افزایش مراجعه کارتن خواب ها به گرمخانه ها باشیوع کرونا، ایجاد اتاق ایزوله برای غربالگری معتادان

به گزارش میهن دی ال، سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به افزایش مراجعات به گرمخانه های پایتخت از عدم ابتلای کارتن خواب های مراجعه کننده به گرمخانه های پایتخت به کرونا اطلاع داد.

افزایش مراجعه کارتن خواب ها به گرمخانه ها باشیوع کرونا، ایجاد اتاق ایزوله برای غربالگری معتادان

جهت دریافت خدمات طراحی باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

سید مالک حسینی در گفت وگو با میهن دی ال، با اشاره به افزایش مراجعه افراد بی خانمان به گرمخانه های شهرداری تهران گفت: از روزی که شیوع کرونا در کشور رسما اعلام شد با افزایش چشمگیر مراجعه افراد کارتن خواب و بی خانمان به گرمخانه ها روبرو هستیم.

وی گفت: افزایش مراجعات به گونه ای است که حتی از زمان پیک زمستان نیز افراد بیشتری به گرمخانه ها مراجعه کردند بعنوان مثال در روزهای برفی تهران 800 نفر به گرمخانه خاوران مراجعه کردند اما حالا در پی شیوع کرونا در یک شب بیش از 830 بی خانمان به مراکز ما مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه علت افزایش مراجعه به گرمخانه ها به دلیل متوقف شدن اجرای ماده 16 است، اضافه نمود: این مسئله سبب شده که در گرمخانه های مناطقی همچون 9، 12، 20، 19 و 15 میزان مراجعه تا 40 درصد افزایش یابد.

تصمیم بر تعطیلی گرمخانه ها نداریم

حسینی با اشاره به اینکه تصمیمی مبنی بر تعطیلی گرمخانه ها نداریم، ادامه داد: افراد کارتن خواب و بی خانمان به دلیل عدم دسترسی به امکانات بهداشتی در معرض خطر قرار دارند و باید به این افراد بیشتر توجه کرد. توجه داشته باشیم که اگر ما گرمخانه ها را مثل خیلی مراکز دیگر که تعطیل نموده اند ، تعطیل کنیم اول بیش از 2000 نفر انسان بی سرپناه در این شهر جانشان در معرض خطر خواهد بود و در وهله بعد برای همه شهروندان خطر آفرین خواهند بود و ممکن است به سبب عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا شوند.

ایجاد اتاق ایزوله برای غربالگری معتادان و افراد کارتن خواب مشکوک

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به ایجاد اتاق ایزوله برای غربالگری معتادان و افراد کارتن خواب مشکوک گفت: متاسفانه این افراد به دلیل اعتیاد دنبال پذیرش و قرار دریافت در اتاق ایزوله نیستند بگونه ای که در چند مورد افراد مشکوک تمایلی به قرار دریافت در اتاق ایزوله را نداشتند.

به گفته حسینی، حتی تعدادی از آنها که توسط اورژانس برای آنالیز بیشتر به بیمارستان منتقل شدند نیز یا در حین انتقال فرار نموده و یا در بیمارستان منتظر پاسخ نهایی تست کرونای خود نماندند. هرچند که دراین مدت کمتر از 30 نفر مشکوک به کرونا بودند که خوشبختانه تست تمامی این افراد منفی بوده است.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص چرایی عدم تمایل افراد کارتن خواب به قرار دریافت در اتاق ایزوله و اعزام به بیمارستان گفت: معتادان از ترس قرنطینه شدن و عدم امکان مصرف مواد مخدر در طول زمان بستری در بیمارستان تمایلی به رفتن در اتاق ایزوله ندارند چراکه می ترسند مبادا تست کرونای آنها مثبت گردد و در بیمارستان بستری شوند و از مسئولان مربوطه درخواست می گردد حداقل اجازه متادون درمانی به این افراد در صورت احتیاج به بستری در بیمارستان را بدهند.

حسینی در سرانجام همچنین گفت: من باید از همه همکاران خودم به ویژه مددکاران، نیروهای گشت فوریت های اجتماعی، مددیاران، پرستاران و پزشکانی که در سطح اول تماس با افراد آسیب پذیر قرار دارند و همچنین فعالین و داوطلبین مردمی و سمن های خدمت رسان تشکر ویژه ای داشته باشم که در گمنامی بار مهم مراقبت از افراد آسیب پذیر شهر تهران را به دوش می کشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 118

به "افزایش مراجعه کارتن خواب ها به گرمخانه ها باشیوع کرونا، ایجاد اتاق ایزوله برای غربالگری معتادان" امتیاز دهید

1 کاربر به "افزایش مراجعه کارتن خواب ها به گرمخانه ها باشیوع کرونا، ایجاد اتاق ایزوله برای غربالگری معتادان" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مراجعه کارتن خواب ها به گرمخانه ها باشیوع کرونا، ایجاد اتاق ایزوله برای غربالگری معتادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید