بهبودیافتگان کرونا به کرونای انگلیسی مبتلا نمی شوند

به گزارش میهن دی ال، عضو کمیته کشوری ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: افرادی که یک بار کرونا گرفته اند دیگر به کرونای انگلیسی مبتلا نخواهند شد.

بهبودیافتگان کرونا به کرونای انگلیسی مبتلا نمی شوند

به گزارش خبرنگاران، مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و عضو کمیته کشوری ستاد ملی مقابله با کرونا در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر فوت 90 درصد از مبتلایان به کرونای انگلیسی منتشر شده است اما طبق بررسی ها، مشاهده شده است که 95 درصد از مبتلایان به کرونای انگلیسی، بهبود پیدا می کنند؛ بنابراین مردم نباید به هر اخبار نادرستی در فضای مجازی توجه کنند.

وی اضافه نمود: راه های انتقال و پیشگیری از هر گونه کرونا یکسان است اما اکنون برای مقابله با ویروس جهش یافته جدید باید راه های پیشگیری با قوت بیشتری نسبت به قبل انجام شود.

مردانی ادامه داد: شستشوی مداوم دست، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک از منزل تا منزل، عدم شرکت در تجمع ها و پرهیز از سفر های غیرضروری، از جمله کار هایی است که با انجام دادن آن ها به راحتی می توان از ابتلا به هر نوع ویروسی جلوگیری کرد.

عضو کمیته کشوری ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: متاسفانه مردم کرونا را مثل قبل جدی نمی گیرند و فکر می کنند بساط کرونا چیده شده است. در چند روز اخیر و در آستانه نوروز، شاهد تجمع بسیار زیاد مردم در مراکز خرید و همچنین تدارک مردم برای سفر های نوروزی هستیم و مدام شاهد پیام های تبلیغاتی تور های سیاحتی کیش و قشم و ترکیه هستیم.

مردانی تاکید کرد: اگر یک سال به سفر نروید اتفاقی نمی افتد اما به کرونا مبتلا شوید تا مدت ها باید درگیر بیمارستان باشید.

وی شرح داد: در نوع اولیه کرونا بچه ها کمتر مبتلا می شدند و اگر هم مبتلا می شدند، بیماری خوش خیم و بدون عارضه ای را تجربه می کردند اما در نوع انگلیسی، بچه ها و نوجوانان زیر 20 سال بیشتر درگیر می شوند زیرا بچه ها و نوجوانان در پیک همه گیری قبلی به کرونا مبتلا نشدند و هم اکنون این ویروس جهش یافته آن ها را درگیر می کند.

عضو کمیته کشوری ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: نکته حائز اهمیت این است که افرادی که یک بار کرونا گرفته اند دیگر به کرونای انگلیسی مبتلا نخواهند شد. در حال حاضر بین 30 تا 40 درصد از جمعیت کشور ما کرونا گرفته اند و این می تواند نکته امیدبخشی باشد.

مردانی شرح داد: افرادی که تا کنون مبتلا نشده اند باید بیشتر از سایرین مراقب باشند زیرا این ویروس جهش یافته با کسی شوخی ندارد و به سرعت افرادی که تا به امروز مبتلا نشده اند را درگیر خواهد کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 799

به "بهبودیافتگان کرونا به کرونای انگلیسی مبتلا نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبودیافتگان کرونا به کرونای انگلیسی مبتلا نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید