خسارات توفان شاهین؛ از انسداد 5 محور تا بستری 52 نفر

به گزارش میهن دی ال، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: جهت مرزی ریمدان - سه راهی نگور - بریس و جهت سماچ به سند ها بر اثر توفان حاره ای تا اطلاع بعدی بسته شده است.

خسارات توفان شاهین؛ از انسداد 5 محور تا بستری 52 نفر

به گزارش فارس، طوفان حاره ای شاهین منطبق با انتظارات هواشناسی از بامداد امروز با شروع بارندگی به شهرستان چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان رسید و سبب غرق شدن و شکستن دو لنج صیادی در بندرپسابندر دشتیاری در 100 کیلومتری چابهار شد.

همچنین به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان، جهت مرزی ریمدان - سه راهی نگور - بریس و جهت سماچ به سند ها بر اثر توفان حاره ای تا اطلاع بعدی بسته شده است.

جلال الدین قادری گفت: پس از اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع توفان حاره ای در منطقه ها جنوبی سیستان و بلوچستان این اداره کل به منظور خدمات رسانی مطلوب در کمترین زمان ممکن به کاربران جاده ای تمامی گشت های راهداری و ترابری را در حالت آماده باش قرار داد.

به گفته مدیرکل بحران استانداری سیستان و بلوچستان تا به امروز خسارت جانی از تبعات طوفان شاهین در جنوب سیستان و بلوچستان گزارش نشده است.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور هم با بیان اینکه 52 نفر از ساعت سه بامداد شنبه به مراکز درمانی زابل مراجعه کرده اند، گفت: در این منطقه ها سه نفر به دلیل طوفان بستری شدند.

خالدی با اشاره به وقوع باد های 120 روزه سیستان که بومی منطقه جنوب شرق کشور است، گفت: از بامداد امروز بجز طوفان 120 روزه سیستان که در منطقه زابل زهک هیرمند-نیمروز و هامون رخ داد، هیچگونه حادثه غیرمترقبه دیگری گزارش نشده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان این که 52 نفر طی دو روز گذشته به مراکز درمانی شهر های فوق الذکر مراجعه کرده اند، اضافه نمود: در منطقه ها زابل زهک هیرمند-نیمروز و هامون سه نفر به دلیل طوفان بستری شدند.

به گفته وی، در پی این طوفان در این منطقه ها عمده مسائل، چشمی و تنفسی و قلبی بوده و بیماران بعد از دریافت خدمات درمانی لازم، ترخیص شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1137

به "خسارات توفان شاهین؛ از انسداد 5 محور تا بستری 52 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارات توفان شاهین؛ از انسداد 5 محور تا بستری 52 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید