تاخیر در دادگاه قاتل جورج فلوید؛ تجمع معترضان آمریکایی با شعار عدالت نژادی

به گزارش میهن دی ال، قاضی ناظر بر محاکمه افسر سابق پلیس مینیاپولیس که به قتل جورج فلوید متهم است، آغاز انتخاب هیئت منصفه را حداقل برای یک روز به تأخیر انداخت و در همین حال تجدیدنظر در خصوص بازگرداندن احتمالی یک اتهام دیگر ادامه دارد.

تاخیر در دادگاه قاتل جورج فلوید؛ تجمع معترضان آمریکایی با شعار عدالت نژادی

به نوشته روزنامه گاردین، صدها معترض آمریکایی دوشنبه مقابل محل برگزاری دادگاه تجمع نموده و خواهان اجرای عدالت نژادی و محاکمه درک شووین سفیدپوست شدند که ماه مه سال 2020 در حالی که زانوی خودش را روی گردن جورج فلوید سیاه پوست فشار می داد و بازداشتش نموده بود، جان او را گرفت.

درک شووین به قتل و آدمکشی درجه دو (قتل عمد بدون قصد قبلی) متهم است، اما دادگاه استیناف مینه سوتا آدینه گذشته رای داد که اتهام قبلی که سبک تر بود (قتل درجه سه) باید توسط پیتر کاهیل، قاضی پفراینده دوباره مطرح گردد. بازگشت این اتهام، احتمال محکومیت او را افزایش می دهد.

اتهام قتل درجه دو علیه شووین 44 ساله با حداکثر حبس 40 سال خواهد بود. او همچنین بعدا با اتهامات حقوق مدنی فدرال روبرو خواهد شد. سه افسر سابق مینیاپولیس هم که به همدستی با شووین متهم هستند، ماه اوت دادگاهی خواهند شد. قاضی پفراینده این افسر سابق آمریکایی گفته است که با وجود اختلاف بر سر اتهامات او امروز (سه شنبه) فرایند انتخاب هیات منصفه را پیش می برد. وکیل درک شووین با طرح اتهام قتل درجه سه مخالف است.

مقابل ساختمان این دادگاه در مینیاپولیس که موانعی تعبیه شده و سیم خاردار کشیده شده بود، معترضان تجمع نموده و پلاکاردهایی با نوشته عدالت برای جورج فلوید و پلیس های قتل را محکوم کنید در دست داشتند.

آنها همچنین شعارهای عدالت نباشد، صلح نیست و جان سیاه پوستان مهم است سر می دادند. گروهی از معترضان هم پلاکاردی با نوشته دنیا در حال تماشای شماست به دست داشتند. درک شووین تمام اتهاماتش را رد می نماید.

معترضان آمریکایی همچنین خواهان اجرای عدالت برای دیگر قربانیان خشونت پلیس در مینه سوتا و سراسر ایالات متحده طی ده های گذشته شدند. تجمع کنندگان همچنین طوماری از اسامی صدها قربانی خشونت پلیس در مینه سوتا از سال 2000 در دست داشتند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 828

به "تاخیر در دادگاه قاتل جورج فلوید؛ تجمع معترضان آمریکایی با شعار عدالت نژادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخیر در دادگاه قاتل جورج فلوید؛ تجمع معترضان آمریکایی با شعار عدالت نژادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید