سازمان ملل خواهان تعلیق تحریم های ایران شد

به گزارش میهن دی ال به نقل از ای اف پی، میشل پاشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواهان تسهیل و کاهش تحریم ها علیه ایران همزمان با بحران جهانی شیوع کرونا شد.

سازمان ملل خواهان تعلیق تحریم های ایران شد

در این ارتباط، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: در مقطع بحرانی فعلی، هم به دلایل سلامت و بهداشت دنیای و هم با هدف حمایت از حقوق و زندگی میلیون ها انسان، تحریم ها باید تسهیل و یا تعلیق شوند.

باچله در این ارتباط گفته است که تحریم های تحمیل شده علیه کشورهایی مانند ایران که با همه گیری ویروس کرونا روبرو هستند، ضروری است تا مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند تا به سیستم بهداشتی و پزشکی این کشورها فشار وارد نگردد و باعث سقوط نظام بهداشتی نگردد.

به گفته این مقام سازمان ملل در شرایط همه گیری دنیای ویروس کرونا، ایجاد موانع بر سر کوشش ها و اقدامات پزشکی در یک کشور می تواند به افزایش خطر و تهدیدات علیه همه ما منجر گردد.

پیش از این، دیگر مقامات سیاسی دنیا از جمله در چین و پاکستان نیز خواهان لغو تحریم ها علیه ایران همزمان با شیوع کرونا شده بودند.

با این حال دستگاه تحریم ساز سیاست خارجی آمریکا با وجود شیوع دنیای ویروس کرونا از جمله در ایالت های مختلف آمریکا، اما اعلام نموده که سیاست فشار حداکثری علیه ایران همچنان ادامه خواهد داشت و به تازگی نیز بعضی از نهادها و شخصیت های حقیقی و حقوقی ایرانی و مرتبط با ایران را تحت تحریم قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 214

به "سازمان ملل خواهان تعلیق تحریم های ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان تعلیق تحریم های ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید