خبرنگاران مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان لرستان علیه کرونا آغاز شد

به گزارش میهن دی ال، خرم آباد - خبرنگاران - کارشناس مسئول امور معلولان و سالمندان اداره کل بهزیستی لرستان گفت: مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان مراکز نگهداری این استان علیه ویروس کرونا امروز چهارشنبه آغاز شد.

خبرنگاران مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان لرستان علیه کرونا آغاز شد

پوراندخت قاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: کار واکسیناسیون سالمندان مستقر در سراهای استان از حدود چهار هفته قبل آغاز شد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون در 2 مرحله برای سالمندان و کارکنان سه سرای سالمندان استان انجام می شود گفت: مرحله دوم واکسیناسیون برای 92 نفر در خرم آباد و 77 نفر در 2 مرکز بروجرد در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در مجموع 10 درصد جمعیت لرستان را سالمندان تشکیل می دهند گفت: مرحله دوم واکسیناسیون کرونای سالمندان استان به مدت سه روز انجام می شود و برنامه های مراقبتی از سالمندانی که به دلایل مختلف واکسینه نشدند همچنان ادامه دارد.

قاسمی شرح داد: از زمان شیوع کرونا تا به امروز تمام خدمات و اقدامات مراقبتی برای جلوگیری از ابتلای سالمندان به این ویروس اجرا شده است و تا به امروز موردی از ابتلا در این افراد نداشته ایم.

وی اضافه کرد: حتی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سراهای سالمندان، پذیرش جدید به ندرت و پس از 14 روز قرنطینه فرد مورد نظر انجام می شود.

وی با بیان اینکه هیچ گونه پذیرش یا ملاقات خانواده سالمندان نیز در این مدت انجام نشده است گفت: از آنجا که امکان ابتلای این قشر به کرونا با ملاقات های حضوری افزایش می یابد به همین منظور ملاقاتها به صورت ویدئویی است و ملاقات های مواقع اضطرار با رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط باز و با فاصله چند متری انجام می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 895

به "خبرنگاران مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان لرستان علیه کرونا آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان لرستان علیه کرونا آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید