روسیه حضور نظامی در شرق فرات را تقویت کرد

به گزارش میهن دی ال، منابع خبری از تقویت حضور نظامی روسیه در منطقه شرق فرات همزمان با تشدید درگیری میان نیروهای کرد و ارتش سوریه خبر دادند.

روسیه حضور نظامی در شرق فرات را تقویت کرد

روزنامه رأی الیوم به نقل از منابع مطلع نوشت که روسیه حضور نظامی خود در منطقه شرق فرات سوریه را تقویت نموده است.

طبق این گزارش، روسیه طی چند روز اخیر تجهیزات نظامی و سربازانی را به وسیله فرودگاه قامشلی به منطقه شرق فرات اعزام نموده است تا آنها را در مناطق میان تل تمر و حومه حسکه و عین عیسی در حومه رقه مستقر کند.

رأی الیوم در ادامه نوشت که دلایل تقویت حضور نظامی روسیه در منطقه شرق فرات معین نیست اما این منطقه مدتی است که تحت تأثیر نفوذ، روسیه، آمریکا، ترکیه و هم پیمانان ارتش سوریه است.

طبق این گزارش، این درحالی است که به دنبال بی نتیجه بودن میانجیگری ها میان نمودها و نظام سوریه، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) درگیری ها علیه ارتش سوریه را تشدید نموده و مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در حسکه و قامشلی را محاصره نموده اند و اجازه ورود موارد لازم برای شهروندان ساکن در این مناطق را نمی دهند و همچنین ارتش را تهدید به حمله نظامی نموده اند.

این رسانه در ادامه گزارش داد، ممکن است روسیه به همین دلیل اقدام به تجهیز و تقویت مراکز خود در این مناطق نموده باشد.

در همین حال، غسان خلیل، استاندار حسکه گفت که هدف از محاصره مناطق مذکور توسط نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا معین است؛ آنها به دنبال به دست آوردن امتیازاتی در مناطق دیگر هستند و خواهان برطرف محاصره تل برطرفت و مناطقی از شهر حلب هستند که تحت کنترل ارتش سوریه است.

وی این خواسته نیروهای قسد را غیر قانونی خواند و تأکید کرد که اگر این نیروها راه درست را انتخاب نکنند، ارتش سوریه علی رغم عدم تمایل به درگیری و ریخته شدن خون شهروندان سوری آماده مقابله با آنها خواهد بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 760

به "روسیه حضور نظامی در شرق فرات را تقویت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه حضور نظامی در شرق فرات را تقویت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید