسانی حشد شعبی آمده است یک یگان از نیروهای اطلاعات حشد شعبی و تیپ دوم، یک تروریست گروه جنایتکار داعشی را در ناحیه الصقلاویه دستگیر نمایند.

این بیانیه آورده است این تروریست در عملیاتی پیشدستانه و بر اساس داده های اطلاعاتی دقیق به دام افتاد.

تاکید بر ضرورت کنترل مرزها در آستانه محرم الحرام

یک کارشناس امنیتی بر ضرورت کنترل مرزها در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام هشدار داد.

علی الوائلی کارشناس امنیتی درباره فعالیت گروههای تروریستی در خلال محرم الحرام هشدار داد و بر ضرورت کنترل مرزهای مشترک برای تضمین عدم نفوذ تروریستها تاکید نمود.

الوائلی در مصاحبه با پایگاه خبری المعلومه گفت دستاوردهای امنیتی محقق شده باید تقویت گردد و طرحهای امنیتی جدیدی باید به ویژه با توجه به نزدیک بودن حلول ماه محرم برای حمایت از عتبات عالیات و زائران و کنترل شدید مرزهای عراق به ویژه راههای قدیمی و مسیرهایی که ممکن است گروههایی تروریستی برای رخنه به استانها سوء استفاده نمایند، وضع گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 471

به "عراق، دستگیری یکی از خطرناک ترین عاملان جنایت اسپایکر، ورود یک ستون نظامی ارتش آمریکا از کویت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، دستگیری یکی از خطرناک ترین عاملان جنایت اسپایکر، ورود یک ستون نظامی ارتش آمریکا از کویت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید