خبرنگاران زالی: شرایط بیماری کرونا پس از سفرهای نوروزی نیازمند آنالیز های فنی است

به گزارش میهن دی ال، تهران- خبرنگاران - دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن قدردانی از رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم در روز طبیعت،گفت: ما در حال طراحی سناریوهای احتمالی درخصوص کرونا هستیم، زیرا شرایط بیماری با توجه به بازگشت مردم از سفرهای نوروزی در روزهای آینده نیازمند برآورد ها و آنالیز های فنی است و ما درحال تدارک این سناریوهای احتمالی هستیم.

خبرنگاران زالی: شرایط بیماری کرونا پس از سفرهای نوروزی نیازمند آنالیز های فنی است

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی، دکتر علیرضا زالی درباره شرایط اپیدمی این بیماری در استان تهران شرح داد: با توجه به اینکه در بخشی از تحقق فاصله گذاری اجتماعی هستیم و در تعطیلات نوروزی بوده ایم، ممکن است شاهد یک کاهش نسبی در شیوع بیماری باشیم.

وی گفت: البته باید احتیاط کنیم و این کاهش برای ما فریبنده نباشد، زیرا گاهی اوقات با توجه به نوسان پذیری اپیدمی ها، ممکن است با فرودهای آماری رو به رو باشیم، اما این فرودها نباید ما را بفریبد زیرا ممکن است بیماری با کم کردن مداخلات شهری در تکانه های بعدی مجدد بازگشت کند.

زالی تاکید نمود: باید هوشیاری خود را حفظ کنیم و با استفاده از همه ظرفیت های بهداشتی و درمانی و همراهی مردم شاهد تحقق برنامه های متعالی برای ریشه کن کردن قطعی ویروس در تهران باشیم.

وی رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم در روز طبیعت را بسیار ستودنی مطرح کرد و گفت: ممکن است در روزهای اخیر شاهد کاهش نسبی میزان شیوع بیماری باشیم اما این فرودهای آماری نباید ما را بفریبد زیرا ممکن است بیماری با کم کردن مداخلات شهری مجدد بازگشت کند.

وی، اظهارداشت: خوشبختانه امروز شاهد تحقق یک رفتار ستودنی و بسیار افتخارآمیز از سوی مردم استان به خصوص شهروندان تهران بودیم. امروز شاهد آن بودیم که مردم شریف تهران با یک نگاه مسئولانه و با مسئولیت پذیری اجتماعی توصیه های بهداشتی را در دستور کار قراردادند و با توجه ویژه به این توصیه ها شاهد حداقل حضور افراد در شهر بودیم.

زالی با بیان اینکه مشاهدات میدانی موید عدم حضور و اسکان مردم در شهر به ویژه پارکها و تفرجگاه ها در روز طبیعت بود، گفت: مردم انتخاب کردند روز طبیعت را در منازل در کنار خانواده خود بمانند.

وی اضافه نمود: این موضوع جای تقدیر و قدردانی دارد و امیدواریم همان طور که امروز مردم چنین حرکت مدنی ارزنده ای را از خود نشان دادند، به سمتی حرکت کنیم که مجموعه خدمات درمانی و بهداشتی کشور در کنار حس مسئولانه آحاد شهروندی هرچه سریعتر بتواند به ریشه کن کردن این مشکل یاری کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 234

به "خبرنگاران زالی: شرایط بیماری کرونا پس از سفرهای نوروزی نیازمند آنالیز های فنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زالی: شرایط بیماری کرونا پس از سفرهای نوروزی نیازمند آنالیز های فنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید