تاریخچه بازی های استقلال و تیم های عربستانی، الاهلی همواره بازنده!

به گزارش میهن دی ال، تیم فوتبال استقلال تهران در چارچوب هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا عصر روز دوشنبه در کویت به مصاف تیم الاهلی عربستان خواهزید رفت.

تاریخچه بازی های استقلال و تیم های عربستانی، الاهلی همواره بازنده!

آبی پوشان تهران در همه سال هایی که در جام های مختلف آسیایی حضور داشته اند، 28 بار مقابل تیم هایی از کشور عربستان به میدان رفته اند تا سعودی ها تکراری ترین حریف آسیایی استقلال باشند.

الهلال، الاتحاد، الشباب، الاهلی، النصر، التعاون و الاتفاق 7 تیم عربستانی هستند که در مجموع 28 بار به صورت رسمی با استقلال در آسیا ملاقات داشته اند. در این بین الهلال با 11 بار رویارویی با آبی پوشان تهران، نه تنها تکراری ترین حریف سعودی این تیم در آسیا می باشد، بلکه استقلالی ها بیشترین رویارویی با یک تیم آسیایی را مقابل این تیم تجربه نموده اند.

الاتحاد و الشباب هم هر کدام با 6 و 4 بار ملاقات با استقلال، بعد از الهلال تکراری ترین حریف های سعودی آبی پوشان در آسیا هستند.

الاهلی حریف امروز تیم استقلال تا به امروز تنها 2 بار مقابل آبی پوشان قرار گرفته و در هر دو ملاقات بازنده از زمین خارج شده است. آنها در مجموع این 2 ملاقات 4 گل دریافت نموده و 2 گل زده اند تا همه آمارها به سود آبی پوشان باشد.

آبی پوشان مقابل تیم های عربستانی در مجموع 28 باری که به میدان رفته اند 12 بار پیروز شده، 12 بار شکست خورده و 4 بار هم ملاقاتهای آنها با نتیجه مساوی به اتمام رسیده است. استقلالی ها در این بازی ها 43 بار پیروز به گلزنی شده و 26 بار هم گل خورده اند.

فرهاد مجیدی سرمربی امروز استقلال و آرش برهانی بهترین گلزن تاریخ این باشگاه هر کدام با 4 گل زده بهترین گلزن های استقلال به تیم های عربستانی هستند. محمد نوازی، محمود فکری و نیکبخت واحدی هم هر یک با 2 گل زده بعد از برهانی و مجیدی قرار می گیرند.

آبی پوشان در چارچوب هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا فصل 2021-2020 از ساعت 19 امروز دوشنبه 28 بهمن در استادیوم جابر بن احمد کویت به مصاف هم می فرایند که این بیست و نهمین ملاقات استقلال با تیمی از عربستان و سومین مصاف این تیم با الاهلی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 141

به "تاریخچه بازی های استقلال و تیم های عربستانی، الاهلی همواره بازنده!" امتیاز دهید

1 کاربر به "تاریخچه بازی های استقلال و تیم های عربستانی، الاهلی همواره بازنده!" امتیاز داده است | امتیاز: 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخچه بازی های استقلال و تیم های عربستانی، الاهلی همواره بازنده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید