تسهیل در فرایند واردات و تامین و توزیع نهاده دامی عشایر کشور

به گزارش میهن دی ال، تهران (پانا) - رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به تسهیل در فرایند واردات و تامین و توزیع نهاده دامی عشایر، از تدارک تامین 500 هزار تن کنسانتره و نهاده برای دام عشایری خبر داد.

تسهیل در فرایند واردات و تامین و توزیع نهاده دامی عشایر کشور

به گزارش سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در نشست بررسی نحوه تأمین و تدارک نهاده دامی دامداران عشایری کشور با حضور مدیران کل بخش های مرتبط وزارت جهادکشاورزی، گفت: تعداد 8 کارخانه و 30 کارگاه تولید کنسانتره در حوزه تشکل های عشایری سالانه بیش از 400 هزار تن کنسانتره دامی تولید می کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری، گفت: برای اجرای این طرح، سالانه یک واحد درصد از منابع ورودی صندوق توسعه ملی از محل بند ب ماده 52 به صورت دائمی برای پرداخت تسهیلات به عشایر اختصاص می یابد.

علائی مقدم با اشاره به افزایش تولید 45 هزار تنی گوشت قرمز با اجرای زنجیره تولید در طول شش سال گذشته در مناطق عشایری، گفت: تکمیل زنجیره تولید گوشت و پراکنش مناسب عرضه دام در مقاطع زمانی مختلف در اولویت کاری سازمان قرار گرفته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: همچنین از محل تسهیلات ماده 10 و 12 و بند ب ماده 52 در سه سال گذشته بیش از دو هزار میلیارد تومان تسهیلات در بین عشایر و تشکل های عشایری توزیع کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه جامعه عشایری سالانه 9 میلیون رأس دام برای عرضه به بازار دارند، بر واگذاری فرایند تأمین و واردات نهاده دامی مورد نیاز عشایر به تشکلهای عشایری تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 727

به "تسهیل در فرایند واردات و تامین و توزیع نهاده دامی عشایر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل در فرایند واردات و تامین و توزیع نهاده دامی عشایر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید