دستگاه های سیم کارت خور را تا پیش از 12 تیر فعال کنید

به گزارش میهن دی ال، رجیستری ساعت های هوشمند و سایر دستگاه های سیم کارت خور از 12 تیرماه کلید می خورد و تجهیزاتی که پس از این تاریخ فعال شوند، باید رجیستر شوند، به همین دلیل لازم است اگر افرادی که این دستگاه ها را دارند، تا قبل از تاریخ های تعیین شده، سیم کارت خود را در داخل دستگاه قرار داده از سرویس گرفتن دستگاه خود مطمئن شود.

دستگاه های سیم کارت خور را تا پیش از 12 تیر فعال کنید

طرح سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت به نام طرح رجیستری شناخته می شود. با اجرای طرح رجیستری، صرفا گوشی هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. این طرح تمامی برندهای گوشی تلفن همراه موجود در بازار ایران را در بر گرفته و موجب حذف واردات گوشی های قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیم کارت شد.

با توجه به هدف اجرای رجیستری برای تمامی تجهیزات سیم کارت خور، مقرر بود پس از گوشی های موبایل نوبت به سایر دستگاه ها برسد. در این راستا پیمان قره داغی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری- از اجرای طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم کارت (رجیستری) برای موبایل واره ها از دوازدهم تیرماه خبر داد.

وی با اشاره به اجرای طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه در سال 96 گفت: در مرحله اول اجرای این طرح تمامی نشان های تجاری تلفن همراه تا اردیبهشت سال 97 مشمول رجیستری شدند و با تصمیم کمیته راهبری طرح رجیستری، ساعت های هوشمند از دوازدهم تیرماه و تجهیزاتی مانند بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA از نوزدهم تیرماه مشمول رجیستری می شوند.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری افزود: این طرح با هدف حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش تجهیزات دارای سیم کارت قاچاق به جای تجهیزات قانونی اجرا می شود و براساس مصوبه کمیته راهبری طرح رجیستری، گمرک جمهوری اسلامی ایران بایستی اطلاعات تجهیزات دارای سیم کارت همراه مسافران را در حین ورود به کشور ثبت کند.

قره داغی درباره تجهیزات دارای سیم کارت که تا به امروز فعال بوده اند، شرح داد: تمامی تجهیزاتی که تا پیش از اجرای طرح رجیستری فعال باشند، مشمول این طرح نخواهند شد. اما تجهیزاتی که پس از این تاریخ فعال می شوند بایستی رجیستر شوند.

بنابراین، اگر هر فردی دستگاه سیم کارت خوری مانند تبلت، ساعت هوشمند، بارکداسکنر، PDA و مبدل تلفن ثابت به سیار دارد باید تا قبل از تاریخ های معین شده، سیم کارت خود را در داخل دستگاه قرار داده و آن را روشن کند و حتما نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام کند و از سرویس گرفتن دستگاه خود تا قبل از زمان بندی های اعلام شده مطمئن شود.

توصیه می شود سرویس گرفتن از دستگاه، به روز و ساعات پایانی اجرای طرح رجیستری موبایل واره ها موکول نشود زیرا ممکن است در آن ایام و ساعات، با افزایش حجم بار شبکه روبرو شده و امکان انجام مراحل رجیستری فراهم نشود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1045

به "دستگاه های سیم کارت خور را تا پیش از 12 تیر فعال کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه های سیم کارت خور را تا پیش از 12 تیر فعال کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید