خبرنگاران جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری نمایند

به گزارش میهن دی ال، تهران - خبرنگاران - وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، از جوانان خواست برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا کمک و با ارسال دیدگاه ها، پیشنهادها و حتی نقدهای خود در تدوین ساز وکارهای حمایت اجتماعی این وزارتخانه را کمک رسانند.

خبرنگاران جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری نمایند

به گزارش روز یکشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری نوشت: در ایامی سخت و سخت که نه تنها ایرانیان بلکه همه مردم دنیا درگیر مبارزه ای سخت و سخت با ویروسی منحوس کرونا هستند، فرا رسیدن روز جوان را به همه جوانان ایران زمین تبریک می گویم. واقعیت این است که طرح شعارگونه موضوع جوانان در همه این سال ها آن قدر تکرارشده که هرگونه سخن گفتن پیرامون این موضوع را سخت و سخت نموده است .

وی افزود: به عنوان مسئولی که در طول 15 ماه فعالیتش در وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی، سن مدیریت عالی در این وزارتخانه بیش از 10 سال کاهش یافته است و مجموعه ای از مدیران جوان ِکاربلد و با دانش در سطوح عالی مدیریتی آن به کارگمارده شده اند باید شهادت بدهم که حضور این مدیران جوان سبب شده است مدلی از مدیریت شفاف، کارآمد، خلاق و پیگیر اراِئه گردد که خروجی آن منتفع شدن جامعه و نظام از اداره بهتر ، موثرتر امور اجرایی کشور دربخشی است که مسئولیت آن امروز با جوانان عزیزمان است .

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: باور دارم که ایران اسلامی برای عبور از مسائل،چالش ها و سرعت بخشیدن به فرایند رشد و پیشرفت و عدالت ، راهی جز اعتماد به جوانان در سطوح بالای مدیریتی و تصمیم گیری ندارد، که تجربه و شواهد قطعی به ما می گوید هرگاه جوانان بودند ما از بحران ها با کمترین هزینه عبور کردیم.

شریعتمداری اعلام کرد: بارزترین و نزدیکترین شاهد این ادعا پس از دفاع مقدس، نقش آفرینی غرور آفرین جوانان این مرز و بوم در راه درهم شکستن بحران ناشی از شیوع ویروس کروناست. امروز جوانانی دانشمند و کاردان ، نوعدوست و عاشق هموطنان ، میهن دوست ، مومن ، آرمان گرا ، مسئولیت شناس ، فداکار و البته بی نام و بی ادعا در در کنار اساتیدی مجرب در صف اول مبارزه با بحران کرونا هستند .

این مقام مسوول با بیان اینکه پاندومی کرونا مانند سایر بیماری های فراگیر در ادوار تاریخ ، فقرا را هم سریع تر و هم شدیدتر هدف قرار داده است،اظهارداشت: واقعیت این است که بیماری های فراگیر و فقر اثرات متقابلی بر هم دارند. هم بیماری باعث تشدید فقر می گردد و هم فقر باعث شیوع بیشتر و گستردگی شدیدتر بیماری.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در این شرایط به عنوان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید با یک شناخت دقیق و واقع بینانه از مسئله ای که با آن روبرو هستیم به سمت تدوین راهکارهای حمایت اجتماعی از فقرا و اقشار کم درآمد پیش برویم از همه جوانان کارشناس و متخصص ِ در داخل و خارج از کشور درخواست می کنم با ارسال دیدگاه ها، پیشنهادها و حتی نقدهای خود ما را در تدوین سازوکارهای حمایت اجتماعی کمک دهند .

منبع: ایرنا
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 244

به "خبرنگاران جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید